Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Kontrole z ZUS na chorobowym

Data utworzenia : 2016-02-13 13:36 | Ostatni komentarz 2018-10-09 08:26

aguuunia85

42985 Odsłony
111 Komentarze

Czy któreś z Was przydarzyła się kontrola z ZUSU będąc na zwolnieniu lekarskim od lekarza gin? I co z kodami? 1 - pacjent musi leżeć, 2 - pacjent może chodzić?

2016-02-13 21:16

To miałą farta jednym słowem :) ale nie pytali ją gdzie tak czasem wychodzi? skoro w butach :)

2016-02-13 21:11

Jeżeli jeździsz do lekarza czy na badania to ok, nawet gdyby Cię nie zastali to poproszą o wyjaśnienie gdzie byłaś. Myślę że chodzi bardziej o to że są ludzie którzy biorą zwolnienia i np. wyjeżdżają na wczasy za granicę. U mojej koleżanki przyszli w godzinach dopołudniowych i mówiła że co tylko wróciła z synkiem z przedszkola miała nawet jeszcze buty na nogach gdy ktoś zadzwonił do drzwi.

2016-02-13 21:06

Przebywam tam gdzie jestem zameldowana :)

2016-02-13 20:59

Agunia zapomniałam napisać - jeżeli masz l4 leżące a np mieszkasz w innym miejscu niż masz zameldowanie ( ja tak miałam ) lub np z powodu złego stanu zdrowia przebywasz np. u rodziców ( aby mogli się Tobą opiekować) to podaj lekarzowi dane tak gdzie przebywasz bo jeżeli na zwolnieniu wpisze adres zameldowania a gdzie indziej przebywasz to będziesz w razie kontroli musiała pisać wyjaśnienia.

2016-02-13 20:58

Ja właśnie dostaje wskazanie lekarskie z kodem 1, czyli powinnam leżeć, ale wiadomo nie da się ciągle leżeć, zwłaszcza jak się ma jeszcze jedno dziecko w domu. Poza tym siadają mi zęby, także regularnie co tydzień mam wizytę u dentysty :/ Także interesowały by mnie głównie wpisy o kontroli z ZUSu z kodem 1 na zwolnieniu lekarskim.

2016-02-13 20:42

O zwolnieniu z kodem 2 możesz przeczytać http://lovi.pl/pl/forum/22/5207 , tam dziewczyny też poruszały temat kontroli. Na zwolnieniu z kodem 2 jestem od października i nie miałam jeszcze kontroli. Zazwyczaj jestem w domu więc , mogę kontrolować . Gdyby mnie nie było , to ktoś z domowników dałby mi znać o tym i wtedy poszłabym do apteki, aby mieć paragon ,że moje wyjście było uzasadnione. W dodatku spacery w ciąży są wskazane. W razie nieobecności podczas kontroli składa się w ZUS wyjaśnienie.

2016-02-13 19:59

Agunia ja od 11 tygodnia ciąży byłam na zwolnieniu z powodu ciąży zagrożonej ale prawie cały czas leżałam więc bez znaczenia było dla mnie to czy Zus mnie skontroluje czy nie. Moja koleżanka miała taką kontrolę i wiem ze często się zdarzają a jeżeli masz na zwolnieniu 1 to powinnaś leżeć. Nie wiem czy kontrolują wyrywkowo czy mają jakieś wytyczne kogo powinni kontrolować ?. Ja kilka razy byłam w między czasie w szpitalu i wysyłałam nawet informację o tym że skończyło mi się L4 podczas pobytu w szpitalu więc dopiero przy wypisie otrzymam kolejne l4 więc może z tego powodu nie byłam kontrolowana.