Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Podwyżka w ciąży

Data utworzenia : 2015-02-16 09:39 | Ostatni komentarz 2020-08-02 22:03

klio69

31803 Odsłony
25 Komentarze

Będąc w ciąży dostałam podwyżkę, która nie weszła w życie, gdyż na zwolnieniu otrzymywałam średnią z poprzedniego roku. Gdy zaczęłam otrzymywać 80% urlopu macierzyńskiego wg moich wyliczeń jest to już po uwzględnieniu podwyżki, aczkolwiek nie jestem w 100% pewna, paski płacowe nie dochodzą do mnie gdyż przebywając w pracy posiadałam swoje konto i mogłam je sobie drukować w domu nie mam takiej możliwości, a kadry znajdują się w zupełnie innym mieście niż ja pracuję. Czy któraś z Was byłą w podobnej sytuacji, że dostała podwyżkę na zwolnieniu i miała ona przełożenie na macierzyński? Poza tym jeśli nie wracałabym do pracy po macierzyńskim, a myślałabym o kolejnym zajściu w ciążę to czy ta podwyżka miałaby już rację bytu? Czy musiałabym kilka miesięcy popracować, by można było ją brać jako podstawę prawną do wypłaty 100% pensji związanej z przebywaniem na zwolnieniu.

2015-02-16 10:59

Klio jeżeli otrzymałaś podwyżkę będąc już na L4 to nie będzie ona wliczana zarówno do zasiłku z tytułu chorobowego , ani też do wysokości macierzyńskiego - oblicza się je jako średnią wynagrodzenia za okres 12 miesięcy poprzedzających miesiąc w którym poszłaś na L4. Zastanawiam się czy to ze otrzymujesz wyższe macierzyńskie nie jest spowodowane tym że zadeklarowałaś że wrócisz do pracy po 6 miesiącach, pamiętaj że teraz masz możliwość wyboru wysokości macierzyńskiego w ten sposób że : 100% przez pierwsze pół roku , i 60% przez drugie pół roku lub 80% przez cały okres trwania macierzyńskiego czyli rok. Co do drugiej części pytania to również L4 będzie wyliczane za okres składkowy z 12 miesięcy poprzedzających L4. Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale tak mi się wydaje a poniżej przesyłam Ci linki które dotyczą podobnych tematów. Także niestety nie skorzystasz z podwyżki chyba ze pomiędzy urlopem macierzyńskim a kolejnym L4 wrócisz do pracy. http://forumprawne.org/prawo-pracy/261463-wynagrodzenie-w-ciazy-na-l4-po-urlopie-wychowawczym.html http://www.porady.egospodarka.pl/Wynagrodzenia-i-inne-swiadczenia/11293-