Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Opłata za pobyt w szpitalu

Data utworzenia : 2015-01-29 12:58 | Ostatni komentarz 2021-06-09 06:48

klio69

2908 Odsłony
10 Komentarze

Przebywając z córką w szpitalu płaciłam za leżankę (to taka forma możliwości przebywania z córką). Choć koleżanka z którą wymieniałam salę nie ponosiła kosztów pobytu w jej mniemaniu związane to było z tym, że karmiła dziecko piersią. Ja również karmię piersią lecz koszty ponosiłam..zastanawiam się czy w przypadku koleżanki było to związane z niedopatrzeniem pielęgniarki czy faktycznie mamy karmiące i przebywające z dzieckiem w szpitalu nie ponoszą kosztów. Wiadomo Wam coś w tym temacie?

2021-06-09 06:48

Jeżeli dziecko zostaje w szpitalu, to jeden z rodziców może z nim być bezpłatnie. Zmieniło się to w ostatnich latach. Dostaje wtedy leżankę albo fotel rozkładany. Oczywiście za wyżywienie musi zapłacić dodatkowo lub zamawiać sobie z zewnętrznych firm. 

 

Jeśi chodzi o nocleg, to jedynie nie wiem, czy nie ma ograniczenia do jakiegoś wieku dziecka.

2021-06-05 05:13

Szczerze mówiąc to nie wiem nie mislam takiej sytuacji i obym nie musiala zostawać z dzieckiem w szpitalu ale wydaje mi sie ze kazda mama powinna miec prawo zostac z maluszkiem na noc a jak wygląda to w praktyce i czy cos sie placi podejrzewam ze zalezy to od szpitala

2015-01-30 08:18

Wychodzi na to, że szpital szpitalowi nie równy. W szpitalu w którym rodziłam dość długo sama byłam hospitalizowana dzięki czemu mogłam cały czas przebywać przy inkubatorze córki, dostałam również jeden bezpłatny tydzień dla matki karmiącej dziecko, gdyż mój przedwczesny poród był w 100% refundowany dla szpitala, potem przeszłam na dobę hotelową i płaciłam 15zł za pokój bez wyżywienia (podkreślę, że w szpitalu pokoje były naprawdę na wysokim poziomie). Odnośnie pokoi zawsze ze względu na stan psychiczny i brak obecności mojej córki leżałam sama w pokoju. Z kolei ten pobyt o którym wspominam w wątku był w jeszcze innym szpitalu..w którym będziemy jeszcze przebywać także bardziej zorientuję się w uprawnieniach mamy i kosztach.

2015-01-29 22:07

U mnie w mieście w szpitalu dziecięcym za leżankę płaci się 10 zł/doba. Jak mnie z małym chcieli położyć w innym szpitalu, dodam że uniwersyteckim, na oddziele alergologicznym, to pobyt ( 5 dób) był bezpłatny.

2015-01-29 20:28

Jak Tobiś trafil do szpitala na patologię noworodków (to było jakoś w 6 czy 9 tyg życia) mimo karmienia piersią,nie pozwolono zostać z dzieckiem w ogole, nawet mamy, które po porodzie wyszły do domu, a dzieciaczek został na oddziale także musiały dochodzić... Natomiast z tego co wiem to w szpitalu "takim zwykłym" mama może przebywać z dzickiem całą dobę, ale za leżankę też musi płacić.. Niezaleznie czy karmi czy nie

2015-01-29 19:45

hmm.. dziwne... Koleżanka urodziła niedawno. Po 6 tygodniach okazało się, że jednak musiałą na jakiś czas pobyć w szpitalu z córeczką. Sała tam , dostała nawet śniadanie, obiad i kolację za darmo. Ubezpieczona przecież, no a dzieciątka zostawić nie zostawi bo piersią karmiła. To co piszesz jest dla mnie karygodne. Zresztą jak wiele innych rzeczy dziejących się w szpitalach, ale to może już w innych watkach ;)

2015-01-29 17:03

To wyobraźcie sobie, ze kolega znalazł się w sytuacji gdzie młodsze maleństwo w szpitalu z mamusią, a on chciał wziąć opiekę nad dzieckiem starszym i ZUS się tego przyczepił bo mamusia jest na macierzyńskim. Musiał wybrać urlop!!! A ja bym opłaty nie uiściła i domagała się wyjaśnień i jasnego przepisu, który pozwala od jednych opłatę pobierać a od innych nie.

2015-01-29 14:48

Klio tu masz na ten temat: http://lovi.pl/pl/forum/22/3525 http://lovi.pl/pl/forum/11/2054/1