Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (114 Wątki)

ZUS obniżył zasiłek chorobowy w ciąży do najniższej krajowej.

Data utworzenia : 2014-08-11 22:48 | Ostatni komentarz 2017-12-15 13:29

gabasza

14632 Odsłony
18 Komentarze

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji? Dostałam wymarzoną pracę, z fajną kasą, szefa znałam z poprzedniej pracy, także dobrze nam się współpracowało. Krótko po tym, test i pozytywne zaskoczenie, jestem w ciąży...ŻYĆ NIE UMIERAĆ:) Do czasu kontaktu z zus ...kiedy przeszłam na l4, zus wszczął postępowanie wyjaśniające trwające 2 miesiące ( oczywiście przez ten czas nie wypłacał żadnych środków) a dokładnie przysłał pismo z około 20 pytaniami, dotyczącymi okoliczności przyjęcia do pracy, jaki jest zakres obowiązków, doświadczenie, czy pracodawca wiedział o ciązy przy zatrudnieniu i tego typy pytania. Przy pomocy już wtedy prawnika odpowiedziałam zgodnie z prawda na zadane pytania oraz wysłałam komplet dokumentów potwierdzających moją pracę tj. umowa o pracę, zakres obowiązków, szkolenia bhp itp. Jednak zus i tak zrobił to co chciał i obniżył chorobowe do najniższej krajowej, argumentując, że znam się z właścicielem firmy i zrobiliśmy to celem ominięcia prawa MASAKRA! Na dzień dzisiejszy po odwołaniu się od decyzji,czekam na termin rozprawy, który pewnie będzie już po rozwiązaniu( termin mam na 20.10.2014) Mam super księgowego i prawnika także jestem dobrej myśli, jeśli sprawę wygram, składam wniosek o odsetki.

2014-08-12 10:19

Oprócz szybkiego przejścia na l4 po zatrudnieniu, odpowiedzi na wszystkie pytania są korzystne tzn. mam dowody na wykonywanie pracy( maile, podpisane faktury, świadków), wynagrodzenie otrzymywałam na konto, wcześniej pracowałam w tym zawodzie i po moim odejściu stanowisko jest dalej kontynuowane, potwierdza to myśle jego autentyczność.Ciekawe jak to się skończy.

2014-08-12 08:49

A czy masz jakieś dowody na wykonywanie pracy? Ile czasu byłaś zatrudniona nim poszłaś na zwolnienie lekarskie? Jakie są średnie zarobki na zajmowanym przez Ciebie stanowisku? Czy otrzymywałaś wynagrodzenie na rachunek bankowy? Czy Twoje zarobki nie są wyższe niż średnia w tej firmie? Jeśli otrzymałaś zasiłek od najniższej krajowej, to podejrzewają, że zatrudnienie było zawarte wyłącznie w celu wyłudzenia zasiłku. A pracowałaś gdzieś nim podjęłaś to niwe zatrudnienie?