Karmienie piersią (1027 Wątki)

Alternatywne metody karmienia bezpieczne dla karmienia piersią

Data utworzenia : 2013-08-09 16:16 | Ostatni komentarz 2016-10-14 20:00

Redakcja LOVI

8225 Odsłony
22 Komentarze

W sytuacji gdy okresowo nie możesz karmić piersią, chcesz pozostawić dziecko pod opieką innej osoby lub gdy pediatra zalecił dokarmianie, podawaj odciągnięte mleko w takiej formie, która nie zaburzy naturalnego odruchu ssania i nie zniechęci malca do ssania piersi.

2016-10-14 20:00

Mama Antosia tak jak napisała Angel Twój Maluch przechodzi skok rozwojowy i za kilka dni wszystko wróci do normy.

2016-10-13 17:43

Mama Antosia -Wydaję mi się,e Twoje dziecko przechodzi skok rozwojowy.Z tego powodu ma większe zapotrzebowanie na mleczko.Potrzebuje wtedy więcej Twojej bliskości.Stąd wrażenie,że dziecko non stop chce pić. Musisz przeczekać ten okres.Karm go tak często jak się tego domaga.

2016-10-13 17:28

Mój maluch jadł zawsze co 3,5 godziny a od 2 dni cały czas przy piersi . W zasadzie nie je dużo bo tylko trochę pomlaska i wypluwa zasypia na chwile i znów szuka. Nie wiem czym to jest spowodowane . Moze mam za słabe mleko

2016-10-13 13:16

Iwona więc przeszłaś kryzys laktacyjny. Dobrze, że się nie poddałaś a w czasie kryzysu trzeba dużo pić wody, pomaga też kawa zbożowa, często przystawiać dziecko do piersi, wtedy pobudza się laktację. Czasami taka sytuacja, że maluch chce ssać więcej bo się nie najada trwa kilka dni. Najważniejsze to się wtedy nie poddać i nie dać mm. Maluch musi się dogadać z piersiami żeby produkowały więcej mleczka. Podczas kryzysu mleko zmienia swój skład dostosowując się do potrzeb dziecka.

2016-10-13 02:00

Jakiś miesiąc temu miałam drobny kryzys z mlekiem, miałam wrażenie że jest Go coraz mniej, a Synek chciał dość często jeść. Powiem szczerze że martwilam się że to koniec mojego karmienia a wtedy Mały jeszcze nie akceptowal żadnej butelki. Postanowiłam że się nie poddam , zaczęłam częściej i więcej jeść, DUZO PIĆ WODY i najważniejsze pozytywnie myślałam że dam radę. Na szczęście udało mi się i nadal mam wystarczająco mleczka dla mojego Skarba.

2016-10-11 22:17

Kasia ja proponuję sprawdzić albo przed odciąganiem rozluźnij się, zrób masaż piersi ciepłym prysznicem i wtedy spróbuj. Teraz niestety kiedy boisz się to będzie Ci ciężko się odblokować na tyle żeby pokarm poleciał. Do tego musisz być rozluźniona i spokojna. To, że jesteś Spięta w ogóle Ci nie pomaga tylko przeszkadza. Ale jeśli boisz się sprawdzić spróbuj ręcznie odciągnąć pokarm. Robisz to tak, że chwytają pierś tak że kciuk jest na górze piersi reszta palców pod i delikatnie ściskaj pierś unosząc ją do góry nie wiem jak dokładnie to opisać. Nie ściskaj brodawki tylko wyżej. Wtedy może będziesz w stanie ściągnąć troche mleczka i gdzieś się wybrać.

2016-10-11 21:19

Ja niestety nie odciągać mleka wiec nigdzie nie wychodzę ... odciąganie sprawia mi ogromny ból i nie mogę sobie z nim poradzić... trzymając laktator az trzęsie mi sie ręka ze strachu ( musiałam odciągać mleko przy nawale) moze robię cos zle. Dlatego wole nie wychodzić z domu i karmić syna niz odciągać

2016-10-11 12:06

Ja również karmię piersią i czasami zostawiam Maluszka pod opieką tatusia z osiągniętym mleczkoem. Wtedy radzą sobie ponieważ mamy genoalną butelkę Lovi;) karmię piersią mimo alergi maluszka. Odstawić musiałam wszystkie produkty. Na początku mnie to przerażało bo jestem od dziecka fanką mleka ....no ale czego się nie robi dla Maluszka. Stwierdziłam że najem się gdy już zakończę karmienie a narazie robię wszystko aby karmoc jak najdłużej. Pozdrawiam wszystkie mamy i życzę sily w pokonywaniu trudności i nie słuchajcie nigdy że wasze mleko jest słabe, niepełnowartościowe chude....nie ma czegoś takiego wasze mleko jest NAJLEPSZE i trzymajcie się tego zawsze!!!