Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Co z tym pokarmem??

Data utworzenia : 2017-09-27 22:40 | Ostatni komentarz 2017-12-15 20:43

Natalia.NAJ

4054 Odsłony
57 Komentarze

Witam, mam problem z karmieniem mojej 8 dniowej córeczki. Zaczne od tego ze mala urodzila sie przez cc i przez pierwsza noc dokarmiano ja mm, w drugiej dobie dostawilam ja do piersi ale oprocz kilku kropel siary nic nie leciało, w szpitalu dostalam tabelke do notowania czasu karmienia i ilosci pokarmu, butelki z mm i instrukcje ze noworodek powinien jesc wg wzoru 10ml x ilosc dni jakie ma dziecko. Poniewaz balam sie zeby mala nie spadla zbytnio z wagi najpierw przystawialam ja do piersi (krotko ssala mialam problemy z dobudzeniem jej szybko zasypiala) a potem butla i tak 3dni w szpitalu plus proby odciagania pokarmu laktatorem (nic nie lecialo). gdy tylko trafilysmy do domu okazalo sie ze pokarm sie pojawil odciagnelam 50ml z obu piersi i przystawialam małą. Niestety okazalo sie ze zlapalam infekcje, goraczka, katar bol gardla i cztery nieprzespane noce sprawily ze nadal przystawialam mala, ale na krotko jak zaczynala marudzic to podawalam jej butelke z mm i to byl blad, ale fizycznie bylam wykończona i nie dawalam juz rady walczyc . Finał taki ze piersi, ktore zaczynaly robic sie pelne nagle byc takie przestały sa miekkie, nawału nie doswiadczylam co prawda od czasu do czasu z piersi wyplywa samoistnie mleko , ale dostawiam mała ssie godzine czasem półtorej a i tak po wszystkim domaga sie mleka i wypija 40-60ml z butli. Zastanawiam sie czy mam wystarczajaca ilosc pokarmu, czy laktacja nie zanika... Mala po 2h karmieniu piersia nadal jest niespokojna dzisiaj wyeliminowalismy butle, natomiast zeby zasnela dajemy jej smoczka i to ja uspokaja. Ja natomiast duzo pije rowniez herbatki na laktacje, przyjmuje femaltiker a piersi jak byly miekkie tak są, nie czuje przepelnienia i stad moje obawy czy mam wystarczajaca ilosc pokarmu. Mala przystawiam na żądanie i do oporu ssie przynajmniej godzine z obu piersi, ale potem znow jest niespokojna i gdyby nie smoczek to bylby placz i niemoznosc usniecia. Dodatkowo wczoraj zaparlam sie i mala 4h wisiala ma piersi wieczorem a i tak potem marudzila dostala wiec butle zjadła 40ml a dzisiaj od rana ma wzdety brzuch gazy i robi duzo kupek i ma niespokojny sen prezy sie. Z jednej strony zastanawiam sie czy jej nie przekarmilam, ale z drugiej strony stan moich piersi miekkie bezbolesne i przed i po karmieniu na to nie wskazują. Nie wiem co robic czy wzdecia to wina źle dobranej mieszanki mm i mała wcale przekarmiona nie jest, bo z czego??? Dzisiaj nie podaliśmy mm i zdrugiej strony martwię sie czy smoczkiem nie maskuje glodu mojego dziecka. Juz nie wiem co robic przystawiam często, na żądanie, karmię do oporu a po piersiach nic a nic nie widać zeby laktacja sirvexmogla.... Troche mleka na pewno jest, ale czy wystarczajacac ilosc dla nloworodka. Doradzcie bo juz glupieje w tej sytuacji co robic???

2017-12-15 20:43

u mnie przy pierwszym dziecku stwierdzono skazę białkową u syna, odstawiłam nabiał, jednak nie pomogło . Przy córce nie stosuję już diet.

2017-10-29 01:20

Dziewczyny mają rację :) może być zupełnie inaczej i alergii nie będzie .

2017-10-28 21:38

Również życzę, aby tym razem udalo sie karmić dłużej i bez żadnych komplikacji:) nie nastawiaj sie negatywnie, byc moze podczas karmienia drugiego dziecka alergia nie pojawi sie :)

2017-10-28 21:19

A.Dlugolecka to, że z pierwszym Maluchem miałaś problemy z karmieniem piersią i córka miała dużą alergię wcale nie oznacza, że i tym razem tak będzie. Trzymam kciuki, żeby teraz poszło lżej i wasza mleczna droga była długa.

2017-10-28 20:17

Gosia, najlepiej tak, jak dziecko samo decyduje o odstawieniu :) U nas myślę, że to koniec. Córa w ogóle nie woła piersi, a i same piersi w ogóle nie są przepełnione.. I przede wszystkim nie dajcie sobie wmówić, że w jakimś wieku to wypada karmić, a w jakimś nie...

2017-10-28 18:22

Dokładnie tak jak każda ciąż taki karmienie i dziecko jest inne więc głowa do góry :-)

2017-10-27 22:47

Będzie dobrze musi :) a może ta alergia to było coś innego niż z pokarmu ? :) Kasia oczywiście że karmie ile będzie trzeba na razie nie myślę o końcu drogi mlecznej bo naprawdę ta więź i to co młody dostaje ode mnie jest bezcenne :)

2017-10-27 18:39

Ja karmiłam piersią tylko 2 m-ce. Pokarmu miałam bardzo dużo, a Zuzia nie musiała się męczyć ze ssaniem. Mleko samo leciało. Odciągałam też laktatorem. Karmiłam tak krótko, bo mała ciągle dostawała alergii. W końcu już nic jeść nie mogłam, a ona dalej z alergiami. Nawet na hipoalegriczne dostała, aż w końcu udało się znaleźć odpowiednie mleko dla niej. Zobaczymy jak teraz z małym będzie.