Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Niemowlę ciągle chce być przy piersi? To zupełnie normalne!

Data utworzenia : 2017-08-03 15:24 | Ostatni komentarz 2018-02-14 12:07

Redakcja LOVI

23813 Odsłony
185 Komentarze

W pierwszych miesiącach karmienia piersią mamy często narzekają, że dziecko praktycznie non-stop jest przy piersi. Dlaczego tak się dzieje i czy to znaczy, że dziecko się nie najada? Odpowiadamy.

2018-02-14 12:07

Ja też przyjemnie wspominam te chwile, teraz córa jak na szybko się przytuli czy da buziaka to już musi mi wystarczyć, bo ona ma swoje zajęcia:) W danym momencie owszem może to być męczące, ale warto, bo maluszki na prawdę szybko rosną :) Domin i dobrze zrobiłaś, bo co to za porada. Najlepiej znaleźć lekarza, który będzie słuchał co się do niego mówi i szukał odpowiedniego rozwiązania. Dobrze, że przybiera na wadze odpowiednio, także może to tylko kwestia niedojrzałego układu pokarmowego, niemniej jednak warto to sprawdzić i nie bagatelizować problemu.

2018-02-06 19:39

Jeśli nie ufasz lekarzowi, to nie powinnaś się zastanawiać, tylko udać się do innego specjalisty. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie opcje, również tą, którą w nienajlepszy sposób przedstawił Ci lekarz. Tutaj ciężko komuś będzie stwierdzić co dolega Twojemu dziecku. Nikt nie widzi czy to ulewanie czy to wymioty, ile tak naprawdę Twoje dziecko zjada i ile z tego ulewa/wymiotuje , ile waży, w jakim jest wieku, jaka jest Twoja laktacja, bo może faktycznie zjada dużo tego pokarmu w ciągu kilku godzin, a zwraca tylko nieznaczną cześć....można sobie tak gdybać tylko...

2018-02-06 19:32

Radzę ci iść z dzieckiem do lekarza. Moja córka tylko ulewała przy ząbowaniu i przy atakach.

2018-02-06 18:57

Domin Szczerze? Ja zrobiła bym tak jak radzi Aisa - zmieniła bym lekarza. Moj maly ulewal tez bardzo, pozniej Okazało sie ze ma nietolerancję laktozy. Moze warto i u was to sprawdzić?

2018-02-06 17:23

Zmień lekarza warto poszukać takiego który słucha nas rozmawia i jeśli są problemy skierowania pisze oraz wysyła na badania a jeśli nie podejrzewa to sprawdza Jeśli dziecko potrzebuje to karm na żądanie jak przybiera ładnie to też jest na korzyść bo jeśli ulewa mlekiem to znaczy że to nie wymioty a ulewanie :) warto w takim przypadku na ramieniu odbijać.

2018-02-06 16:13

Ostatnio usłyszałam od pielęgniarki, że "mały zrobił sobie ze mnie smoczek" jak usłyszała, że mały wisi czasem i cztery godziny na piersi non stop. No wisi, bo ma problem z przyjmowaniem jedzenia i czasem seriami ulewa/wymiotuje. A skoro wypluje, co nassał, to musi uzupełnić. Przybiera dobrze. Chciałam usłyszeć poradę na zmniejszenie jego i mojego dyskomfortu w związku z wymiotami a usłyszałam, że mam go odkładać i koniec. Totalnie mnie to zniechęciło do szukania porady w tym gabinecie.

2018-02-06 15:26

Ja też dużo nocy spędziłam na fotelu karmiąc czy w dzień ale nie żałuję będzie sie miło wspominać te chwile my dalej soe karmimy synek ma już prawie rok ale ani śni przestać jeść z cucusia więc dalej będziemy się karmić aż sam gotowy będzie zrezygnować.

2018-02-06 14:44

Dokładnie tak. Mój był bardzo długo cycusiowy, wiec znam ten temat. Często miałam dosyć, po np. 4 godzinie na rękach przy cycu...ale teraz miło to wspominam ;) zwlaszcza, ze jak mówię do syna zeby sie przytulil: podchodzi glaszcze mnie po czole i mowi: juz ok ;)