Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Wychamowywanie laktacji

Data utworzenia : 2017-05-25 09:34 | Ostatni komentarz 2017-06-17 14:51

kocurek859

3649 Odsłony
37 Komentarze

Witam moja córka od 2 tygodni odrzuciła pierś aai piersi sa obolale i nabrzmiale stąd moje pytanie macie może jakieś sprawdzone sposoby na wychamowanie laktacji

2017-06-17 14:51

Ściągaj mleko laktatorem, do momentu aż poczujesz że piersi są w miarę puste. Powtarzaj tą czynność co kilka godzin. Później sukcesywnie wydłużaj czasu między odciąganiem piersi, np. z 4 razy dziennie na 3, z 3 na 2, z 2 na 1. aż do 0. Powinno poskutkować. Jeśli się nie uda, idź do lekarza po tabletki na zanik pokarmu.

2017-06-13 09:14

Ewcia przy zastojach tak samo jak przy zapaleniu trzeba przystawiać dziecko, żeby ściągnęło mleko z zatkanych kanalików mlecznych.

2017-06-12 15:14

Grunt to przy zapaleniu nie poddać się i karmić mimo zmęczenia i bólu...Przy zastojach nie wiem jak jest - nie miałam .

2017-06-11 08:25

Natka, super, że udało Ci się karmić chociaż te 5 miesięcy to bardzo dużo! Ewcia, jak najbardziej paracetamol jest bezpieczny, czasami nie warto się tak męczyć z bólem. Dobrze, że tylko jedna pierś i szybko się z tym uporałaś. Zapalenia piersi nie miałam, ale zastoje już tak i to okropne było.

2017-06-10 00:31

Ewcia w czasie karmienia piersią można brać leki na oazie paracetamolu i ibuprofenu. Na przyszłość polecam https://www.hafija.pl/2012/05/leki-karmienie-piersia-leki.html

2017-06-09 15:01

Ja tydz po szpitalu dostałam zapalenia - dziekiekowac że tylko jedna pierś. Oczywiście szybko okłady z lekko stluczonych i zmrozonych liści kapusty i picie rumianku. Pomogło od razu ale już cały dzień przelezalam by dojść do siebie. Mówią że na gorączkę można wziąć to co się podaje niemowlęciu - czyli np. czopki z paracetamolu bo nie wpłynie ujemnie ani na dziecko ani na laktację. Ale ja się wstrzymalam od tego bo jakoś nie do końca byłam przekonana ;) dodatkowo robiłam tylko zimne okłady. Cieszyłam się że tylko jedna pierś i tylko gorączkowe zapalenie - nie robiły mi się ani twarde ani nie rwaly mnie ;) ale i tak miałam dreszcze które przestraszyly mnie nie mało...Tak więc mamy dbajcie o piersi bo zapalenie jest okropne

2017-06-07 09:51

Masaż piersi,ściąganie pokarmu,okłady z kapusty a jak to nie pomoże to tabletki na zanik pokarmu.Uważaj żebyś nie dostała zapalenia piersi bo wtedy nie jest tak wesoło.Sama przeżyłam zapalenie i wiem jaki to jest niesamowity ból.

2017-06-05 20:48

Napar z szałwii na nawał pokarmu nie jest dobrym rozwiązaniem...Laktacja dopiero się zaczyna, rozkręca a położne kazały już ją stopować. Nie powinno się tak robić bo zaburza to laktację. Natka dobrze, że karmiłaś 5 miesięcy. Przy Twojej walce o laktację jest to na prawdę dobry wynik!