Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

do którego miesiąca karmić w nocy.

Data utworzenia : 2017-03-03 09:33 | Ostatni komentarz 2017-03-30 18:23

Monika.P

4750 Odsłony
103 Komentarze

Jak którego miesiąca karmiłyście w nocy? A może bardziej sprecyzuje. O której wasze dziecko było karmione w godzinach wieczornych, nocnych i później nad ranem? I ile dziecko miało/ma miesięcy? Nasz synek skończył 5 miesiecy. karmie go miedzy ok. 23 i pozniej nie wiem za ile czasu powinien zjeść nastepną porcję. Jeszcze nie wprowadziłam rozszerzania diety tylko sama pierś a z tego co szukałam to już powinno dziecko dostawać 5 porcji dziennie i nie wiem jak to rozumieć i czy w nocy także dziecko jeszcze karmicie nawet jesli ma juz rozszerzoną diete?

2017-03-30 18:23

Silver ja tez w dziecinstwie nie chcialam tego wyjmowanego :D ciale go w nocy sciagalam .. no ale niestety pozniej sama doszlam dow niosku ze staly musi byc bo brzydko z takimi krzywulcami

2017-03-30 16:49

Natka to ja też miałam niedawno stały aparat bo niestety w dzieciństwie tamtego nie chciałam nosić:) teraz zakładam tylko na noc ale i tak jeszcze mi zostało 2,5 lat noszenia:) a zęby są dziedziczne i mam nadzieję, ze córka po mnie będzie miała:) Ewelina córka na pewno sie boi i wcale się nie dziwię:) ten dźwięk każde dziecko by pewnie wystraszył, nawet mój kot ucieka:)

2017-03-30 10:14

Ewelina widocznie za wcześnie dla córy :) ja w przyszłości też chciałabym elektryczną, ale to mamy jeszcze trochę czasu. a szczoteczka z nenedent u nas też się sprawdziła, jak już gdzieś indziej Ci pisałam :) agn_kaw, to prawda przy dzieciach większe znaczenie ma charakter niż oznaczenie wiekowe :)

2017-03-29 21:02

Agn ja myje zęby elektryczną szczoteczka i to zawsze w obecności córki a ona patrzy nieufnie. Nie raz chcialam dac jej tylko te szczoteczke do raczki i mówiłam ze robi "brum' ale ona nie chce i ucieka. Chyba to nie dla niej jeszcze;)

2017-03-29 16:04

Ewelina a rozmawiałaś z lek stomatologii odnośnie szczoteczek elektrycznych? Ja już nie pamiętam dokładnie, ale mój mówił, że jak już bedzie dużo ząbków i dziecko w miarę ogarnięte to można przejść na te elektryki dla dzieci ale nie określił dokładnie jaki wiek już na to pozwoli, bo to pewnie raczej zależy bardziej od charakteru dziecka niż samego wieku ;) Niestety póki co nic konkretnego nie polecę, bo my póki co mamy taką z babyono z końcówką silikonową i takimi wypustkami zamiast włosia ;)

2017-03-29 11:05

Moja corka tez ma 16mcy i tez nie potrafi wypluwac pasty, dlatego daje jej tylko odrobine na szczoteczke, jak juz wczesniej pisałam Ziajke bez fluoru. Ostatnio pisałam w innym watku o tym, ze corka potrafi pol dnia chodzić ze szczoteczka, nie raz rzuca nia po ziemi i musze często wymieniać szczoteczke, nawet co dwa tygodnie. Do tej pory kupowalam jej te z Jordana soft 0-2. Teraz jednak udalo mi sie kupic z Colgate i Aquafresh tez w przedziale 0-2. Zobaczymy jak się sprawdzą:) Aquafresh ma trochę inny ksztalt włókien, mam nadzieje ze corka będzie chetnie jej używać. Jedna chce jej dac do zabawy tak jak zwykle a druga schowam tylko na rzeczywiste mycie ząbków:) Jakie szczoteczki jeszcze polecacie dka takich maluchów?:)

2017-03-28 23:42

Nocne karmienie piersią nie ma wpływu na próchnicę. Na próchnicę wpływ ma wiele czynników: jeśli nie szczotkujemy ząbków, nie dbamy o higienę jamy ustnej maluszka, uwarunkowania genetyczne, no i ograniczenie cukru w diecie dziecka. My na początku przemywałam dziąsełka gazikiem namoczonym w przegotowanej wodzie odkąd pojawił się pierwszy ząbek myjemy szczoteczką i pastą bez fluoru w nocy się karmimy namiętnie. :)

2017-03-25 11:47

agn_kaw, moja córcia też wciąż nie wie co to znaczy wypluć, a ma 16 miesięcy. Pasty używamy już długo, bez fluoru i w niewielkiej ilości. Dzięki temu, że od początku mamy rytuał mycia ząbków, teraz córcia nie ma z tym problemu, wręcz to lubi i sama często ze szczoteczką chodzi. I również uważam, że samo karmienie w nocy nie spowoduje od razu próchnicy jeśli dobrze dbamy o ząbki, bez przesady.