Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Zaczynamy się karmić i mamy trzecia dobę po cc

Data utworzenia : 2017-01-22 20:08 | Ostatni komentarz 2017-02-08 07:48

KlaudiaD

2765 Odsłony
24 Komentarze

Wiem, że mamy jeszcze na wszystko czas i dopiero laktacja się rozkręca ale poradźcie mi z własnego doświadczenia. Jesteśmy już w domku i przestawiam córeczkę do piersi, wszystko jest dobrze ale zasypia mi nad piersią i mam uczucie, że się nie najada. Jestem tego niemal pewna bo chwile po zaśnięciu kiedy się przebudzi jest głodna i potrafi wypić trzydziestke mleka sztucznego z butelki. Tez tak miałyście? Boję się że nie będę w stanie wykarmic córki, laktator elektryczny nic nie ściąga mi z piersi co potęguje poczucie ze zbyt mało karmie córkę. Proszę pomóżcie

2017-02-03 13:29

Przede wszystkim odpoczynek, sen z maleństwem i ciepły prysznic. Ciepłą wodą polać piersi co spowoduje szybszy przepływ pokarmu. Należy jak najczęściej przystawiać malucha do piersi, pokarm będzie, gwarantuje. Ja jestem po cc , pokarmu nie miałam przez cały pobyt w szpitalu (3 dni ) Wyszłam ze szpitala w czwartej dobie, praktycznie zrezygnowana brakiem pokarmu, mąż zaopatrzył nas w mleko modyfikowane, ale się nie poddałam. Zjadłam domowy obiadek, wzięłam prysznic, ze zmęczenia usnęłam przy moim maleństwie. jakieś 2 godziny póżniej obudziłam się z nabrzmiałymi od pokarmu piersiami ! Nie poddawaj się !

2017-01-25 22:58

Witam, ja proponuję, jak córeczka szybko po karmieniu i zaśnięciu się obudzi, to nie dawać jej mieszanki, tylko ponownie przystawić do piersi. Bo jak się naje mieszanką, to potem piersi nie będzie chciała i Pani organizm nie będzie miał sygnału, że pokarm trzeba produkować. Pani teraz też powinna sporo odpoczywać, więc możecie sobie razem polegiwać, trochę Mała może possać, trochę pospać, po czym znowu się obudzić i zjeść. Jeżeli bardzo się denerwuje po przebudzeniu i nie chce łapać wtedy piersi, to można jej na zachętę podać parę ml mieszanki, ale nie pełną porcję. Tylko tyle, żeby uspokoić, i wtedy przystawiać znowu do piersi. Stymulować piersi laktatorem i nie zniechęcać się, że mało leci, po 2-3 dniach regularnej stymulacji pokarm zwykle się zaczyna zauważalnie produkować.

2017-01-23 17:12

Miałam identycznie jak Ty. Tylko ja po tym karmieniu z obu piersi potem miałam zupełnie pusto i mały płakał okropnie więc musiałam podać mm. Laktatorem elektrycznym też nie dałam rady nic ściągnąć ale ręczny 20-`30ml może próbuj ręcznym. Ja miałam lovi. Próbuj i nie poddawaj się! U mnie niestety po 3tyg walka się skończyła bo mleka było coraz mniej a synek nie chciał piersi

2017-01-23 12:52

dziecko nigdy nie będzie najadać się piersią, jeśli będziesz podawać mleko modyfikowane. Zasada popytu i podaży. Takiemu maleństwu należy podawać pierś zawsze kiedy tego chce. to nie tylko zaspokajanie głodu. jeśli zasypia w czasie jedzenia można gilgotać po policzku, brodzie, stópkach, wtedy powinno ssać aktywniej ;)

2017-01-22 23:21

Tak długo pisałam ten komentarz że nie widziałam że sandr4w podała istniejące wątki. Mały się obudził musiałam interweniować, później dokończyłam ale nie odświeżałam wątku. :) przepraszam za mały bałagan. :)

2017-01-22 22:45

http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/41/1 http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/65/1 Dorzucam artykuły na temat początków laktacji. Tam pod artykulem mozesz wziąć udział w dyskusji i zadac swoje pytanie, zeby nie powielać wątków;)

2017-01-22 22:44

U mnie wyglądało to tak. Cc miałam zrobione w piątek a w sobotę zaczęłam już karmić piersią i w ogóle nie dawałam już mm. Przez pierwszą dobę( dostałam Synka w sobotę rano) cały czas co chwilę przystawiałam go do piersi. Mleko pokazał się jeszcze tego samego dnia i postanowiłam wtedy nie dawać już butelki i tylko karmić piersią. Takie małe dziecko najada się kilkoma kropelkami mleka bo jego żołądek jest malutki. Na długo mu też nie wystarcza. Ja na Twoim miejscu co chwilę bym przystawiała córkę do piersi niech ssie. Nikt ani nic nie rozkręci Ci laktacji lepiej niż ssące dziecko. Będzie przychodziła do Ciebie położna, będzie córkę ważyć i jeśli będzie przybierała na wadze wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Już za chwilę pojawi Ci się nawał pokarmu i laktacja się rozkręci. Poza tym pamiętaj że każda butelką mm powoduje że mleka w Twoich piersiach będzie mniej. Jeśli masz mleko spróbuj karmić tylko piersią możesz położyć się na cały dzień z dzieckiem do łóżka i podawać pierś na każde żądanie. Niech ssie ssie i jeszcze raz ssie. A Ty pij dużo wody, kawę zbożową i się nie stresuj stres negatywnie wpływa na laktację. Proponuję Ci przystawiaj do piersi jak najczęściej a jak zasypia staraj się go jakoś zmotywować do jedzenia, miziaj po policzku, nosku itd. Ja na początku też przystawiałam Synka co chwilkę tak na prawdę teraz karmie już ósmy miesiąc i końca nie widać. :) ważne jest podejście i wiaea w to, że się uda. Trzymam kciuki.

2017-01-22 22:14

Witam, znalazłam mam nadzieję dla Ciebie przydatne wątki: http://lovi.pl/pl/forum/2/156/1 http://lovi.pl/pl/forum/2/7634/1 Trzymam kciuki, żeby jednak laktacja ruszyła, czasem trzeba po prostu czasu i niestety cierpliwości. Powodzenia!