Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Czy jest jakiś sposób żeby mieć wiecej pokarmu?

Data utworzenia : 2017-01-08 14:21 | Ostatni komentarz 2017-01-12 22:34

malenka0023

6186 Odsłony
18 Komentarze

Witajcie.w obydwóch ciążach na początku karmiłam piersią ale po ok.4 miesiącach ten pokarm już zanikał. Byłam zmuszona dokarmiać sztucznym mlekiem.Czasami odciągałam pokarm laktatorem.Myślę ze to może przez odciąganie tak szybko zanikł pokarm.Teraz jestem w 10 tygodniu ciąży i boję się że znowu będzie tak samo .A w razie czego to które mleko sztuczne jest zbliżone do matczynego?

2017-01-08 21:10

Najlepszym sposobem na pobudzenie laktacji jest jak naczęściej przystawiać malucha. Laktator też napewno nie zaszkodzi. Im częściej pobudzamy tym więcej się produkuje. Pozytywne nastawienie i uda się :)

2017-01-08 19:36

Malenka a czy wtedy rzeczywiście pokarm zanikal czy może ci się tylko wydawało? Być może to był kryzys laktacyjny. Przy odciaganiu właśnie nie powinien zniknąć pokarm ponieważ właśnie wtedy pobudza się laktacje a im mniej się odciaga lub karmi tym właśnie mniej organizm produkuje mleko. A jeśli chodzi o mleko to nie ma takiego które jest najbardziej zbliżone, wszystko zależy od dziecka jakie polubi i niestety trzeba próbować. U nas w szpitalu podawano NAN i takim w domu karmilam dziecko.