Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1136 Wątki)

Problem z karmieniem nocnym. Help!

Data utworzenia : 2013-05-07 17:04 | Ostatni komentarz 2014-11-29 15:46

karla.red

19378 Odsłony
21 Komentarze

Witam, od paru dni mam problem z karmieniem synka nocą. Synek (4 miesiące) karmi się zazwyczaj co 2 godziny. Od kilku dni kiedy budzi mnie w nocy na karmienie przystawiam go do piersi ale pierś nie wypełnia się! Mały ssie kilka razy ale bardzo szybko się denerwuje i zaczyna płakać bo nic nie leci. Próbuje go uspokoić i ponownie przystawić aby w ten sposób uruchomić napływ pokarmu. Przyznam, że jestem bardzo zmęczona nocnym karmieniem i kiedy jest czas aby przystawić malca to ja jestem w pół-śnie, często mam jeszcze zamknięte oczy. Na początku pomagało gdy się rozbudziłam, myślałam o dzidziusiu oraz o wodospadzie :) Wczoraj w nocy niestety nic nie pomogło. Synek płakał i denerwował się a pokarm nie leciał :( W końcu dałam mu smoczka i położyłam spać, bo nie wiedziałam co mam zrobić. I tak od 24 do 6 rano nie nakarmiłam go ani razu, chociaż się budził. Boję się że jest to moja wina. Jestem zbyt zmęczona, a co za tym idzie zestresowana nocnymi karmieniami :( Co robić?

2014-11-29 15:46

Mój też nadal się wybudza. Jak się wybudzi to pije mleko, ale też się tak zdarza, że potem nie chce spać i skacze po łóżku.

2014-11-29 01:01

Mój synek tez w nocy sie wybudza ...ostatnio to bardzo czesto i niekoniecznie chce jesc...widze ze ma zamkniete oczy to go głaszcze i łapie za raczke...bardzo on sie denerwuje przy tym... a niekiedy jest tak ze ma oczy jak piec złotych i niestety...musze go bawic w sroddku nocy co mnie strasznie wykancza... chciałabym juz miec ten problem z głowy :/

2014-11-28 20:41

Halina możesz też kontrolować wagę dziecka. Jeśli dziecko nie traci na wadze, a dobrze regularnie przybiera to o pokarm na 100% nie musisz się martwić.

2014-11-28 14:28

Powoli rozkręcamy się myślę ,że będzie ok dużo piję i jem mała je i śpiocha i oczywiście robi kupki urodziłam w terminie 2620,51 jest malutka i dlatego mniej je a więcej śpi.Dzięki za odp.

2014-11-27 20:32

Halina nie martw się. Takie maleństwa praktycznie tylko piją i śpią. Mój synek potrafił wisieć na piersi po 4h. Ty musisz się dobrze odżywiać i dużo pić. Jak najczęściej przystawiaj dziecko do piersi, bo to ono najlepiej pobudzi laktację. A czy dziecko robi kupki ? Jeśli tak to znak, że nie musisz martwić się o pokarm.

2014-11-27 19:01

Witam proszę o poradę jak pobudzić laktacje córeczkę urodziłam 21.11.2014r.chciałabym karmić piersią staram się pić dużo mam wrażenie ,że moja córeczka nie najada się possie i zasypia .

2013-12-19 21:36

Ja miałam podobnie co się u mnie okazało to piersi były już przyzwyczajone do opróżniania w równych odstępach czasu .Nie było po nich widać były miękkie ale mleko w sobie miały więc jeśli dziecko pije nie masz się czym przejmować bo na pewno nie znikło . Możesz zmienić coś np karmić co trzy godziny wtedy też będą bardziej się napełniały :) Możesz też mieć mały kryzys laktacyjny więc polecam dużo pić. Jeśli chcesz to jest też dobry moment żeby tak właśnie karmić dziecko bo co 2 godziny to trochę często ,moja w tym wieku to już 5-7 przesypiała więc małemu nic nie zaszkodzi , no chyba że zacznie źle na wadze przybierać wtedy będzie trzeba wrócić do nocnych karmień.

2013-06-01 00:26

Witam Cię! Nie denerwuj się, ważny jest spokój i cierpliwość. Musisz zachować odpowiednia dietę pic dużo płynów i nie zapominać o kolacji. Pamiętaj nie dokarmiaj dziecka to pierwszy krok do odstawienia dziecka od piersi. jak dziecko obudzi się do karmienia przewiń je, wybierz sobie najlepszą pozycje do karmienia dla Ciebie i dziecka, nie denerwuj się i pomału przystaw dziecko do piersi tak aby dziecko chwyciło całą pierś.Jak dziecko zacznie ssać pierś pokarm napłynie i będzie napływał nie tylko w dzień.Życzę powodzenia i cierpliwości.