Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Owoce i karmienie piersia

Data utworzenia : 2016-10-02 10:53 | Ostatni komentarz 2017-03-30 19:30

konto usunięte

8897 Odsłony
142 Komentarze

Witam. Chciałabym sie dowiedzieć jakie owoce i jakie warzywa można jeść karmiąc piersią ( syn ma 2 tygodnie ) ?

2016-10-02 21:18

Ja osobiście unikalam cytrusów a tak to wiekszosc owoców jadłam. Z warzyw nalezy unikac narazie tych wzdymajacych typu kalafior, brokuł, kapusta, cebula. Choc ja w szpitalu lezac po porodzie jednego dnia dostalam ryż w potrawce z kurczakuem i brokulami a nastepnego do obiadu surówkę z kapusty kiszonej;) nie zjadlam calych porcji bo sie balam a córce na szczęście nic nie bylo;)

2016-10-02 18:55

Katarzyna.Twardowska ja jadłam przez pierwsze 3 miesiące owoce łagodne i nie dające uczuleń,dopiero potem zaczynałam wprowadzać coś nowego.Nie chciałam za szybko.Chciałam dać czas maluszkowi żeby nie miał problemów z brzuszkiem.U nas nie było nawet kolki ;) Jadłam: banany,jabłka,arbuzy,gruszki i ewentualnie brzoskwinie.Dopiero po tych 3 miesiącacjh dopiero zaczynałam kombinować i próbowałam np śliwki czy winogrono. Po spróbowaniu danego owocu obserwujesz dziecko przez 2-3dni i dopiero potem znowu próbujesz coś innego.Jak wprowadzasz nowe warzywo to nie dawaj nowego owocu bo potem jak maluszek źle się będzie czuł to nie będziesz wiedzieć co nie toleruje jeszcze. A co do warzyw to synek od razu zaakceptował pomidora ;) nic mu nie było po nim :) I uwielbia go do dziś :)

2016-10-02 13:08

Tak jak piszą dziewczyny najlepiej obserwować maluszka, nowe pokarmy wprowadzaj powoli i obserwuj czy przez dwa dni nie ma żadnych niepożądanych reakcji ze strony dziecka. Ja karmiąc jem prawie wszystko, ale warzyw wzdymajacych takich jak kapusta czy cebula nie tykam. Z owoców jem wszystkie, nawet jadłam cytrusy, unikam tylko winogrona, bo kiedyś spróbowałam i małego męczyło po tym.

2016-10-02 12:41

Kasiu nie ma diety mamy karmiącej więc tak na prawdę wprowadzając coś nowego do diety obserwuj reakcje maluszka i kiedy nic się nie dzieje, nie płacze, nie ma wzdęć to znaczy, że mu nie szkodzi i takim sposobem zobaczysz na własnym dziecku co możesz a czego nie :)

2016-10-02 11:31

Katarzyna, ja bym Ci poradzila abys poobserwowala swojego maluszka i stopniowo wprowadzala to na co masz ochote. Jesli zauwazysz ze dziecko ma kolke, zaparcia, wzdety brzuszek, dostaje jakis krostek itp to rzeczywiscie bedziesz musiala zrezygnowac z niektorych potraw. Ja jednak jestem przekonana ze nie ma sensu wprowadzac diety eliminacyjnej na wszelki wypadek. Moj syn bardzo dobrze reagowal na wszystko co jadlam, kierowalam sie wiec zasada aby jesc po prostu zdrowo (nie jadam fast foodow, chipsow, przetworzonej zywnosci, kilka razy bylam na grillu ale jadlam tylko salatki). Obserwowalam reakcje syna na wszystko co wprowadzalam do swojej diety i urozmaicalam ja co raz bardziej.

2016-10-02 11:23

Katarzyna owoce możesz jeść takie jak jabłka , banany , brzoskwinie , nektarynki, melony , arbuzy , maliny. A powinnaś unikać owoców cytrusowych ( pomarańcze , mandarynki , grejfruty , cytryny ). Warzywa - ziemniaki ,marchewka , pietruszka , seler, buraki, dynia , cukinia , kabaczek,sałaty , kukurydza , szpinak . Nie należy spożywać warzyw które powodują wzdęcia --cebula , groch , kapusta , kalafior,bób , fasola ,brokuł , grzyby. Pamiętaj aby nowe produkty wprowadzać do diety stopniowo .Obserwuj maluszka jak reaguje na coś nowego w diecie , jeżeli będzie bolał go brzuszek , kolka , wysypka to zrezygnuj z tego i spróbuj znowu za jakiś czas . Choć położna jak była u mnie na wizycie patronażowej to mówiła mi ,że matka karmiąca powinna jeść wszystko . Każde dziecko jest inne i każde może reagować inaczej na dany produkt , owoc warzywo . Więc trzeba próbować i obserwować .