Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1166 Wątki)

Karmienie piersią a odciąganie pokarmu

Data utworzenia : 2016-09-14 19:18 | Ostatni komentarz 2022-10-06 11:02

leo.myworld

4461 Odsłony
22 Komentarze

Jestem mamą 7 dniowego synka, w 4 dobie rozkręciła się na maxa laktacja. Młody zaczął sie przejadać mimo, ze karmie go ok. 7-10 min. Zdarzyło sie raz ze zwymiotował. Było to jeszcze w szpitalu i stwierdzono przejedzenie. Czy Wy w takim przypadku odciagalyscie pokarm? Na ile czasu przed karmieniem? Czy tuż przed? Juz podczas ssania widze ze z piersi zbyt duzo pokarmu. Jaki laktator polecacie? Myslalam o elektrycznym, bo podobno przy nawale pokarmu skraca się czas ściągania.

2016-09-15 14:40

Przede wszystkim ostrożnie z tym odciąganiem, bo może się okazać, że dodatkowo pobudzisz sobie laktację. Ja odczekałabym chwilę, jeśli synek naprawdę się przejada, to możesz w momencie gdy piersi są twarde i przepełnione przyłożyć do nich ciepły termoforek i odrobinę mleka "wycisnąć" - ale nie na siłę, a tylko lekko uciskając brodawki. Jeśli to nie pomoże, laktator,ale też tylko do odczucia ulgi. Najlepiej niech wypowie się ekspert. Czekamy :)

2016-09-15 14:32

Odciąganie mleka byłoby wskazane.Najlepiej przed karmieniem i do momentu zmiękczenia otoczki piersiowej .Wtedy mleko już tak nie tryska z piersi.Tylko nie opróżniaj całej piersi laktatorem,bo w ten sposób pobudzisz laktację. Po karmieniu możesz wziąć chłodny prysznic albo zrobić zimny okład,To zmniejszy produkcję mleka. Laktator mam ręczny z Aventu i to pożyczony.Używałam go ,aby pobudzić laktację i zajmowało mi to trochę czasu.Myślę,że elektryczny szybciej będzie odciągał mleko.Nie musisz kupować od razu nowego ,może być używany albo pożyczony od życzliwej koleżanki. Tutaj znajdziesz opinie na temat laktatora elektronicznego Lovi: http://lovi.pl/pl/forum/17/487 A tu na temat laktatora ręcznego Lovi: http://lovi.pl/pl/forum/17/654 Uważaj jak karmisz,aby malec nie krztusił od tak dużej ilości mleka. A dużej ilości pokarmu nie jedna mama Ci zazdrości.

2016-09-15 13:17

Kochana, jeśli mały dobrze przybiera na wadze, mi położna kazała najpierw odciągnąć pokarm tak z 3 minutki i dopiero przyłożyć małego. Pokarm jest jak danie - najpierw leci "napój'' później dopiero jedzonko, a na końcu deserek :) Tak mi mówiła położna. Tuż przed karmieniem oczywiście odciągnąć. W szpitalu dawali mi elektryczny i jak miałam zapalenie piersi to też tylko elektryczny pomógł. Na pewno wygodniej. Niedługo pokarm Ci się unormuje :)

2016-09-15 08:53

Pamiętajmy, że dodatkowe odciąganie laktatorem również zwiększy nam laktację. Może odciągać tylko chwilę przed podaniem piersi, żeby mleko tak gwałtowanie nie wylatywało? hm.. leo.myworld czy masz możliwość poradzić się pielęgniarki środowiskowej, która powinna Was odwiedzić, albo konsultanta laktacyjnego? Tutaj w artykule o błędach przy karmieniu piersią (http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/190) jest napisane: "W czasie nawału pokarmowego należy odciągnąć laktatorem tylko tyle mleka, by poczuć lekką ulgę w piersiach, a nie do ich opróżnienia. Ilość ściąganego mleka z piersi, niezależnie czy przez dziecko czy laktatorem, jest sygnałem dla organizmu kobiety o zapotrzebowaniu - czyli o ilości mleka, które ma wyprodukować. Dlatego niewłaściwe jest odciąganie zbyt dużej ilości mleka laktatorem. Może to wywołać „sztuczny” nawał pokarmu, którego dziecko nie przeje, a zgromadzone w piersiach mleko stanowić będzie realne zagrożenie zastojem. Podobnie w czasie nawału fizjologicznego, między 3. a 5. dobą po porodzie, odciąganie zbyt dużej ilości mleka laktatorem będzie prowadziło do jego nadmiernej produkcji."

2016-09-15 08:25

Ja mam laktator medela wersję medyczną, kupiona na olx i jest super. Jakość niestety przekłada się na cenę. Zanim zakupiłam owy koleżanki polecały m.in lovi. Tańszy odpowiednik a też ok. Przy ściąganiu pokarmu pojawiło się błędne koło. Odciagałam, do tego młoda moja ściągała i piersi nadal produkowany ogrom mleka. Odciagałam tylko wtedy kiedy nie poczułam ulgi w piersi i zawsze po karmieniu. Powoli zrezygnowałam z laktatora. Przystawiałam młodą częściej a na krócej. Nawał minął i na szczęście jesteśmy już tylko na piersi.

2016-09-14 19:30

Myśle ze musi koniecznie Pani rozważyć odciąganie mleka za pomocą laktatora, tuż przed przystawieniem dziecka do piersi aby uniknąć nawału mlecznego i bólu piersi. Elektryczny laktator na pewno szybciej upora sie z nadmiarem pokarmu w piersiach, ale sa dosyć drogie. Osobiście polecam laktatory wlasnie z lovi . Pozdrawiam