Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1166 Wątki)

Karmienie piersią a odciąganie pokarmu

Data utworzenia : 2016-09-14 19:18 | Ostatni komentarz 2022-10-06 11:02

leo.myworld

4462 Odsłony
22 Komentarze

Jestem mamą 7 dniowego synka, w 4 dobie rozkręciła się na maxa laktacja. Młody zaczął sie przejadać mimo, ze karmie go ok. 7-10 min. Zdarzyło sie raz ze zwymiotował. Było to jeszcze w szpitalu i stwierdzono przejedzenie. Czy Wy w takim przypadku odciagalyscie pokarm? Na ile czasu przed karmieniem? Czy tuż przed? Juz podczas ssania widze ze z piersi zbyt duzo pokarmu. Jaki laktator polecacie? Myslalam o elektrycznym, bo podobno przy nawale pokarmu skraca się czas ściągania.

2016-10-05 00:32

Jasne, że lepiej ściągnąć... Po dwie minuty z każdej żeby trochę zleciało. Pokarm treściwy zaczyna się właśnie po tej wodzie, którą śmiało możesz odciągnąć. Moja mama miała zawsze nawał, aż się krztusiłam podobno. Ściągała i było dobrze polecam :) Jeżeli laktator to jedynie elektryczny z lovi lub ewentualnie z nuka. Od razu polecam szklane butelki Diamond Glass z lovi są rewelecyjne do przechowywania pokarmu.

2016-10-04 15:40

Nawał pokarmu pojawia się najczęściej między 4 a 7 dobą po porodzie. Polecam odciąganie pokarmu za pomocą Laktatora marki Lovi ręcznego, gdyż masz tam możliwość ustawienia dwóch opcji ściągania. On również bardzo szybko odciągnie pokarm, a możesz regulować siłę. Często podczas odciągania zdarza się, że pęknie brodawka, bo za mocno odsysasz i wtedy będzie ostry ból, ciężko będzie odciągnąć pokarm, a on będzie się tam gromadził. Warto też zainwestować w osłonki na piersi(również marki Lovi), które są ultracienkie i nie zaburzają odruchu ssania, a ułatwią karmienie nawet w przypadku poranionych brodawek. Pokarm można mrozić do 6 miesięcy, przechowywać w lodówce max. 2 doby, trzymać w temperaturze pokojowej 12 godzin bez konieczności podgrzania. Warto też brać gorący prysznic i masować potem brodawki by uniknąć zapalenia.

2016-10-04 11:15

na początku nie odciągałam pokarmu, ale w nocy wylewało się z piersi, później zaczęłam raz w nocy odciągać, bo mały spał po 8 godzin i mroziłam. starałam się nie odciągać częściej, aby nie zwiększać jeszcze laktacji. Używałam laktatora ręcznego (i siedziałam ok pół godziny w nocy, żeby ściągnąć butelkę), jest to trochę męczące. Te mamy, co mają elektryczny to tylko zazdrościć :) Mój mały też zaczął ulewać w szpitalu, ale powiedzieli, że to normalne, mój pediatra powiedział, że to jest od nadmiernego jedzenia, to go częściej ale krócej karmiłam i było trochę lepiej, teraz już sam wie kiedy przestać, ale ulewanie jeszcze trochę zostało.

2016-10-04 07:05

leo. , cieszymy się! Ulewanie od czasu do czasu jest normalne, nawet takie "wybuchowe", więc nawet gdyby się powtórzyło, ale nie za często, to po prostu rób swoje i się nie przejmuj! Trzymamy kciuki za dalszą "mleczną drogę" :)

2016-10-03 13:25

Jesteś pewna, że to z przejedzenia? Dzieci ulewają - to normalne! Niekiedy nawet bardzo efektownie - w sposób podobny do wymiotów. Nie jest to jednak niebezpieczne, a wręcz może zamierzone przez naturę - przełyk malca ma kontakt z mlekiem mamy aż dwukrotnie :). Ja bym nie cudowała.

2016-09-30 23:58

potwierdzam informację, że bardzo dobrym pomysłem jest odciąganie kilku ml mleka lakatorem przed karmieniem niemowlaka. To ułatwi ustawienie niemowlaka na piersi, bo pierś nie będzie już tak bardzo nabrzmiała mlekiem i duża. Jeszcze raz polecam laktator lovi prolactis na 200%

2016-09-26 03:38

Mi zalecono najpierw przestawiać dziecko, max 10-15 minut (jak właśnie zauważę, że mały już nie ciągnie) a zalegający pokarm ściągać, ale też nie wszystko, tylko do momentu, gdy poczuje że piersi stały się miękkie. Ja akurat korzystam z elektrycznego canpol, poleciła mi go położna przy pierwszej ciąży (nazwała go tańszy odpowiednik lovi). Ale jak go używam denerwuje mnie jego buczenie. Np teraz jak w nocy musiałam wstawać żeby odciągnąć pokarm, bo mleczko napływa a dzidziuś w szpitalu. Moja znajoma miała ręczny lovi i mówi że w 5minut miała naciągnięte ok 60ml pokarmu mi zajmuję więcej czasu żeby 20ml odciągnąć. Więc chyba bez różnicy czy ręczny czy elektryczny. Zależy czy chcesz użyć siły przy odciaganiu czy jesteś bardziej leniwa :-) i wtedy wsluchujesz się w dźwięk laktatora ;-)

2016-09-18 22:27

Ja w nawałach pokarmu odciągałam trochę pokarmu i mroziłam. Mam laktator elektryczny lovi i mogę go w 100% polecić.