Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1146 Wątki)

CZĘSTE KARMIENIE MALUCHA ORAZ PROBLEMY MAM PO PORODZIE

Data utworzenia : 2016-07-12 05:33 | Ostatni komentarz 2016-07-13 10:23

melasia

3975 Odsłony
17 Komentarze

Witam,. Od niespełna 4 miesięcy jestem mamą. Mój synek rozwija się prawidłowo zdaniem lekarzy, ale niepokoi mnie częstego karmienie malucha. Mimo już tego, że na świecie jest od paru miesięcy to wymaga karmienia jak noworodek. Częste wstawanie jest uciążliwe, więc koleżanki radziły:" Przetrzymaj malucha , bo w takim wieku to powinien przesypiać już nawet dwa razy dłużej." - tylko ja nie mam serca, on już po chwili zalewa się łzami. Sama chyba go przyzwyczaiłam do tego. Nie wiem jak zmienić to, ale żeby maluch nie ucierpiał na tym. Odnośnie własnej osoby mam problem. Ważę mniej niż przed ciążą i w przerażających ilościach wypadają mi włosy. Czy to normalne jak karmię piersią? Co mogę brać, by choć ocalić jeszcze parę włosów, ale nie zaszkodzić dla synka?

2016-07-13 10:23

Dokładnie, rozszerzanie najlepiej zawsze skonsultować z pediatrą, bo to bardzo indywidualna sprawa :) Polecam też artykuł z bloga mlecznewsparcie http://www.mlecznewsparcie.pl/2015/02/rozszerzanie-diety/ tutaj także o tym dlaczego czasami warto wstrzymać się ciut dłużej :) Tak więc myślę melasia, że jeśli skonsultujecie się z pediatrą przy najbliższej wizycie, poczytasz troszkę o "za" i "przeciw" to wspólnie podejmiecie najlepszą decyzję dla Twojego Maluszka ;) I daj znać oczywiście jak tam początki, czy wzbudziły ekscytację i chęć próbowania nowego.

2016-07-13 06:41

Ja jestem mama 4 miesiecznego synka i doskonale cie rozumie tez karmie czeso nawet co godzine i moj synek malo spi juz w dzien raczej chce sie bawic. Tez zadtanawiam sie nad rozszerzeniem diety ale to z lekarzem trzeba skonsultowac. A co fo preparatow do lykaniabto polecam te co w ciazy ja lykam dopperherdz premium mama z dha

2016-07-13 00:07

Melisa ja tak jak pisałam wcześniej ja swojej córce będącej na piersi dawał czasem właśnie startą marchewkę i jabłko zaczęłam właśnie od 4 miesiąca a że małej smakowało i nie źle sobie radziła z połykaniem to nie miałam skrupułów a wręcz byłam zachwycona że mała robi postępy więc możesz i Ty spróbować :P może Twojemu synkowi też zasmakuje :)

2016-07-13 00:00

Absolutnie nie jestem za tym, żeby przetrzymywać dziecko. Skoro się budzi i domaga jedzenia to je karm. Nie słuchaj koleżanek bo każde dziecko jest inne. Twoje potrzebuje zjeść częściej i nic na to nie poradzisz, ja nie wyobrażam sobie, żeby moje dziecko płakało z głodu a ja mu nie dam piersi tylko dlatego, że przecież przerwa pomiędzy karmieniami powinna być dłuższa. To totalne bzdury i nie ma wzorca, w którym jest dokładnie opisane co ile w jakim wieku dziecko powinno jeść. Każde jest inne, rozwija się w swoim tempie. Bardzo nie lubię porównywania dzieci do siebie...ale wiele mam właśnie tak robi a bo moje dziecko w tym wieku już się nie budziło w nocy. No ok jej dziecko nie ale moje się budzi i już! Jeśli chodzi o wypadanie włosów po ciąży to niestety jest to skutek hormonów i również nic z tym nie zrobisz. W ciąży nasze włosy są w lepszej kondycji jednak po porodzie wypadają. Możesz brać witaminy dla kobiet karmiących ale one nie oszukujmy się cudów nie zdziałają. Moja kuzynka ma Synka który skończył 5 miesięcy właśnie zaczyna wprowadzać gluten. Więc gluten wprowadza się właśnie w tym czasie.

2016-07-12 22:08

weronika tak, przepraszam literówkę zrobiłam miało być nie później niż po 6 miesiącu ;) Najwcześniej chyba ok5 miesiąca, ale to już nie wiem czy nie jest zależne od szybkości wprowadzania innych posiłków. Co do jajka nie wiem, bo jeszcze z lekarzem o tym nie rozmawialiśmy ;)

2016-07-12 21:17

Co do glutenu i jajka, to teraz wprowadza się je chyba szybciej? Niedługo będę na bieżąco, bo mała skończyła niedawno 4 miesiące :).

2016-07-12 21:12

melasia nam pediatra nasza i zaufany lekarz z polecenia powiedział, że obecnie, gdy maluszek skończy 5miesiąc można powoli wprowadzać nowe produkty. Poczekajcie do do skończenia 5msc niech układ pokarmowy dojrzeje, wtedy lepiej przyswoi nowe rzeczy :) Do piątego spokojnie Twoje mleczko wystarczy i pokryje wszystkie potrzeby malucha. Z resztą te pierwsze "próbowania" to raczej właśnie próbowania a nie jedzenie ;) No i tak już dziewczyny napisały najpierw warzywka, zeby smyk nie przyzwyczaił się że musi być słodkie (jak przy owocach) i zaakceptował mdły smak większości warzywek. Przed 6 miesiącem konieczne też jest wprowadzanie śladu glutenu więc nawet jeśli nie będziesz podawała dziecku kaszki, to konieczne jest przynajmniej minimalne dodanie jej do zupki czy przecieru. Łyżeczka np kaszy mannej, aby ustrzec dziecko przed alergią.(choć teraz podobno też się od tego odchodzi, bo podobno nie ma to wpływu na rozwój alergii ale do końca nie wiadomo, więc ja bym jednak teń "ślad" wprowadzała) Co do kaszek na swoim mleku ja jestem jak najbardziej za :) Już teraz się do tego przygotowuję i kiedy ścigam swój pokarm to po prostu go mrożę w woreczkach. Często bywa tak, że mój mały uśnie na dłużej a piersi są przepełnione. Wtedy ściągam i zamrażam, bo małemu wystarczy to, co z piersi więc aby nie wylewać zostawiam mu na przyszłość ;) Potem odmrozimy i będziemy przygotowywać na nim kaszki. Jeśli chodzi o słoiczki albo swoje. Ja nie mam sprawdzonego źródła, gdzie dostanę pewne warzywa bez tony oprysków i chemii i po prostu boję się reakcji po niesprawdzonych produktach, dlatego mimo wszystko ja wybieram słoiczki :) Wiem, że dziecko dosłownie "liźnie" z tego słoiczka ale trudno, przynajmniej będę miała spokojną głowę, że to nie nawozy ;) Jeśli zaś pośród znajomych znajdę"dostawcę" świeżych produktów uprawianych ekologicznie to jak najbardziej będę przygotowywała sama :)))

2016-07-12 20:40

Zgadzam się z dziewczynami. Mojego synka musiałam częściej karmić np. w nocy niż teraz moją córkę. To indywidualna sprawa. Również jestem 4 miesiące po porodzie. Włosy garściami wypadały mi po trzecim miesiącu, teraz jest trochę lepiej, ale moje włosy można znaleźć w każdym zakątku domu ;P. Proponuję suplementację cynku. O rozszerzaniu diety przeczytasz m.in. tutaj: http://lovi.pl/pl/forum/2/1911 http://lovi.pl/pl/forum/8/925/1 http://lovi.pl/pl/forum/2/3599