Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Mocne krwawienie z piersi podczas karmienia - co robić?

Data utworzenia : 2016-02-26 11:06 | Ostatni komentarz 2016-03-26 08:39

Karolina.K

20103 Odsłony
64 Komentarze

Moja córka ma już prawie 8 miesięcy. Od kilku dni zaczynają jej wychodzić górne jedynki (ma już dolne). Niestety chyba przez ból z tym związany nie chce się prawidłowo przystawiać do piersi. Łapie ją bardzo płytko. Powoduje to u mnie oczywiście ból ale taki do przetrwania. Rozumiem to,że ona cierpi więc wybaczam jej to. Dzisiaj jednak poleciała mi krew z piersi. Było jej naprawdę sporo. Mała miała buzię we krwi a mnie krew jeszcze leciała z sutka. Wiem, że gdy trochę tej krwi leci to nic się nie dzieje jednak u mnie było jej dużo... Odstawiłam Małą od piersi. Nie wiem tylko co dalej? Czy z tej piersi narazie odciągać mleko i tak podawać dziecku? A może nie przejmować się i karmić dalej? Mnie te piersi nie bolą na tyle żebym nie była w stanie jej karmić. Czy smarować brodawki maścią? Mam taką specjalną na poranione brodawki.

2016-02-26 16:39

Smaruje jej żelem ale odnoszę takie wrażenie, że jej on nie pomaga. Ona wypycha mi brodawke z buzi i chce trzymać tylko sam sutek który bardzo mocno ciągnie. Z butelki jeść potrafi więc to dla niej nie problem. Mnie ta brodawka nie szczególnie boli. Chyba już się do tego bólu przyzwyczaiłam. Tylko ta krew i to że nie wiem czy ona nie szkodzi dziecku.

2016-02-26 16:35

Karolino a może masz w domu osłonki silikonowe na piersi ? Nie wiem czy dziecko które ssało pierś bez osłonki będzie chciało ssać przez silikonową osłonkę ale u mnie się sprawdziły gdy synek zbyt płytko łapał brodawkę. Może na ten czas kiedy dziecko jest rozdrażnione karm przez osłonki. Z tego co ja kiedyś przeczytałam to jeżeli do krwawienia z brodawek nie dochodzi na skutek np. grzybicy czy innej choroby którą trzeba koniecznie wyleczyć to można karmić z poranionymi brodawkami a we krwi matki są również przeciwciała i z tego co pamiętam to krew nie zaszkodzi maluszkowi.

2016-02-26 16:30

Karolino a może spróbuj przed przystawieniem córeczki do piersi posmarować jej dziąsła żelem na ząbkowanie. Ja kiedy widzę ze synek cierpi z powodu swędzenia, bólu czy nabrzmiałych dziąseł smaruję żelem Dentinox - u nas sprawdza się doskonale ale na rynku są również inne żele. Czasami synek był niespokojny, marudził nie chciał jeść i wystarczyło posmarować mu żelem dziąsła a po dosłownie kilkudziesięciu sekundach stawał się spokojniejszy i bez problemu pił mleczko czy jadł. Może gdybyś posmarowała dziąsła na kilka minut przed karmieniem to wówczas córeczka nie gryzłaby Ciebie ( pewnie to jej przynosi ulgę).

2016-02-26 15:57

Jeżeli dziecko umie jeść z butelki to nie mecz się tylko odciagnij pokarm i podawaj w butelce . Dziecko nie powinno pić mleka z krwią.

2016-02-26 15:13

Ja karmiłam, przed przystawieniem synka odciągałam pokarm z krwią - wtedy był jej najwięcej a po chwili odciągania jej ilość się zmniejszała i dopiero przystawiałam synka. Przemywałam też brodawki przegotowaną letnią wodą i później smarowałam , ta maść którą ja stosowałam podobno nie szkodzi maluszkom i można karmić nie zmywając jej z piersi ale ja przemywałam brodawkę a po skończonym karmieniu znów smarowałam.

2016-02-26 15:05

Właśnie z tym mam największy problem czy karmić dalej. Ból mi nie straszny. Martwiło mnie tylko czy taka duża ilość krwi nie zaszkodzi dziecku. Mam krem na brodawki z ziaji i jestem z niego bardzo zadowolona.

2016-02-26 14:30

U mnie na początku karmienia krwawiły brodawki i bardzo pomogła mi maść Purelan - Medela. Kiedy widziałam że jest dużo krwi odciągałam pokarm - kilkanaście kropel i wylewałam a dopiero później przystawiałam synka. Pomimo iż brodawki bardzo mnie bolały i krwawiły szybko się ładnie zagoiły i nie przestałam karmić.

2016-02-26 11:09

Bratowa tak miała - pomógł maltan... karmić nie przestała