Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

3-miesięczne dziecko nie chce jeść z piersi

Data utworzenia : 2016-02-04 12:23 | Ostatni komentarz 2016-03-25 20:52

K.Stalmierska

8301 Odsłony
22 Komentarze

2016-02-05 06:12

u mnie jest dokładnie tak samo Radzimirska jak u Pani przyjaciółki. to jest moje drugie dziecko, starszy synuś zrobił dokładnie to samo na tym samym etapie rozwojowym (gdy miał 3 miesiące). I dziwne jest właśnie to, że mojego mleka z butelki te żnie chce pić. Dziwne dzieci rodzę :-) Karmię piersią tylko w nocy i to 3-4 razy. w dzień nawet na śpiocha już nie da się dostawić ostatnio. i Nie było by tu nic dziwnego, gdyby nie fakt że w dzień bardzo mało mi pije mleka modyfikowanego. Daję Jej Enfamil. to jest drugie mleko jakie próbuję bo po bebiko miała straszne kolki. Ona ogólnie jest cały czas na Debridacie (lek na kolki). pomimo ukończenia 3 miesiąca kolki nadal Jej dokuczają. i w sumie wychodzi to tak, że bardzo mało przybiera na wadze i bardzo mało je... Czy to może być problem już z ząbkami?

2016-02-04 23:29

Radzimirska ja sobie umyślałam,że podając córkę butelkę z odciągniętym pokarmem wybierałam smoczek o małym przepływie. Chciałam jej trochę utrudnić jedzenie z butli żeby zachęcić do ssania piersi. Próbuj też na raty ją karmić. Najpierw dostaw do piersi, może złapie. Gdy zacznie się denerwować podaj butlę, gdy sięprzy niej ususpokoi spróbuj znowu dostawić do piersi. Nóż się zapomni i złapie pierś

2016-02-04 21:55

A może kryzys laktacyjny ? ....dziecko się denerwuje, że mleczko słabo leci i stąd takie zachowane. K.Stalmierska poczytaj wątki przytoczone przez bławatkową, tam jest kilka podobnych sytuacji. Mamuśki pisały jak sobie radziły w takich przypadkach.

2016-02-04 21:29

Witaj. Moja przyjaciolka ma dwie coreczki i zarowno jedna jak i druga po skonczeniu 3miesiaca nagle odmowily karmienia piersia. Akceptowaly tylko butelke i na dodatek tylko mleko modyfikowane. Nie mam pojecia co jest tego przyczyna. Ja mam synka ktory skonczyl juz 3 miesiace i narazie je z piersi choc ma chwile takie iz pije i nagle odwraca glowe i sie rozglada. Gdy znow chce go przystawic maly placze i gryzie. Nie wiem czy to bunt z jego strony czy tak ma. Pomimo tego nie poddajemy sie i dalej karmie malego z piersi. Moze mu minie. I tobie rowniez tego zycze.

2016-02-04 15:08

Miałam niestety ten sam problem i walczę z nim do chwili obecnej. Moja córcia w trzecim miesiącu zachorowała na zapalenie gardła i oskrzeli. Przytkany nosek utrudniał aktywne ssanie i mała odmówiła piersi. Przez okres choroby opanowała doskonałe butelkę i teraz niechętnie je z piersi. Ja jednak chcę jeszcze podawać jej mleko matczyne, więc karmię ją piersią w nocy, bo wtedy, rozbudzona, chętniej ssie, a w dzień, żeby podtrzymać laktację, ściągam pokarm i podaję gi coreczce w formie butelkowej.

2016-02-04 12:37

Może to bunt? Albo coraz więcej ją interesuje i jedzenie to strata czasu :)