Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Problem z pamięcią i koncentracją po porodzie w okresie karmienia piersią

Data utworzenia : 2016-01-21 13:55 | Ostatni komentarz 2016-10-15 18:48

Bławatkowa2015

13914 Odsłony
51 Komentarze

Dziewczyny, założyłam nowy wątek bo martwi mnie mój kompletny brak pamięci. Kiedyś o wszystkim pamiętałam, Mąż chwalił mnie, że mam pamięć absolutną. Po porodzie pierwszego syna zaczęłam zapominać o tym, gdzie przed chwilą położyłam jakąś rzecz. Później zaczęłam zapominać o tym, że ktoś mi coś powiedział. Po porodzie drugiego syna jest gorzej. Dziś Mama powiedziała mi, że tata ma na rano do pracy, a ja do Niego zadzwoniłam i byłam zdziwiona, że nie odbiera telefonu. Zupełnie zapomniałam o tym, że jest w pracy! Karmię już prawie 2,5 roku. Czy to możliwe, że mam jakiś niedobór w organizmie? Czy któraś z Was miała podobnie?

2016-10-15 18:48

Mi kiedyś jedna Pani powiedziała, że w ciąży prostują się zwoje mózgowe i umysł kobiety zmienia się nie do poznania...cos w tym chyba jest :D

2016-10-12 20:19

Angel najgorzej u mnie z listą zakupów dlatego zawsze zapisuje na kartce i z kartką chodzę po sklepie no chyba że zapomnę z domu wziąć kartki bo takie sytuacje też się zdarzają i wtedy nie kupię połowy rzeczy :))

2016-10-12 17:56

Myślałam ,że tylko ze mną jest coś nie tak po porodzie.A tu proszę znalazłam ten wątek i nie jestem jedyna,która ma wrażenie,że się uwsteczniam .Stwierdziłam ,że po prostu się starzeje i dlatego zapominam. Ostatnio weszłam do sklepu spożywczego po dwie rzeczy i chodziłam po tym sklepie i nie mogłam sobie przypomnieć co ja miałam kupić.Aż wstyd się przyznać,ale mam takich zdarzeń coraz więcej.Albo jeszcze byłam z moimi dwoma córkami znowu w sklepie,kupiłam koszulkę dla męża.Pamiętałam,że za nią zapłaciłam,ale gdzie ją później włożyłam?Co się okazało -została w sklepie ,bo jej nie spakowałam.Myślałam,że mam zbyt dużo na głowie i to z tego powodu zapominam. Staram się już zapisywać na kartkach co mam zrobić. To co się teraz z moją pamięcią jest strasznie irytujące.Mam nadzieję,że to chwilowe i oby szybko minęło.

2016-07-09 17:34

U mnie podobnie jak u Bławatkowej:)jest już dużo lepiej z koncentracją i pamięcią. Chociaż czasem jeszcze nie mogę znaleźć w głowie określenia danego słowa, mam go na końcu języka i już. Myślę, że z czasem to p prostu minie. Nasze hormony po ciąży wrócą do normy i organizm odbuduje to co stracił podczas ciąży i w trakcie karmienia piersią. Dlatego warto wtedy przyjmować witaminy.

2016-07-09 16:30

Ja też pozwalam sobie na kawkę a czasami nawet 2, ale fakt faktem, córcia ma już 8 miesięcy i karmię głównie rano i wieczorem :) Co do spadku formy, to hmm, akurat myślę, że po porodzie to kwestia zmęczenia :P Schowałam ostatnio mleko do szuflady. Zdarzyło mi się w lodówce znaleźć kawę. A ostatnio kupiłam płatki kosmetyczne i byłam pewna, że kupiłam! A zamiast do łazienki do szafki zaniosłam je do komody z pościelą w sypialni ... Jak jeszcze byłam w ciąży i robiłam porządki to schowałam dwa podstawki do doniczek. Chowając je nawet myślałam,że wkładam je w takie miejsce, że na pewno jak będę potrzebowała to je znajdę. Jaki efekt? Do tej pory ich nie znalazłam, a przetrząsnęłam pół mieszkania.

2016-07-09 14:50

Ja miałam duże luki w pamięci będąc jeszcze w ciąży. Mój mąż potrafił mnie o coś poprosić a ja już po chwili nie wiedziałam co miałam zrobić. Ale w ciąży to ja ciągle myślałam o tym co trzeba jeszcze zrobić czy też co musimy kupić, czy wszytko zdążymy na czas... teraz jestem 5 tygodni po porodzie, pamięć mam lepszą ale to jeszcze nie jest to. Może z biegiem czasu będzie coraz lepiej i muszę tylko poczekać cierpliwie. :) Ale wydaje mi się, że powodem "krótkiej" pamięci jest ciągłe myślenie o dziecku, ciągła opieka Maluchem oraz tak na dobrą sprawę zmęczenie, które nas ogarnia. Zmęczenie robi swoje.

2016-07-07 15:48

Ja piję kawę podczas kp na początku obserwowałam małego jak reaguje i nie było jakichś przeciwwskazań, nie reagował inaczej niż wcześniej więc pozwalam sobie na tą przyjemność :) Wracając do tematu to ja jeszcze do tej pory mam problemy z pamięcią...koncentracja wróciła do normy ale jestem już prawie 7 miesięcy po porodzie więc nie wiem czy powinnam jeszcze mieć takie problemy....co prawda każda kobieta jest inna i nie ma co porównywać ale jakieś odniesienie zawsze jest :)

2016-07-06 20:58

anjar788 dlaczego nie wypijesz lekkiej kawy? Kp nie jest przeciwwskazaniem do picia kawy :) Może nie jakąś mocną espresso, ale średnią lub słabą spokojnie możesz pić. Ja piłam lekką kawę w ciąży, czasami nawet dwie przy dużych spadkach ciśnienia obecnie karmię już 5 miesiąc i piję kawę ;) Zwykle robię ją zaraz po karmieniu, wypijam i nic się nie dzieje. Jeśli chodzi o problemy z pamięcią i koncentracją niestety ja także je mam. Ostatnio natknęłam się na fajnie napisany artykuł dotyczący właśnie takich problemów, które autorka nazwała "dziurami laktacyjnymi" zabawnie napisane, ale uświadomiłam sobie, że mam dokładnie to samo. Mąż coś do mnie mówi a ja za chwilę nie pamiętam szczegółów rozmowy. Oglądając film czasem zdarzy mi się przysnąć, więc też dopytuje go o poszczególne wydarzenia, które przeoczyłam.. masakra.. czasami czuję się jak starzec który nie pamięta jaki mamy dzień tygodnia. Powoli przyzwyczailiśmy się do tego i ja i mąż. Tłumaczymy sobie to tym, że nasz mózg ma ograniczoną pojemność i obecnie więcej zajmują myśli o dziecku i opiece nad nim ;) Tak więc jak coś dziewczyny tak tłumaczcie sobie swoje dziury laktacyjne hehe ;)