Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1145 Wątki)

Kryzys laktacyjne

Data utworzenia : 2015-12-02 15:43 | Ostatni komentarz 2015-12-17 21:31

Katarzyna.Makosz

2355 Odsłony
23 Komentarze

Mam ogromny problem moja córcia ma 10 tygodni i bardzo chce ją karmić piersią ale na daną chwilę mi zanika ściągam co 2h dosłownie 20-30 ml i mała denerwuje się że nie leci. Pije herbatkę laktacyjne ale nie pomaga jak jeszcze mogę ją skutecznie pobudzić? I czy wygodę jest taka możliwość?

2015-12-03 14:27

Jak się coś zmieni to koniecznie daj nam znać! :)

2015-12-03 08:14

Moje poprzedniczki mają rację. KASIU. Najważniejsze to przynajmniej spróbować nie bać się...nie denerwować się mleko w sytuacjach stresujacych zmniejsza swoją produkcję. Musisz cieszyć się dzieciątkiem i jak najczęściej przystawiac je do piersi. Herbatka z pokrzywy i gotowane ryby są znakomite bo powodują znaczny przyrost pokarmu. Trzymaj się dzielnie. Pozdr.

2015-12-03 01:06

Na kryzys laktacyjny mie ma nic lepszego niz polozyc sie z dzidzia do lozka na 2-3 dni. (Poogladac filmy, poczytac ksiazke) zawsze troche wypoczniesz odstresujesz sie. Dawac cyca od rana do wieczora, a najlepiej kilka razy w nocy. Efekt murowany !

2015-12-02 22:13

Zgadzam się z dziewczynami podczas karmienia piersią staraj się nie denerwować ponieważ to ma ogromny wpływ na laktację , dużo pij najlepiej wody, dobrze i zdrowo się odżywiaj i często przystawiaj dziecko do piersi ponieważ maluszek najlepiej pobudzi laktację.Jeżeli masz możliwość to poświęć np. 2-3 dni tylko na wypoczynek swój i dziecka i skup się na karmieniu ale w spokoju i z pozytywnym nastawieniem. :)

2015-12-02 20:35

Katarzyna.Makosz przede wszystkim nie możesz się stresować, bo stres powoduje zanikanie laktacji. Musisz bardzo często przystawiać dziecko do piersi, nawet jak nie leci, bo dziecko jest najlepszym sposobem na pobudzenie laktacji. W międzyczasie właśnie pobudaj piersi laktatorem i bardzo ważne jest abyś piła duże ilości wody... Dla osoby niekarmiącej jest zalecane 1,5l, ale matki karmiące powinny pić minumum 2 l dziennie. herbatki na laktacje również są ok. I musisz jeść! Przede wszystkim zdrowa - 5 posiłków dziennie. Dużo owoców i warzyw, to dostarczy Ci witamin. Niestety innych sposób nie znam

2015-12-02 16:35

Kasiu może jakiś duży stres ostatnio przeżyłas bądź czymś się przejelas ja wiem po sobie ze stres negatywnie wpływa na laktacjie jednego dnia miałam mniej pokarmu wiem to po wkładkch laktacyjnych ani razu tego dnia nie odciagalam pokarmu i nie zmieniała wkładek a tak na codzień to 2 lub 3x na dobę zmieniam b.chłonne wkładki. Miałam bardzo stresujący weekend i wystraszyłam się pokarm mi się kończy po kilku dniach wszystko wróciło do normy nadal z piersi leci mi jak z fontanny wkładki zmieniam często i odciagalam nadmiar pokarmu jak mały śpi

2015-12-02 16:09

Kasiu, podczas karmienia piersią szczególną rolę odgrywa psychika. Moja siostra przeżyła już 3 kryzysy laktacyjne. Ma 3 miesięczne bliźniaki i od początku ściąga pokarm laktatorem. Ty jesteś w dużo lepszej sytuacji, bo przystawiasz dziecko bezpośrednio do piersi. Nic tak nie pobudza laktacji jak mały ssaczek :) Prawdopodobnie zmienia się skład mleka i Twój organizm potrzebuje trochę czasu by od nowa nauczyć się "nowego przepisu" i znów zacząć produkować mleczko :) Pamiętaj, że skład pokarmu dostosowuje się do potrzeb dziecka :) Zapraszam Cię do zapoznania się z wątkiem: http://lovi.pl/pl/forum/2/4736/1