Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Miesiączka, a laktacja

Data utworzenia : 2015-03-09 08:08 | Ostatni komentarz 2024-04-19 17:35

klio69

9975 Odsłony
110 Komentarze

Dziewczyny, które doświadczyły tej niekoniecznie wyczekiwanej dolegliwości jaką jest miesiączka w czasie karmienia piersią - Czy podczas miesiączki macie wrażenie, że waszego mleka jest znacznie mniej? Ja zaobserwowałam to szczególnie podczas odciągania, że jest go o połowę mniej. A podczas karmienia piersią córka zdecydowanie częściej domaga się jej.

2015-03-09 22:46

A ja po porodzie faktycznie mam krótszą i bardziej skąpą miesiączkę ale najbardziej się cieszę z faktu że nie odczuwam już takich dolegliwość bólowych jak przed ciążą. Co do karmienia podczas miesiączki to kiedy pierwszy raz dostałam okres wydawało mi się że synek nie chce ssać tak intensywnie jak wcześniej ale nie byłam tego pewna, miesiąc później okazało się że faktycznie nie bardzo chce ssać i musiałam częściej odciągać mleko. Na szczęście te 3 dni mogę się bardziej przemęczyć odciągając pokarm choć w nocy mój synek ładnie je - może jest bardziej zaspany:)

2015-03-09 22:41

Klio ja dostałam miesiaczku w 5 miesiącu po porodzie mimo ze karmiłam dziecko odciąganym mlekiem. W trakcie okresu miałam znacznie mniej mleka dlatego zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne i problem się rozwiazal bo zniknął okres. Teraz gdy przestalam karmic miesiaczke dostałam po ok miesiącu od odstawienia laktatora i była ona bardzo długa i dość obfita.

2015-03-09 12:46

zuzanna też myślałam, że miesiączka po ciąży będzie mniejsza i krótsza jednak póki co u mnie jest dłuższa i bardziej obfita :(, przez cały okres karmienia jednak miesiączki nie miałam więc nie wiem jak wpływa na pokarm.

2015-03-09 09:59

ja karmie prawie trzy miesiące i jeszcze nie miałam miesiączki. A to ona wygląda tak samo jak przed ciązą czy może mniejsza i krotsza??

2015-03-09 09:42

Klio słusznie zauważyłaś że podczas miesiączki masz mniej pokarmu. Poniżej są podobne wątki możesz poczytać :) http://lovi.pl/pl/forum/2/1763/1 http://lovi.pl/pl/forum/2/13 U mnie nie dość że zmniejsza się ilość pokarmu podczas miesiączki to mam wrażenie że synek nie chętnie ssie pierś, może zmienia się również zapach lub smak mleka.