Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Laktator ręczny czy elektryczny - jaki kupić?

Data utworzenia : 2015-01-05 22:47 | Ostatni komentarz 2024-01-15 19:07

Konto usunięte

49551 Odsłony
639 Komentarze

Wiele mam przed porodem zastanawia się, czy kupić laktator oraz jaki model wybrać. Czy zainwestować w droższy laktator elektryczny, czy zdecydować się na tańszy model ręczny? Podpowiadamy, kiedy warto dokonać zakupu laktatora i jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze rodzaju tego sprzętu.

2015-01-06 20:37

Ja posiadam laktator ręczny Lovi, a kiedyś miałam Avent. Dzięki laktatorowi udało mi się rozbudzić laktację i mogę dalej karmić syna piersią. Według mnie taki sprzęt jest potzrebny każdej mamie na początek karmienia i później także.

2015-01-06 20:11

Jestem szczęśliwą posiadaczką laktatora elektrycznego z możliwością przejścia na manulany. Co prawda nie miałam problemów z laktacją i mnie laktator służył głównie do odciągania pokarmu gdy synek miał zostać z tatusiem, także sporadycznie, to jednak częściej korzystałam z laktatora elektrycznego. Szybciutko pobudzał i ściągał mleczko. I myślę, że u mnie była to kwestia wygodnictwa, bo manualny też dobrze się spisywał. Podzielę więc zdanie poprzedniczki, jeżeli ma być używany sporadycznie to wystarczy ręczny, gdy planujemy odciągać pokarm często warto zainwestować.

2015-01-06 18:10

Jeśli planujemy karmić dziecko piersią i tylko sporadycznie będziemy wychodzić z domu to ręczny w zupełności wystarczy. Jednak gdy wiemy, że szybko wrócimy do pracy albo będziemy często wyjeżdżać i zostawiać dziecko pod opieką innych osób warto kupić elektryczny. Zwłaszcza gdy zależy nam by maluszek pił nadal nasze mleko.

2015-01-06 15:09

W poprzedniej ciąży miałam najpierw laktator ręczny. Używałam go do pobudzania laktacji, ale praca na nim była bardzo męcząca i szybko się popsuł. Następny kupiłam elektryczny mini electric medeli i był o niebo lepszy. Po pierwsze szybciej odciągał pokarm i więcej potrafił odciągnąć pokarmu. Faktycznie było widać, że laktacja ruszyła. Faktem jest, że po trzech miesiącach nie miałam pokarmu, ale było to spowodowane innymi czynnikami, nie laktatorem. Naprawdę chwalę sobie laktator elektryczny.

2015-01-06 11:04

Ja niestety również jeszcze w ciąży twierdziłam, że laktator nie będzie mi potrzebny. Bardzo szybko jednak po porodzie przekonałam się, że to był błąd. Ledwo wyszłyśmy ze szpitala i od razu zaczęłam wertować internet w poszukiwaniu laktatora. Zdecydowałam się na ręczny przede wszystkim ze względu na cenę. Byłam z niego bardzo zadowolona. Nie wiem, jak poradziłabym sobie bez niego. W pobudzaniu laktacji był niezawodny.

2015-01-05 23:11

Sama też na szybko..zakupiłam w aptece ten tłokowy, który był kompletnie nieprzydatny. W szpitalu korzystałam z elektrycznego wygoda i szybkość to fakt, lecz będąc w domu korzystam z ręcznego. Spotykam się często z opinią, że "ja bym ręcznym nie odciągała"..wg mnie to zależy w dużej mierze od tego czy jesteśmy wygodne i czego oczekujemy..Ja nie należę do wybrednych i jestem w stanie zadowolić się ręcznym, oczywiście, że elektrycznym byłoby szybciej..ale w moim przypadku to kwestia przyzwyczajenia.

2015-01-05 22:54

Ja bardzo żałuję że nie kupiłam sobie laktatora przed porodem albo przynajmniej go nie wybrałam ponieważ farmaceutka poleciła mojemu partnerowi laktator tłokowy(za 30zł) który wymaga dość dużej siły podczas odciągania i nie jest zbyt wygodny w obsłudze. Planowałam zakup lepszego , elektrycznego laktatora ale zawsze był jakiś pilniejszy wydatek a ja się przyzwyczaiłam do tego monotonnego odciągania:). Ale jeżeli w przyszłości miałam komuś polecić laktator to zdecydowanie elektryczny albo ręczny ale dobrej firmy.