Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

zastój po odstawieniu dziecka od piersi

Data utworzenia : 2014-10-30 20:31 | Ostatni komentarz 2014-11-08 15:40

Malgorzata-1986

34457 Odsłony
21 Komentarze

Witam. Jestem mamą ośmiomiesięcznego Dominika. Karmię go piersią i mam z tym sporo problemów. Mieszkamy na wsi i mamy ograniczone możliwości uzyskania fachowej pomocy. Pierwszy zastój przytrafił nam się ok. 7 tygodnia zycia Dominika. Od tamtej pory ta przypadłość dotyka mnie nawet 2 razy w tygodniu. Co prawda radzimy sobie domowymi sposobami ale ten ból jest bardzo męczący. Nie zapeszając nie miałam zapalenia piersi. Niedawno próbowałam odstawić synka od piersi. Dostałam od mojego ginekologa receptę na bromergon. Czułam się po tym leku okropnie a synek pił mleko modyfikowane z butelki ale bez przekonania i cały czas mnie wołał. Następnego dnia wróciliśmy do karmienia piersią. Ale pokarmu nagromadziło się bardzo dużo i mimo że synek podjadł i trochę ściągnełam laktatorem zrobiły mi się miejscowe zastoje w obu piersiach. Bromergon spowodował osłabienie wydzielania się oksytocyny na początku karmienia i nie czułam prawie "mrowienia" które zwylke było siłą sprawczą popychającą zatrzymany pokarm. Te dwa zastoje zeszły dopiero po 3 dniach. Omęczyłam się strasznie. I tu pojawia się moje pytanie. Jak sobie poradzić gdy po nagłym odstawieniu od piersi ze względów medycznych pojawią się zastoje czy bolesne guzy? Czy tabletki zatrzymujące laktację w jakiś sposób spowodują, że problem zniknie? Czy może z czasem nadmiar pokarmu sam się wchłonie? Czy taki stan może doprowadzić do zapalenia piersi lub ropnia? Być może niedługo podejmę kolejną próbę z innym lekiem i trochę się boję... Mój synek urodził się 2 dni po terminie przez cc (zatrzymanie akcj porodowej) 18 lutego 2014 r. Po operacji był przystawiony do piersi ale nie był zainteresowany ssaniem. Później zostaliśmy rozdzieleni. Po dobie znów byliśmy razem i zaczęliśmy karmić piersią skutecznie od pierwszej próby. Oto pięć pomiarów wagi: 18 luty - 4180 g; 29 maj - 7230 g; 1 lipiec - 7760 g; 29 sierpień - 8220 g; 28 październik - 8900g.

2014-10-31 12:10

odstawienie od piersi to proces, nie można zrobić tego z dnia na dzień. Żeby uniknac zastojów pokarmu i wyhamować laktacje trzeba karmić coraz mniej i mniej, proponuje Ci wiec karmienie mieszane, cyc na przemian z mlekiem modyfikowanym. Z dnia na dzien ograniczaj karmienie piersią a laktacja powoli będzie sie uspokajać. Powstałe zastoje rozmasowuj pod prysznicem, nalepiej wówczas polewać piersi na przemian ciepłą i chłodną wodą, rozszerzają sie wówczas kanaliki. Powodzenia

2014-10-31 11:45

Próbowałam ciepłych i zimnych okładów, kapusta, delikatnie masowałam, szałwię piję systematycznie, odciągałam niewielkie ilości pokarmu a bromergonu już nie wezmę bo chodzę po nim po ścianach. Zastoje zeszły jak wróciłam do karmienia i to też nie odrazu. Ciaśniejszy stanik czy nawet ubranie potęgowały tylko ból. Coś czuję, że łatwo nie będzie... Najbardziej boję się, że trafię do szpitala z ropniem a mój synek przechodzi lęk separacyjny i będzie płakał.

2014-10-31 10:02

Żeby pokarm się nie wytwarzał w tak dużych ilościach należy ograniczyć ilość spożywanych płynów i dobrze jest założyć ciaśniejszy stanik, bo to ogranicza produkcję pokarmu. Na zastoje dobrze jest wejść pod prysznic i skierować strumień wody bezpośrednio na piersi, woda musi być ciepła, pod jej wpływem zastoje się rozbijają. No i dobre są też okłady z kapusty.

2014-10-30 20:55

Oczywiście że zmiejszenie mleczka ilości mleka powoduje szałwia. Ewentualnie po konsultacji ginekologa jak to nie pomaga można brać bromergon ale dawke określa lekarz biorąc pod uwagę wiek i wagę pacjetki . Ale to chyba tak w ostateczności jak jest to uciążliwe dla mamy. Oczywiście na początku trzeba ściągać mleczko ale nie duże ilości aby nie pobudzac niepotrzebnie laktacji

2014-10-30 20:41

Przeczytaj to sobie : http://lovi.pl/pl/pomoc-laktacyjna/150/1 , http://lovi.pl/pl/breast-feeding/47/1 Zmniejszenie ilości mleka powoduje szałwia. Jeśli przestaniesz karmić to mleko się nazbiera i może dojść do zastoju, zapalenia piersi itp. Musisz odciągać małą ilość pokarmu laktatorem także żebyś nie czuła dyskomfortu i żeby piersi nie były zbyt twarde.