Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Problemy z powrotem do karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-10-22 08:47 | Ostatni komentarz 2014-11-02 20:48

Brendzia

8325 Odsłony
24 Komentarze

Witam wszystkich! Od ponad miesiąca jestem mama małej Hani. Od początku karmilam wyłącznie piersia. Niestety w zeszłym tygodniu musiałam całkowicie zrezygnować z karmieńia piersia i przejść na butelkę z mlekiem modyfikowanym, ponieważ małej dość długo utrzymywała sie zoltaczka, i taki sposób zleciła moja pediatra. Po 4 dniach (zoltaczka już zniknęła) miałam wrócić do karmienia piersia, co nastąpiło wczoraj. Niestety moje obawy sie potwierdziły, Hania płacze przy piersi, szarpie sie, puszcza pierś, jest ńiespokojna, aż sie boje ze wpadnie w jakaś nerwice. Położna zalecila, zeby jeszcze przez kilka dni karmić mieszanie (czyli i piersia i mlekiem modyfikowanym), gdyż istnieje ryzyko powrotu zoltaczki. Czy któraś z Was miała podobny problem?Tak bardzo chciałam karmić piersia i obawiam sie ze to już nie możliwe. Oczywiście przez cały ten czas odciagalam mleko, więc pokarm jest. Ewidentne chodzi tu o to, ze Hania poczuła butelkę i za wolno jej leci z piersi. Pomóżcie :(

2014-10-22 20:19

http://www.doz.pl/czytelnia/a1568-Zoltaczka_zwiazana_z_karmieniem_piersia Wrzucam linka o tej żółtaczce ;-)

2014-10-22 19:52

no właśnie wciąż zastanawia mnie to zalecenie odstawienia od piersi... Chyba, że były ku temu jakieś inne przesłanki.

2014-10-22 13:52

U mnie zaleceniem przy żóltaczce było karmienie piersią i wystawianie córki jak najwięcej na światło dzienne i długie spacery..

2014-10-22 13:12

Słuchaj tak jak napisała Kussia ja tez nigdy nie słyszałam o zaleceniu odstawienia od piersi ze względu na żółtaczke a napisze inaczej wręcz przeciwnie zalecało się jak najczęstsze przystawianie dziecka do piersi aby jak najszybciej wydaliło z siebie ta smułkę . Ja przez 2 miesiące jak maluchy były w szpitalu trochę je przystawiałam a reszte ściągałam pokarm i przetrwałam , za 3 dni minie 6 miesięcy jak jednak karmie piersią

2014-10-22 11:17

Ja jak rodziłam to po porodzie była ze mna dziewczyna której mala miała wysoka bilirubinę i lekarze wręcz kazali jej karmic piersią wiec chyba sa dwie szkoły. Brendziu tak jak mowi kasik przystawiaj dziecko do piersi choćby na kilka pociagniec bo to ważne na początku laktacji. Najlepiej na spiaco i w nocy kiedy mala jest zaspana. A używacie smoczka uspakajającego bo wbyt wczesne jego wprowadzenie może mieć wpływ na zle chwytanie piersi a w konsekwencji na nienajadanie się dziecka. Możesz tez karmic odciąganym mlekiem jeśli dziecko konsekwentnie odmawia piersi. Polecam tez wizyte u doradcy laktacyjnego bo te panie maja ogromna wiedze i mogą dużo pomoc. Ja tez miałam problem z oduczeniem dziecka od butelki tylko ze na wizyte do doradcy zdecydowałam się za pozno bo od ok miewsiaca jak pojawil się problem. No i moja mala jest uparciuchem i do cyca nie dala się przekonać. Możesz tez wyprobowac system SNS Medeli http://allegro.pl/zestaw-wspomagajacy-karmienie-piersia-medela-sns-i4706896998.html jest to zestaw dreników które przykleja się do piersi a butelke z mlekiem np. swoim zakłada się na swoja szyje i regulujemy przepływ zaczynamy od najszybszego takiego jak w butelce i stopniowo zwalniamy tak jak leci z piersi. Wiem ze niektórym to pomoglo. Czasem warto czepiac się wszystkich srodkow aby karmic piersią.

2014-10-22 10:19

Własnie u ponad połowy noworodków obserwowana jest taka żółtaczka, dlategi że jak wiaadomo pokarm mamy wchłaniany i wydalany jest prawie w całości, jednak bilirubina zalega w jelitach, nie zostaje wydalona i trafia z powrotem do krwi. Pediatrzy zalecają wówczas odstawienie piersi ale na max 48godzi, dlatego trochę zdziwilam się tymi 4 dniami, bo dziecko może po tym czasie odzwyczaić się od piersi....

2014-10-22 09:54

Brendzia powiem ci, że po raz pierwszy spotykam się z zaleceniem odstawienia dziecka od piersi w przypadku przedłużającej się żółtaczki. Mojej młodszej córce żółtaczka utrzymywała się ponad 3 tygodnie (w dniu wypisu miała niskie stężenie bilirubiny ale pomarańczowy kolor skóry utrzymywał się prawie do miesiąca czasu). Zaniepokojona tym faktem poszłam do pediatry a tam pani doktor na wieść o tym, że karmię piersią powiedziała "i bardzo dobrze! Trzeba jak najczęściej przystawiać dziecko. Kobiece mleko szybciej się trawi więc i dziecko nadmiar czerwonych krwinek wydala z kupką". kasik słusznie radzi by poprosić o przeniesienie wątku do sekcji "karmienie piersią" :) 4 dni karmienia mm to dość długo w przypadku noworodka, niektóre dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do dobrodziejstwa jakim jest butelka (z której mleko szybciej płynie i trzeba się tak napracować przy ssaniu). Zamiast mleka modyfikowanego możesz podawać w butelce swój pokarm. Spróbuj jednak jak najczęściej przystawiać malutką do piersi - może znowu załapie. Najlepiej próbować podawać pierś "na śpiocha" :)

2014-10-22 09:25

witaj Brendzia. Proponuję przenieść Twój wpis do watku w którym Pani Ekspert wypowiedziałaby się ;-) Faktycznie jest tak, że u niektórych dzieci karmionych piersią żółtaczka potęguje się i pediatrzy zalecają odstawienie piersi na max 48godz, a Ty tutaj piszesz że 4 dni tak? Po tych 4 dniach dziecko faktycznie moze odzywczaic sie od piersi....Proponowałabym w tym układzie odciąganie mleka i podawanie go przez czas powortu do cyca, w ten sposób. Odciągaj swoje mleko i podawaj je choćby w butelce, po to bu Twoja laktacja nie zanikła. Kilka razy dziennie podawaj jednak również swoją pierś, tak aby dziecko z powrotem się do niej przyzwyczaiło. Nawet jeśli nic z niej nie wypije, to i tak ważne jest to że choć przez chwilkę będzie próbowało ją possać. Na forum są dziewczyny, które karmią swoim odciąganym mlekiem już nawet ponad 9mc, więc to jest do zrobienia ;-) Najważniejsze, ze zależy Tobie na karmieniu pierisą, a to już połowa sukcesu.. Pamiętaj by mleko odciągać systematycznie, by lakatacja się unormowała i tak jak pisalam od czasu do czasu staraj się przystawiać dziecko bezpośrednio do piersi.