Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Problem z odciąganiem mleka

Data utworzenia : 2014-09-09 22:17 | Ostatni komentarz 2014-10-07 10:06

Proud Mommy

8038 Odsłony
43 Komentarze

Może już gdzieś był taki problem, nie znalazłam przez wyszukiwarkę. Nieraz przy odciąganiu następuje blokada, mleko po prostu przestaje lecieć, choć pierś jest pełna. Nie pomaga intensywne myślenie o dziecku czy rzece mleka. Czyżby psychika? I jak to ewentualnie pokonać? Bo niestety zaczął mi się okres "robotny" i muszę mieć odciągnięte mleko dla córki.

2014-09-09 23:02

Spróbuj na 15 minut przed karmieniem robić okłady np. z tetry zamocznej w ciepłej wodzie i przez te 15 minut wymieniaj, aby cały czas były ciepłe. Są też takie specjalnie wkłady do stanika, które można i podgrzać i schłodzić ale nie pamiętam już jak się nazywaly. Dobrym sposobem jest też ciepły prysznic przed odciaganiem, bo również relaksuje ale jak nie masz czasu myślę, że okłady powinny dać radę. Wiem, że ręką to nie łatwa sprawa ale czasem nie ma wyboru; ) Zdarzały mi się takie zastoje, że tylko ręką dawala rade - zawsze możesz minute czy dwie postymulowac ręką a potem przyłożyć laktator; )

2014-09-09 22:55

Tak, ręką ładnie mleko idzie, ale raz, że długo trwa ta zabawa, a ja przy dwójce maluchów nie mam tyle czasu. A dwa, że łapa opada bez sił :P Odciągam więc laktatorem - na raty. Okładów nie robiłam ;o

2014-09-09 22:45

Próbowałas może robić ciepłe okłady przed karmieniem? Próbowałas w tym czasie ściągnąć ręką? Miałam tak czasami i to najczęściej z jakiegoś stresu. Próbowałam wtedy właśnie pierw okładow a potem stymulować brodawki i piersi ręcznie -niemal za każdym razem właśnie tak puścilo. Może zmienisz laktator z elektrycznego w ręczny ?- niektóre kobietki np. większe ilości pokarmu mogą i ściągac recznym laktatorem albo w ogóle ręką.