Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

niedobór mleka ?

Data utworzenia : 2014-09-03 22:32 | Ostatni komentarz 2014-09-23 14:36

alicja071

8648 Odsłony
57 Komentarze

Witam, moja coreczka zaczela 6 mies, karmiona była piersią i z racji tego, że jest długa i słabo do wzrostu przybierała na początku 5 mies wprowadziłam kaszke sinlac a 2-3 tyg temu pierwsze słoiczki. Kilka razy miałam problem z szarpaniem na piersi, ale jakoś mijało. ostatnie 2 tyg gdy byliśmy na wczasach córa ładnie jadła z piersi ( stosunkowo krótko ale raczej ładnie) słoiczki również ( 1 dziennie) odkąd wróciliśmy coś jej się poprzestawiało zaczela bardzo denerwować się na piersi, i nie jest to problem roztargnienia czy zaintereowania innymi rzeczami w okol, bo czasem w nocy kiedy zdarzy mi się karmienie te ż tak jest, nad ranem również. Sloiczki teraz tez slabo :( Kaszke łyżeczką je dosyć ladnie. Byłam u pediatry i ona twierdzi że refluks (bo często ulewa) lub dziąsła, poradziła sciągac i dawac jej kaszke zrobiona na moim odciagnietym mleku. Zaczelam sciagac i jest po 30 ml w każdej piersi (karmie co 3 godz, sciagam co 2) wiec chyba mało, chyba chodzi o pokarm. Poki co sciagam i robie te kaszki ( 2 dzień ) ale rano i wieczorem mala tez się denerwuje. Bardzo chciałabym powrocic jakos do karmienia jej piersią zamiast odciągania , które jest kłopotiwe bo musze często żeby uzbierać dl a niej te 160 2x dziennie. No i ciagle boje się ze te 2 razy sciagniete i te 2 razy kiedy ona slabo je to za mało mojego mleka . Schemat jest taki rano piers później kaszka na moim mleku, słoiczek, kaszka na moim mleku, i piers + sinlac na noc. Mala spi cala noc od 20 do 6-7 czy przez to mogl pogorszyc się pokarm ? bo tak by wyglądało, gdy pierwsze 3 razy przespala noc piersi były pelne i bolały , 4 noc już nie bolały i nie były tak pelne :( i wtedy mala zaczela coraz mniej jesc. Teraz nawet jak ja ustawiam w pozycji do karmienia to już się denerwuje . Je dosłownie po 30 sek puszcza i znow chce jesc puszcza i caly czas mrauczy ze się denerwuje. Czy laktatorem mogę jakos pobudzić laktacje ? Co mogę zrobić aby jeszcze ja karmic piersia ?? Czy to możliwe ze przy ssaniu bolalyby ja dziasla ? Czy ktoś miał taka sytuację? Dzis na wieczor prawie w ogole nie chciała jesc piersi, może ona wie ze zaraz będzie kaszka i nie hce ciagnac skoro jest mało :( ??? Nie wiem co robic .. Mala wazyla 6 kg, miesiąc temu po wprowadzeniu sinlac i słoiczka przybrala w miesiąc prawie kilo wiec sporo , jak na nia ,czy to może mieć jakis wpływ ze nie chce już piersi , bo już dla niej tam za malo? A ona najwidoczniej nie chce ssac pustej by ja pobudzić bo bardzo denerwuje się i odwraca glowe w druga strone...

2014-09-04 00:10

Postaram się Ci pomóc na tyle ile umiem ale nie złość się na mnie i przeczytaj dokładnie to co napiszę. Zacznij od tego, aby przejrzeć dokładnie cala sekcje dotyczącą karmienia piersią - jest w niej wiele wątków, które hacza o problem, który Ciebie dotyczy. Jest w nich wiele odpowiedzi mam, które już też nie są na forum ale zmagały się z podobną sytuacją. Nie zawsze też jesteśmy wstanie tak zagłębić się w problemie, by go rozszyfrować a czytając inne wątki, sama będziesz wiedziała co Ciebie konkretnie dotyczy i co może pomóc. Teraz krokiem drugim podsune Ci kilka linków do wątków, w których mam nadzieje coś znajdziesz; ) wątek o pobudzeniu laktacji: http://lovi.pl/pl/forum/2/3407 haczacy o kwestie niepotrzebnego strofowania się ilością odciąganego mleka: http://lovi.pl/pl/forum/2/3449 Niechęci do piersi: http://lovi.pl/pl/forum/2/3408 O osłonach na piersi i również odciaganiu: http://lovi.pl/pl/forum/2/3194 A teraz napisze od siebie - droga mleczna to niełatwa wędrówka ale mimo wielu wyboi, fajnie jest przez nią przejść - razem. Aby wpełni czerpać przyjemność z karmienia musicie z dzieckiem współpracować - przy nawale, zastoju czy kryzysie laktacyjnym przestawiać dziecko jak najczęściej, które aby uzyskać zamierzony efekt musi Ci w tych sytuacjach pomagać. Brak chęci współpracy na tym etapie może sugerować skok rozwojowy - dziecko jest ciekawsze świata, odbiera wiecej bodźców, zmysły są juz bardzo wyostrzone. Kolejnym przejawem braku chęci do piersi może być rozszerzanie diety - zbyt szybkie, intensywne. Dziecko wtedy woli poznawać coraz to nowsze smaki i rezygnuje z piersi na pewien czas na rzecz nowości kulinarnych. Następnym przejawem braku współpracy może być etap ząbkowania - dziecko staje się wtedy rozdrażnione, poddenewowane ze względu na ból i dyskomfort jaki odczuwa w trakcie jedzenia. Twraz tak - na laktacji ma oczywiście wpływ zmiany częstotliwości karmienia - nie należy rezygnować z posiłków gwałtownie a jeżeli np. dziecko przesypia cala noc, przesunąć je w czasie odciągajac mimo wszystko mleko laktatorem. Jeżeli chodzi właśnie o laktator to jak najbardziej możesz pobudzać nim laktacje ale niestety laktator to nie jest mały ssak i najlepszym sposobem jest jak najczęstsze jednak przystawianie. Nie sugeruj się też ilością odciąganego mleka, bo dziecko z piersi może wypić znacznie więcej niż "wciśniesz" do butelki; ) Ważne jest też, aby w okresie laktacji pić dużo płynów oraz unikać stresów, które bardzo niekorzystnie na nią wpływają. Mam nadzieje, ze trochę pomogłam i wskazówki ułatwia Ci w pełni powrót do laktacji jak kiedyś; )