Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Powrót do karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-08-29 22:35 | Ostatni komentarz 2014-09-13 16:21

Sylvana

7612 Odsłony
29 Komentarze

Witam serdecznie. Mam 6 tygodniową córcię, którą karmię z butelki odciąganym mlekiem. Zaczęłam karmić butelką ponieważ miałam strasznie poranione brodawki, teraz już są wyleczone i chciałabym zacząć karmić tylko piersią. Mała chwyta pierś bez problemu troszkę się denerwuje ale to zapewne wina tego, że musi troszkę się pomęczyć a z butelki łatwo się jej pije bo samo praktycznie leci. Ale pije z każdego smoczka i z piersi. Moja obawa natomiast dotyczy pokarmu. Bardzo chcę zacząć karmić ją tylko piersią bez odciągania, co w takim przypadku będzie z laktacją, bo córcia nie wypije tyle ile odciągam laktatorem. Po 4h odciągam około 120 ml a mała wypije około 80 ml chociaż z butli wypija 110 ml. Dokładnie chodzi mi o to czy nie zaburzę laktacji jeśli przestanę odciągać i zacznę podawać pierś co 3h w ciągu dnia i jeden raz w nocy. Teraz jest to bardzo męczące ponieważ małą karmię co 3h a odciągam pokarm co 4h, więc każdy dzień spędzam z zegarkiem w ręku karmienie, później odciąganie. Jak byłoby cudownie dać małej pierś i nie przejmować się odciąganiem. Druga sprawa dotyczy tego, ze obawiam się iz mała nie będzie dojadać, bo nigdy nie wiem ile zje z piersi czy wystarczająco. Pierwszy miesiąc przybrała 700g troszkę mało więc z 5 posiłków w ciągu doby, przeszłyśmy na 6 po prostu wybudzam ją a nie czekam aż sama zawoła. Zaznaczę, że Aurora jest z tych mniejszych dzieci, urodziła się z wagą 2960g i jest drobniutka może dlatego tak powoli przybiera. Proszę o radę.

2014-08-31 08:16

Sylvana a może popróbuj mała karmic kiedy nie jest do końca wybudzona tak na pólspoiocha. Może ona faktycznie przez te 5 minut zjadła wszystko z piersi. Moje dziecko tez jadło krótko bo majac 2 mce jadła tylko 5-7 minut jedna piers ale przybywała na wadze. Bardzo tez możliwe ze dziecko denerwuje się bo już wolniej leci to mleko. Tak jak mówi ekspert postaraj się kilka dni karmic ja tylko piersią i to nic ze płacze bo zawsze możesz ja znów przystawić do piersi mimo ze jadła pól godzmtemu to mleko w piersi jeszcze jest i dziecko czestym jedzeniem samo wypracowuje sobie w ten sposób ilość mleka. I to ze nie wiesz czy chce jej się jesc czy boli brzuszek czy cos innego jest nie tak to łatwo to sprawdzić. Bo jak karmisz piersią i nie wiesz czemu dziecko płacze czy jest np. głodne to przystaw je do piersi nic nie tracisz a zobaczysz czy chodzi o jedzenie w pierwszej kolejności. Wyobraz sobie jak ktoś karmi butelka zrobi mleko a dziecko nie placze z głodu to to jest dopiero przykro wylewac tyle mleka.

2014-08-30 21:50

Dziś zaczęłam karmić tylko piersią i co się okazuje, mała była cały dzień niespokojna, zasypiała i zaraz się budziła. Przez 5 min ssie pięknie a później wierci się i denerwuje ale nie przerywa jedzenia. Pokarm na pewno mam, bo czuje przepełnienie w piersiach jak nie odciągam. Możliwe, że zaczyna się denerwować gdy musi pociągnąć bardziej treściwy pokarm, bo to wymaga wysiłku. Ale tego nie wiem, więc gdy widzę że się denerwuje przykładam ją do drugiej ale pewności nie mam czy opróżniła do końca pierwszą. Ponadto w jednej piersi mam około 100ml a w drugiej 50ml jedna pierś jest znacznie większa od drugiej, czy to się wyrówna i produkcja będzie taka sama czy to już taka uroda?? Muszę Wam powiedzieć dziewczyny,że pierwszy dzień bez odciągania był super. Miałam naprawdę więcej czasu już nie spoglądałam co chwila na zegarek. Beata74 wiem, że najlepiej przystawiać na żądanie ale mała dużo śpi. Najgorsza jest ciągła obawa czy mała dojadła, czy płacze bo głodna czy z innego powodu. Dziś biorąc pod uwagę jej nerwowość to powinnam przystawiać ja co chwile. O 18:30 teściowa dała jej 100 ml z butelki ponieważ nie było mnie w domu, wypiła to ale dalej się denerwowała co nigdy jej się nie zdarzało, po 10 min gdy wróciłam przystawiłam ją do piersi to po pięciu pociągnięciach zasnęła dopiero twardym snem. Jutro znów spróbuje i zrelacjonuję Wam jak kolejny dzień przy piersi.

2014-08-30 21:46

Witam, Jeżeli córeczka przystawia się do piersi, chce z niej jeść, to warto jak najszybciej z butelki zrezygnować. Nie wiem tylko, skąd Pani wie, że mała zjada 80 ml z piersi a z butelki 110? Myślę, że można jej dać szansę przez parę dni pojeść tylko z piersi i zobaczyć, czy przybiera na wadze. W międzyczasie obserwować czy siusia, czy robi kupki, czy piersi po karmieniach są luźniejsze niż przed karmieniami, czy ona sprawia wrażenie zadowolonej po karmieniu, czy koniecznie chce jeszcze. Po paru dniach powinno się unormować. A przez pierwszy miesiąc życia (to tak na przyszłość i może dla innych) to dziecko powinno jadać przynajmniej 8 razy na dobę, a nie 5, to zdecydowanie za mało. Pierwsze 6 tygodni w zasadzie mówi się o 8-12 karmieniach. A potem to wedle potrzeb dziecka, ale też raczej 6-7 niż np. 4-5. W nocy koniecznie 1-2 karmienia, szczególnie jeśli dziecko niezbyt szybko przybiera na wadze. Jeśli ma się Pani jakoś bardzo stresować, czy dziecko wystarczająco się naje, to może Pani zrobić przejście stopniowe, czyli np. połowę razy karmić z piersi, a pozostałe z butelki, a potem, jeśli będzie dobrze, to przejść całkowicie na pierś.

2014-08-30 10:54

Sylvana możesz jak najbardziej karmić piersią i laktacja nie zaniknie. Dziecko samo wyreguluje sobie ilość mleka. Musisz pamiętać, że podczas jednego karmienia dziecko powinno pić z jednej piersi, aby była ona do końca opróżniona. Jeśli dziecko przystawisz do dwóch piersi przy jednym karmieniu to żadna z nich nie będzie opróżniona i dasz sygnał organizmowi, że ma zmniejszyć produkcję mleka o tą część która w piersiach pozostała. Musisz pamiętać, że powinnaś przystawiać dziecko do piersi na żądanie.

2014-08-30 04:38

sylvana jeśli chcesz karmic piersią to staraj się przystawiać dziecko do piersi. Może na początek wtedy kiedy jest spiace żeby się nie denerwowała ze wolniej leci mleko. A co do tego ze będzie jadła mniej niż z butli to po kilku dniach przystawiania dziecko samo reguluje sobie ilość mleka z piersi także mleka będzie tyle ile dzidzi zje nie więcej na zapas ani tez mniej. Jeśli faktycznie będziesz widziała ze nie dojada to dla rozbudzenia laktacji możesz dodatkowo odciagnac mleko po karmieniu aby mieć np. na takie jej dojadanie. Ale jeśli chcesz karmic tylko piersią to podawaj ja dziecku tak często jak chce nie patrz ze jadła dwie godz temu tylko daj jej a ona sama sobie wyreguluje ilość mleka. Co do przyrostu wagi to moje dziecko tez urodzilo się male-2870 i te przyrosty nie były tez takie duże. A wynik 700g na miesiąc to jest dobry wynik.