Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Powrót do karmienia piersią

Data utworzenia : 2014-08-29 22:35 | Ostatni komentarz 2014-09-13 16:21

Sylvana

7611 Odsłony
29 Komentarze

Witam serdecznie. Mam 6 tygodniową córcię, którą karmię z butelki odciąganym mlekiem. Zaczęłam karmić butelką ponieważ miałam strasznie poranione brodawki, teraz już są wyleczone i chciałabym zacząć karmić tylko piersią. Mała chwyta pierś bez problemu troszkę się denerwuje ale to zapewne wina tego, że musi troszkę się pomęczyć a z butelki łatwo się jej pije bo samo praktycznie leci. Ale pije z każdego smoczka i z piersi. Moja obawa natomiast dotyczy pokarmu. Bardzo chcę zacząć karmić ją tylko piersią bez odciągania, co w takim przypadku będzie z laktacją, bo córcia nie wypije tyle ile odciągam laktatorem. Po 4h odciągam około 120 ml a mała wypije około 80 ml chociaż z butli wypija 110 ml. Dokładnie chodzi mi o to czy nie zaburzę laktacji jeśli przestanę odciągać i zacznę podawać pierś co 3h w ciągu dnia i jeden raz w nocy. Teraz jest to bardzo męczące ponieważ małą karmię co 3h a odciągam pokarm co 4h, więc każdy dzień spędzam z zegarkiem w ręku karmienie, później odciąganie. Jak byłoby cudownie dać małej pierś i nie przejmować się odciąganiem. Druga sprawa dotyczy tego, ze obawiam się iz mała nie będzie dojadać, bo nigdy nie wiem ile zje z piersi czy wystarczająco. Pierwszy miesiąc przybrała 700g troszkę mało więc z 5 posiłków w ciągu doby, przeszłyśmy na 6 po prostu wybudzam ją a nie czekam aż sama zawoła. Zaznaczę, że Aurora jest z tych mniejszych dzieci, urodziła się z wagą 2960g i jest drobniutka może dlatego tak powoli przybiera. Proszę o radę.

2014-09-13 16:21

Ja tez uważam ze p[pediatra zna się lepiej. A skoro badania macie dobre to faktycznie może ona nigdy nie będzie wysoka i grubiutka tak jak moja i chyba trzeba się z tym pogodzić

2014-09-11 20:23

Sylvana to naturalne, że jak dostajesz dwie sorzeczne informacje to zaczynasz się gubić. Jeśli położna mówi, że córka przybiera za mało, a pediatra, że taki jej urok to Ty jako mama nie wiesz, komu wierzyć, bo chcesz dla córeczki jak najlepiej. Ja mimo wszystko największym zaufaniem obdarzam pediatrę :)

2014-09-11 19:53

Marta-1987 jakbym siebie widziała, cały czas u lekarza byle krostka wyskoczyła, troszkę brzuszek zabolał no i ten przyrost. Mój pediatra jak mnie widzi to ostentacyjnie wzdycha;) (Za to ze szczepieniem z kolei przeciągam, miałam być w tym tygodniu ale poczekam do przyszłego, niech chociaż skończy dwa miesiące. Powiem szczerze że nie do końca jestem zwolenniczka szczepień) Ja mam wzrost 166 a tatuś 174 a jak to pediatra stwierdził na babcie mogła się podać bo mają 154 Angie w czwartym tygodniu robiłam badanie moczu i miałam prawie zawał jak leukocytów wyszło mi mnóstwo i nabłonków ale okazało się, że źle pobrałam próbkę wiadomo jak to u dziewczynek, za drugim razem przemyłam piśkę rywanolem i wynik wyszedł jak to lekarz nazwał książkowy. Widzę, że jednak takie przybieranie jest rzeczą normalną skoro u Was dziewczyny dzieci też tak przybierały a sa zdrowe jak rydz. Człowiek to zawsze myśli, że jak coś się dzieje to tylko jego to dotyka a tu proszę, newsa na forum nie zapodałam;)

2014-09-11 12:58

U nas było tak: 4t (tyg) 3400, 7t 4420,8t 4510, 3mc 5300, 3,5 mca 5560, 5mc 6750, 6,5 mca 7550. Wagi naszych córeczek są bardzo podobne ;). U mojej kilka razy przyplątało się zapalenie układu moczowego i raz pasożyty przytargane orawdopodobnie z koszyka sklepowego... Warto poprosić lekarza o skierowanie na ogolne badanie moczu, aby wykluczyć własnie zum, o który u dzuewczynek bardzo łatwo.

2014-09-11 10:06

Przyrosty minimalne 150 g tygodniwa obowiazuja dzieci do 6 mca później tempo przyrostu wagi zmniejsza się do ok 100 g tygodniowo. co do przyrostow miesięcznych dziecko urodzone z mala masa nie będzie przybywalo tak jak dziecko ważące np. 3,5 kg dlatego ze brzuszek malucha o wadze 2800 jest mniejszy niż tego ważącego 3,5 czy 4 kg bo de facto u takiego malucha gdzie ma się zmiescic taki wielki zaladeczek. Dlatego dziecko ważące przy porodzie sporo będzie jadlo na 1 porcje więcej mleka niż to ważące mniej. Przytnajmniej mi tak tlumaczyl pediatra jak mowilam ze moje dziecko nie wypija dużo mleka na raz. Moja corka urodzila się z waga 2870 i lekarz mowil ze dla niej przyrosty miesięczne to ok 600-800 gr to jest już dobrze. Także nie zamartwiaj się tym ze dziecko jest mniejsze i mniej tyje bo ja miałam ten sam problem i robiłam ciagle badania w których nic nie wychodzilo. Lekarz w końcu skwintowal czemu ja szukam choroby w tym dziecku skoro ono nigdy nie będzie ani grube ani wysokie bo po kim ma takie być po mnie jak mam 153 cm czy po mezu który ma 167 cm. Od tamtej pory robie badania ale zadko i ciesze się ze mam radosne weselo dziecko co jest oznaka zdrowia.

2014-09-11 10:00

Angie tak ta leniwsza zaczęła jakieś 20ml więcej produkować a ta druga zmniejszyła chyba troszkę produkcję ale i tak wiecznie czuję jej przepełnienie. Jeżeli chodzi o przyrost 150g na tydzień to ważyłyśmy się 8 dni wcześniej u pediatry i ważyła 4150 a po ośmiu dniach zważyłam ją u środowiskowej i ważyła 4315 czyli te min. mamy. W pierwszym miesiącu tygodniowo wychodziło 120g więc jest troszkę lepiej. Widzisz Angie moja córa niewiele większą miała wagę urodzeniową od Twojej bo 2960 nie pamiętasz może jak przybierała Twoja córa na początku??

2014-09-10 23:41

Sylvana, może taka jej uroda. W rodzinie jedna dziewczynka była do 5 roku taka drobniutka. Dopóki lekarz pediatra nie widzi problemu, to Ty też się nie martw. Synek też nie przybierał tyle co piszesz, ze powinno przybierać dziecko. Teraz ma 4,5 miesiąca i waży 6,5 kg...

2014-09-10 22:11

Sylvana przybieranie może być genetyczne. Moja córka na roczek ważyła 8500, waga ur. 2900 a syn w 8 mcu wazy 8400 waga ur.3200. Jeśli masz blisko swoją przychodnię zapytaj czy mozecie się wazyć raz w tyg, by lepiej kontrolować wagę. Generalnie mówi się o przyrostach min.150g/ tydzien, takie są w normie i u Was tak chyba wychodzi :) Co do piersi to mam nadzieję, że wyrownały się na plus, tz, że ta "leniwsza" więcej produkuje? ;)