Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Ile na raz mleka dla 2-tygodniowego dziecka?

Data utworzenia : 2014-08-16 21:13 | Ostatni komentarz 2014-08-21 21:51

konto usunięte

15317 Odsłony
55 Komentarze

Witam serdecznie! mam nadzieję,że nie powieliłam wątku,ale nic takiego nie mogłam znaleźć! mam dwutygodniową córeczkę i nie wiem ile mleka mogę jej podać na raz? karmię co prawda piersią,ale dzisiaj ściągnęłam pokarm do butelki z ciekawości,żeby zobaczyć,jak mała będzie piła.. ściągnęłam 150 ml,bo mam bardzo dużo mleczka i Judytka wypiła aż 110ml na raz praktycznie,z jedną przerwą na dosłowne odbicie.. czy to nie jest jak na nią za dużo?chciałam sie dowiedzieć,jak zwiększać ewentualne porcje z wiekiem? Mam taki mały problem,bo kiedy mała ssie pierś,to rzadko kiedy odbije po jedzeniu,a potem ulewa,czasem nawet większe ilości,widać,że brzuszek ją męczy..

2014-08-21 21:51

zgadzam się z wami, słyszałam ze jak da się więcej mleka bo tak zrobiła kiedyś moja kyzynka co potem zrozumiała swój błąd, zamiast do 30ml dać jedna miarkę to dala 2bo stwierdziła ze bardziej sobie poje, ja nie rozumiem jak tak można,to po co by to pisało skoro ktoś daje po swojemu, a takie dołożenie tylko powoduje bole brzucha u dziecka nic więcej, takrze nie ma co eksperymentować zwłaszcza na dziecku.

2014-08-21 19:34

Zgadzam się z SamantKą dziecko karmione piersią nie wypija tyle mleka mamy ile wypijałoby dziecko karmione mieszanką. Karmić piersią można na żądanie i bez ograniczeń, dziecko na pewno się nie przeje. A jeśli karmimy mm to musimy sporządzać mieszankę według tabelki. Absolutnie nie możemy wsypywać więcej proszku niż jest zalecane. Płyn nie będzie miał odpowiedniego ( będzie ono za wysokie ) stężenia i woda z organizmu dziecka będzie ściągana do przełyku. Konsekwencją tego mogą być wodniste kupy. W kwestii laktatora to już nic do słów SamantKi nie dodam.

2014-08-21 13:24

BeataP w żadnym wypadku nie zgodzę się z Twoja wypowiedzią. Po pierwsze w żaden sposób nie można porównywać mleka modyfikowanego do kobiecego a co za tym idzie porównywania ilości mleka które należy podać dziecku. Mleko mleku nie jest równe, bo ma różne składniki odżywcze przede wszystkim. Poza tym mleko modyfikowane jest bardziej gęste i bardziej syte w mniejszej ilości przez zawartość glukozy. Mleka modyfikowanego nie powinno podawać się więcej jak napisane jest w tabelce - takie rzeczy należy uzgadniac z lekarzem ze względu na to, że dla danego wieku obliczona jest ilość wszystkich witamin, probiotyków itd., które są zawarte w mleku. Poza tym, gdy podaje się za dużo mleka dziecko może mieć problemy z nadwagą. Teraz co do mleka kobiecego - dziecko wypija taka ilość jaka potrzebuje i nie należy tego mleka w żaden sposób dawkowac - mlekiem z piersi dziecko gasi również pragnienie, dlatego m.in. latem należy dziecko często przestawiać. Kolejna sprawa jest to, że żaden laktator tak na prawdę nie jest w stanie ściągnąć mleka zupełnie z piersi - tu jedynie potrafi to zrobić mały ssak co za tym idzie - nie da się sprawdzić ile tak na prawdę jest mleka w piersiach. Można odciągnąć mleko laktatorem ale w piersiach zawsze coś zostanie (poza tym mleko jest produkowane na bieżąco) ale i tak nie jestem za tego typu rozwiązaniem, bo to tylko niepotrzebny stres. Jeżeli dziecko się najada - śpi dobrze, wyproznia i siusia oraz jest pogodne- nie należy sobie ilością mleka zaprzatac głowy, bo jest w 100% odpowiednia.

2014-08-21 10:30

My również uspokajamy smoczkiem bo gdy jest głodny to ten smoczek wypluwa ;-) a poza tym poznajmemy też że jest głodny bo robi takie typowe "ojojojoj" ;-) skończył dwa miesiące, a już komunikacja między nami jest lepsza :-) Jeśli chodzi o porcję mleka to łatwo można to sprawdzić- na każdym mleku modyfikownym jest tabelka z odpowiednią dla wieku ilością pokarmu- można sobie zerknąć i wtedy wiadomo ile mleka dziecko powinno wypić (nie chodzi mi o to żeby piło mleko modyfikowane, ale o samą ilość- wiadomo wtedy ile z piersi powinno wypić). Nasz skończył dwa miesiące i pije już 150/170ml. Jednak ilość pokarmu zależna jest od dziecka- jedno zje więcej, drugie mniej- to jest takie orientacyjne :-) Jednak jak dziecko jest karmione z piersi to chyba ciężko sprawdzić ile tego mleka wypiło? można tylko sprawdzić ile ogólnie pokarmu jest w piersi odciągając ten pokarm do butelki. Wydaje mi się, że jeśli dziecko je z piersi to samo sobie dobiera odpowiednią ilość pokarmu- jak się naje to pewnie odrzuca pierś lub tylko się "bawi" bez ssania. Trzeba zawsze pamiętać o odbijaniu po jedzeniu- czasami trzeba naprawdę długo ponosić dziecko żeby się odbiło.

2014-08-21 09:30

Oj są i to bardziej od dorosłych:-]

2014-08-20 21:23

Oj tak..dzieci s bardzo mądre i bardzo dużo wiedzą! widzę już to po mojej małej :)

2014-08-20 21:13

Też bym chciała żeby synek ssal smoczka niż swojego palca,ale niestety nic nie dało się zrobic i ssie swojego palca ,d smoczka zawsze jakoś da się oduczyć ssać,a co z palcem? To dopiero bedzie:-(

2014-08-20 20:18

Więc tak: -mój pierworodny nigdy smoczka nie miał, z butelki pił rzadko bo wolal niekapka i chodzi do logopedy, ponadto juz widzę, że czeka nas wizyta u ortodonty...Więc butelka i smoczki odpadają jako przyczyna niepoprawnej wymowy i wad zgryzu... -jednak moja siostrzenica, ktora ma 2latka, cały czas ssie smoczek i na bilansie pediatra zauwazyla, że ząbki idą jej do przodu i kazala.rezygnowac ze smoczka Reasumując, uważam że nalezy znalezc granicę do ilu mc dziecko moze ssac smoczek, ktoras z Was pisala że do 6mc i myslę, że nawet trochę dluzej mozna, bo wtedy wyzynają się zabki i lepiej gdy dziecko smoczek pogryzie niz wlasne rączki. Druga sprawa jest taka, że trudniej dziecko oduczyc smoczka niz wlasnych palców ssanie. Nieraz widuje 4latki, ktore jeszcze mają smoczek.... Co do butelki to zdania nie zmieniam:-)