Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1137 Wątki)

Nocne ssanie

Data utworzenia : 2014-07-31 23:32 | Ostatni komentarz 2014-10-01 17:18

A.Krasuska

7335 Odsłony
34 Komentarze

Witam, na wstępie chciałabym zaznaczyć, że od początku karmiłam piersią. Moja 7- miesięczna córcia od dwóch miesięcy przestała przesypiać noce (spała od 20 do 6 rano). Zaczęło się odkąd zaczęłam małej podawać mleko modyfikowane ponieważ mała przez 1,5 miesiąca nie tyła i pediatra zaleciła mleko modyfikowane ze względu na mało wartościowe mleko z piersi (gdyby było mało wartościowe mała nie przesypiałaby całej nocy tylko budziłaby się na karmienie) Zgodziłam się, podawałam mleko raz - dwa razy w ciągu doby plus pierś na zawołanie. Mała przestała przesypiać noce (zaśnie o 20, obudzi się ok 24 a później to może budzić się nawet co 1,5 - 2 godziny) Zastosowałam smoczek uspokajający, którego wcześniej nie tolerowała i podziałało. Jednak nie na długo... do tego wszystkiego po jakimś tygodniu doszły zęby (wyszły jedynki dolne, dwójki górne, aktualnie zaczęły wychodzić górne jedynki) Malutka przestała jeść sztuczne mleko(płacze, wypluwa, wogóle nie chce pić z butelki, toleruje tylko moją pierś przez co wisi na mnie co 1,5 - 2 godziny w ciągu nocy, w dzień jest pogodna i nie je tak często, podaje jej w porze obiadowej obiadek a wieczorem kaszkę bananowa- zjada ok 50 ml, ale i tak się budzi). Dzisiejszej nocy dałam jej sztucznego mleka i zjadła 170 ml, byłam w szoku, pomyślałam, że wreszcie będzie spać. Byłam w błędzie obudziła się po godzinie i znów na cycusia. Nie miałam wyjścia i położyłam ją z nami w łóżku, dzięki temu wyspałam się. Co robić by malutka nie chciała cycusia tak często oraz żeby nie przyzwyczaiła się do spania z nami? Co robić żeby nie zasypiała tylko na piersi, żeby mógł usypiać małą również mąż? Zastanawiam czy jest to kwestia ząbkowania i w końcu minie czy zrobiłam źle podając małej mleko modyfikowane i zakłóciłam w jakiś sposób jej tryb spania? Proszę o pomoc. Pozdrawiam Ola

2014-10-01 17:18

Fajnie, że wszystko wróciło do normy, nie ma jak spokojny sen. Ja w sumie czytałam w jednym z poradników, że własnie na etapie 6 miesiąca dziecko może mieć taki etap własnie ciumkania przez pół nocy albo budzenia się co chwila. W sumie to najlepiej przeczekać ale jak się jest w takiej sytuacji to ciężko, bo każda nieprzespana noc coraz bardziej frustruje.

2014-09-27 22:06

A.Krasuska brawo :)

2014-09-27 22:01

A.Krasuska ja za to przerabiam teraz ten temat ;)

2014-09-27 21:56

To gratuluje :). Czasami przeczekanie to najlepsza metoda :)

2014-09-27 21:30

Witam wszystkich, dawno nie pisałam ponieważ nie chciałam zanudzać tym samym... aż w końcu nadszedł moment którym chcę się pochwalić. Otóż moja kochana córcia od pewnego czasu zasypia dzień w dzień o 20.00, o 19.00 jest kąpana, następnie kaszka, dopijanie cycusiem i sen. :) Jeśli chodzi o sen to róznie. Zdarzają się noce, że obudzi się raz w nocy i to nie na jedzenie tylko na zmiane pieluszki i dalej śpi do 7.00. a czasem obudzi się ze 2 razy w nocy na cyca (ale wydaje mi się że jest to kwestia z przeżyć jakich doświadczyła danego dnia i chęć przytulenia się) Reasumując - wystarczyło przeczekać. Dziękuję wszystkim za rady. Pozwole sobie w przyszłości pytać gdybym czegoś nie wiedziała bądź nie była pewna. Pozdrawiam gorąco i życzę wiedzy,wiedzy i jeszcze raz miłości naszych dzieciaczków :)

2014-08-10 23:13

a krasuska a może dziecko przechodzi teraz lek separacyjny i po prostu n=boi się isc spac samo tak jak kiedyś. Może jakbys się z nia kladla prędzej by zasnela.

2014-08-09 11:55

A ja myślę, że się pozmieniało bo malucha zaczyna otatnio usypiać tata a to nowa sytuacja:) trzeba przeczekać. Mój (11 m-cy) do niedawna spał od 20:00 a teraz też mu się pozmieniało odkąd jest lato i zasypia o 21-22 trochę późno, ale w sumie to mi na ręke czasami. Myślę, że na zimę wszystko się zmieni. Teraz jestem na etapie 2 drzemek w ciągu dnia i nie wyobrażam sobie zredukować jednej, bo mały byłby przemęczony lub chodził spać 17-18 :)

2014-08-07 19:52

Ja też miałam z małym problemy i jego snem. Gdy był w wieku twojej córki też dość późno chodził spać i w dzień miał tylko 2 półgodzinne drzemki. Po roczku wszystko sie unormowało i mały ma tylko jedną drzemkę w ciągu dnia, która trwa około 2h. Wieczorem chodzi spać około 19.30-20.00. Myślę, że w Waszym przypadku też wszystko unormuje sie z czasem.