Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Wakacje karmiącej mamy

Data utworzenia : 2014-07-07 09:16 | Ostatni komentarz 2015-03-02 11:57

Redakcja LOVI

12133 Odsłony
43 Komentarze

Zbliża się lato. To czas zmian, który może przynieść wiele dobrego – nawet jeśli karmisz piersią i czujesz się uwiązana przy dziecku.

2015-03-02 11:57

Zobaczymy jak to będzie z tym karmienie , czy bede miec jeszcze pokarm czy nie. Mala ma jak na razie 3 msc.

2014-07-19 15:07

Agusia8 nie myśl tak, że pokarm się skończy. Znam mamę która karmiła dziecko do roczku odciągając swoje mleko. Nie możesz się poddawać. Ważne żebyś odciągała co 3h nawet w nocy. Wtedy mleczko będzie normalnie produkowane. Możesz spróbować też nakładek na sutki, mały będzie myślał, że pije z butelki. Jakby ci się na razie nie udało karmić piersią to możesz spróbować później, ale pamiętaj żeby nie kupować dziecku większego smoczka niż 0+ . Jak kupisz większy to małemu mleko szybko poleci, nie będzie się męczył i całkowicie zrezygnuje z piersi. Jeśli bardzo chcesz karmić to spróbuj w nocy położyć się obok dziecka i dać mu pierś. Maluszek będzie spokojniejszy i powinien lepiej chwycić. A czy położna oglądała twoje brodawki? Bo może się tak zdarzyć, że są one wklęsłe lub płaskie i przez to dziecko nie potrafi odpowiednio chwycić.

2014-07-18 12:29

To zanim dasz butelkę za każdym razem próbuj dać z piersi. Ważne żeby mały próbował, niezależnie ile zje. To też powinno pomóc w ilości pokarmu jaki będziesz miała, bo przystawiając go (niezależnie czy je czy nie) wytwarzasz oksytocynę. Możesz też spróbować System Wspomagający Karmienie SNS ( https://www.babymama.pl/images/snsw582.jpg ), wiem, że Medela ma taki. Wtedy będzie mu łatwiej jeść, bo z sondy praktycznie samo leci a Tobie nie zabraknie mleka, bo mały będzie Cie jednocześnie stymulował.

2014-07-18 12:10

Synek na plesniawke, wiec stwierdzilam ze na pewno to przez to, dawalam mu aphtan i juz mu przeszlo a polozna widziala to wczoraj, to powiedzials zebum dawala mu odciagniete z butelki, ale jak bede tak odciagac ,to pewnie szybko mi sie pokarm skonczy:-( a tak mi zalezalo zeby pil mi z piersi.

2014-07-18 09:11

Agusia a próbowałaś moze innnych pozycji do karmienia. U mnie na poczatku sprawdziła sie z pod pachy. Możesz tez poprosić pediatrę, zeby obejrzał buźkę dziecka. Zaufaj swojej intuicji i uwierz mi polozne czasami mogą sie mylić...

2014-07-18 08:36

Agusia, a co mówią położne? Na początku noworodki przeważnie mają lekkie problemy. Poproś też pediatrę, jak będzie na wizycie domowej, żeby sprawdził podniebienie - nie przypuszczam żeby coś było, bo się baaardzo rzadko zdarza, ale sprawdzić nie zaszkodzi...

2014-07-18 08:20

Beata, on już tak ma od urodzenia, że śpi ok 4 razy po pół godzinki, w nocy za to budzi się tylko raz, a ma pół roku. Absolutnie nie jestem fanką przegrzewania, Franek czy to w dzień czy to w nocy w takie upały śpi tylko w samych bodach. Agusia8, spróbuj jeszcze może takich nakładek na brodawki, może wtedy będzie lepiej chwytał. Jeśli masz pokarm to staraj się odciągać mleczko i w ostateczności, jak nie nauczy się chwytać, podawaj swoje mleko w butelce.

2014-07-18 07:28

Ja urodziłam synka ok tydz temu i wogule ma problem z chwytakiem sutka, i położna powiedziała,że skoro nie chwyta to żebym mu dawała z butelki, ale czy to dobry pomysł? Chociasz parę razy juz mu podałam butelke