Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Jakie owoce i warzywa możemy jeść podczas karmienia piersią?

Data utworzenia : 2014-07-01 12:16 | Ostatni komentarz 2015-03-23 19:13

BeMam

12248 Odsłony
42 Komentarze

Ostatnio dostaję dość sporo zapytań, o dozwolone podczas karmienia piersią owoce i warzywa. Teorii i opinii jest wiele. Ja wyznaję tzw. testową, czyli sprawdzanie jakie będzie samopoczucie dziecka, bo nie ma co na zapas eliminować tych jakże cennych źródeł witamin i minerałów. Poniżej wrzucam moje listy, ale chciałam się zapytać, jakie są Wasze opinie na ten temat ? :-) Pozdrawiam, Maja A oto i lista dozwolonych owoców :-): • jabłka • arbuzy • porzeczki • agrest • banany • kiwi • morele • brzoskwinie • śliwki • winogrona • czereśnie • maliny • borówki • jeżyny • jagody • wiśnie • gruszki Dozwolone warzywa: • ogórki • buraki • marchewka • ziemniaki • kapusta pekińska • kukurydza • pietruszka • koperek • młoda fasolka szparagowa • dynia • kabaczek • cukinia • wszystkie rodzaje sałat Zalecana jest ostrożność (czyli nie przesadzamy z ilością) w przypadku: • truskawek i poziomek – ja testowałam stopniowo, zaczynając od kliku sztuk i mogę powiedzieć, że jestem szczęściarą, bo mój synek bardzo dobrze je toleruje, a ja je uwielbiam :-) • cytrusów, które mogą powodować alergię u dziecka (tu zaznaczę, że teorie są różne, niektóre nie zakładają negatywnego wpływu cytrusów) • owoców suszonych, ponieważ są konserwowane • cebuli i czosnku, bo mogą zmieniać smak mleka i powodować kolki, dlatego należy sprawdzać ich wpływ na maleństwo bardzo ostrożnie • brokułów, kalafiora, kapusty – tutaj brak zgodnego podejścia, bo znajdziecie zarówno informacje o tym, że powodują wzdęcia, jak i że są w pełni dozwolone. Ja jem bez ograniczeń i nie było z tym żadnych problemów. • bób, bo ma właściwości wzdymające i może powodować kolki (tu osobista tragedia dla mnie ;-), bo bardzo lubię to warzywo :-( ) • pomidory, seler, bo mogą powodować alergię, ale to też trzeba sprawdzić

2014-07-01 14:03

Najlepsze są nasze warzywa i owoce, te które rosną w naszej strefie klimatycznej. Wydaje mi się, że z truskawki możesz spróbować w małych ilościach. Co do warzyw wzywających to raczej nie polecam. Może cię boleć brzuch, a tak samo dziecka

2014-07-01 13:41

Trzeba obserwować dziecko i powoli wprowadzać nowe warzywa i owoce. Ja na początku jadłam tylko marchewkę, buraki i jabłko. Potem powoli wprowadzałam inne warzywa i owoce. Fakt trzeba uważać na cytrusy (do tej pory ich nie jadłam i zauważyłam, że są w gotowych deserkach dopiero od 9 miesiąca), truskawki (moje dzieci dobrze reagują) warzywa wzdymające (ale to na początku teraz jem praktycznie wszystko ) Słyszałam też żeby unikać na początku owoców pestkowych.