Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Jakie owoce i warzywa możemy jeść podczas karmienia piersią?

Data utworzenia : 2014-07-01 12:16 | Ostatni komentarz 2015-03-23 19:13

BeMam

12249 Odsłony
42 Komentarze

Ostatnio dostaję dość sporo zapytań, o dozwolone podczas karmienia piersią owoce i warzywa. Teorii i opinii jest wiele. Ja wyznaję tzw. testową, czyli sprawdzanie jakie będzie samopoczucie dziecka, bo nie ma co na zapas eliminować tych jakże cennych źródeł witamin i minerałów. Poniżej wrzucam moje listy, ale chciałam się zapytać, jakie są Wasze opinie na ten temat ? :-) Pozdrawiam, Maja A oto i lista dozwolonych owoców :-): • jabłka • arbuzy • porzeczki • agrest • banany • kiwi • morele • brzoskwinie • śliwki • winogrona • czereśnie • maliny • borówki • jeżyny • jagody • wiśnie • gruszki Dozwolone warzywa: • ogórki • buraki • marchewka • ziemniaki • kapusta pekińska • kukurydza • pietruszka • koperek • młoda fasolka szparagowa • dynia • kabaczek • cukinia • wszystkie rodzaje sałat Zalecana jest ostrożność (czyli nie przesadzamy z ilością) w przypadku: • truskawek i poziomek – ja testowałam stopniowo, zaczynając od kliku sztuk i mogę powiedzieć, że jestem szczęściarą, bo mój synek bardzo dobrze je toleruje, a ja je uwielbiam :-) • cytrusów, które mogą powodować alergię u dziecka (tu zaznaczę, że teorie są różne, niektóre nie zakładają negatywnego wpływu cytrusów) • owoców suszonych, ponieważ są konserwowane • cebuli i czosnku, bo mogą zmieniać smak mleka i powodować kolki, dlatego należy sprawdzać ich wpływ na maleństwo bardzo ostrożnie • brokułów, kalafiora, kapusty – tutaj brak zgodnego podejścia, bo znajdziecie zarówno informacje o tym, że powodują wzdęcia, jak i że są w pełni dozwolone. Ja jem bez ograniczeń i nie było z tym żadnych problemów. • bób, bo ma właściwości wzdymające i może powodować kolki (tu osobista tragedia dla mnie ;-), bo bardzo lubię to warzywo :-( ) • pomidory, seler, bo mogą powodować alergię, ale to też trzeba sprawdzić

2015-03-23 19:13

Zuzka ja też jabłka pochlaniam w duzych ilosciach no i ostatnio kiwi

2015-03-22 12:47

Banany działają zapierająco powodują zaparcia wiec nie powinno się ich jeść w ciąży i zaraz po porodzie bo wtedy bardzo często występują te dolegliwości. Później można ale z umiarem. ja jem bardzo dużo jabłek.

2015-03-21 23:25

ja uważam na owoce i nie jem cytrusów, natomiast z pestkowymi uważam i po spożyciu obserwuje czy synek źle nie reaguje. Ostatnio po śliwkach był marudny, kopał nóżkami i płakał chyba mu nie odpowiadają i muszę sobie je odpuścić na razie

2015-03-15 17:45

położna mi coś wspominała, że trzeba uważać na banany, ale dlaczego?.. to nie wiem

2015-03-15 09:27

wg mnie dobre są buraki pod wszelaką postacią, które mają duży wpływ na zwiększenie żelaza u dziecka i nie pojawienia się anemii po urodzeniu.

2015-03-14 13:21

kilo takze slyszałam to o cytrusach ze sa niewskazane a wrecz trzeba ich na prawde unikac, a co do owocow z pestkami.. takze gdzies mnie doszly sluchy aby mama karmiaca ich nie spozywala

2015-03-14 10:08

W szpitalu pewnie nie jednym a wielu położne przestrzegają przed tym jak ważne jest niejedzenie cytrusów w pierwszych miesiącach karmienia piersią. Ja się do tego stosowałam, gdzieś tak po 4ms wypiłam herbatę z cytryną i rozgrzewającą z pomarańczami i goździkami, zdarzyło mi się również zjeść mandarynkę. Z racji tego, że rodziłam w sierpniu ( z czego 2 ms spędziłyśmy w szpitalu) zapotrzebowania na owoce jakiegoś większego nie miałam, zapewne gorzej bym miała gdyby był to środek lata i tyle cudownych owoców byłoby w pobliżu :) Pamiętam, że w tych pierwszych miesiącach satysfakcjonujące i wystarczające było dla mnie jabłko zarówno surowe jak i takie na ciepło z piekarnika :) Z racji tego, że jestem miłośniczką bananów też dość szybko po nie sięgnęłam.

2015-03-13 07:30

Ja ostatnio zaczęłam jesc brzoskwinie z puszki i nic się nie dzieje. Kroje je i mieszam z jogurtem naturalnym. Super sprawa na podwieczorek.