Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Mój synek zbyt łapczywie je...

Data utworzenia : 2014-06-02 11:00 | Ostatni komentarz 2014-09-03 10:09

Ania.A

50309 Odsłony
118 Komentarze

Witam, mam pewien problem, otóż podczas karmienia piersią mój synek zbyt łapczywie ssie pokarm, przez co łyka powietrze i zaczyna krzyczeć. Jest niespokojny, próbuje chwytac pierś ale przez płacz nie udaje mu sie i znow łyka powietrze. Wtedy próbuje go uspokoić, odstawiam go od piersi i przytulam żeby mu sie odbiło ale dziecko strasznie płacze. Chcę dodać, że karmię synka na żądanie, na pewno nie jest aż tak glodny, żeby jeśc w ten sposób. Karmię go co 2-3 godz, pokarm też jest wartościowy, wiec z pewnościa się najada i nie wiem skąd taka reakcja. Czasami je spokojnie ale często łyka powietrze i wtedy boli go brzuszek, co robic?? ps. Synek skonczył miesiąc.

2014-09-03 10:09

ja jedynie dopowiem, ze moj trzylatek uwielbia mm, ale za to slodkiego nie lubi ;) nie zje cukierkow, najwyzej jednego czy dwa i koniec, jak herbata jest slodzona to nie wypije ;) jest przyzwyczajony od malenkiego, pierwszego lizaka dostal okolo dwoch latek, ciastek nie lubil, biszkopta raz kiedys zje, ja uwazam, ze bardzo dobrze, jeszcze zdarzy sie najesc, a kazda mama ma swoja metode, ze dwa lata temu slyszalam, ze zabieram dziecku dziecinstwo hehe ale teraz patrza na to z podziwem, mlodszy za to lubi kawalek ciasteczka itp. tyle ze on jest na moim mleku, probowal duzo, bo ja sie nie hamowalam, ale teraz tez mu nie daje slodkosci, a inni nawet przy mnie nie probuja :P

2014-08-27 10:46

W tym temacie rozmawiałyśmy także o wartościach odżywczych, plusach i minusach mleka matki. Właśnie przed chwilą znalazłam kolejną zaletę naturalnego pokarmu na stronie 1000 pierwszych dni : Badania pokazują, że mleko Mamy zawiera glikoproteiny, wpływające na zwiększenie masy kostnej – zatem mleko mamy może mieć także właściwości przeciwdziałania osteoporozie!

2014-08-27 10:14

Ania ja też dopajałabym wodą jeśli dziecko robi twarde stolce. Może dziecko wypije chętniej jakąś herbatkę ( nie granulowaną tylko w torebkach ). Możesz też spróbować dopajać go ze specjalnego kupeczka. : http://lovi.pl/pl/produkty/20/Kubeczek+do+pojenia Wtedy może więcej wypije. Albo spróbuj normalnie łyżeczką.

2014-08-27 09:25

Ania mm zawieraz laktozę, to też cukier. Ostatnio jest taka nagonka na cukier i to rozumiem, ale też nie popadajmy w paranoję.

2014-08-27 08:47

Ok ok dzięki Kasik324 :) Przemyślę to, bo przyznam, że nie chcę młodego uczyc od malego slodkiego, ja wiem mleko mamy jest słodkie i ten smak dzieciom najlepiej podchodzi hmmm..

2014-08-27 08:28

Ania, ja bym jednak spróbowala dopajac wodą....Mój tez nie bardzk chcial.jej pić ,ale do wody dodaję odrobinkę cukru i pare łyków pociągnie. Pisałas, ze czasem z glukoza robic, a sprobuj z odrobinka cukru, glukoza ma trochke inny smak i moze mu to nie smakuje?.

2014-08-27 08:20

No widzisz Ewcia2, mój wczoraj skończyl 4 miesiące i już 8 kg wazy :):) Nie ma zasady i nie ma co się sugerować do końca innymi mamami. Jasne, czasami można się poradzić, jakoś wesprzeć ale sama wiem po sobie, ze teoria a praktyka to dwie rózne sprawy :) My jesteśmy na etapie probowania wszystkiego, więc wszystko jemy po trochu ale widzę, że nie ma problemu raczej z żadnym produktem. A takie jeszcze pytanko mam, Igor nie bardzo chce pić wodę czy wodę z glukozą, są to czasami dwa pociągnięcia wody na cały dzień, czy skoro pije nadal mleko z kleikiem to nie trzeba go juz wiecej niczym przepajac?? Jak myslicie?? Bo ta kupcia juz taka twardsza się robi i mam wrażenie, że maluch czasami sie strasznie męczy, na szczescie zaparc nie ma i zalatwia sie regularnie ale gdyby pił wiecej wody to może poszłoby mu lepiej i lżej..

2014-08-26 21:38

W takim razie sprobuje i zobaczymy jak nam pojdzie:-) Juz nie wyrabiam z tym jedzeniem....