Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Gdzie się podziało mleko?

Data utworzenia : 2014-05-06 11:39 | Ostatni komentarz 2016-02-12 20:17

Redakcja LOVI

14591 Odsłony
51 Komentarze

Chyba mam za mało mleka... Może powinnam dokarmiać malucha, żeby go nie zagłodzić!? Na początku drogi mlecznej często możesz mieć takie wątpliwości. Co się kryje za tak zwanym brakiem pokarmu? Kiedy wystarczy zachować spokój, a kiedy trzeba podjąć konkretne działania naprawcze?

2016-02-12 20:17

Kasiapaprocka nie słyszałam o takim koktajlu musze spróbować. Nasz synek jest do tego stopnia rozpoeszczany ze śpi ze mną w łóżku to moje oczko w głowie, zawsze chciałam mieć córkę i synka i moje ,marzenie się spełniło, jeśli chodzi o maciezynstwo to czuje się spełniona. .. A.zbrzeska jestem bardzo zdeterminowana osoba i zawsze dążącą do celu. Mój synek od urodzenia mało wolał o pokarm ogólnie jest bardzo wesołym bobasem mało płacze wiec od urodzenia sama przystawiałam go do piersi nie patrząc czy marudzi ...aż do teraz kiedy ma 4 miesiące. Zdąża się mu marudzenie po dłuższej drzemce. Najgorzej jest wieczorem jak co 30 min jest głodny. A w dzień jak próbuje sama dać mu pierś jak najczęściej to pociągnie 2x i puszcza i zaczyna się śmiać i gaworzyc? Karolina mi zależy na tym by jak najdłuże karmić naturalnym mlekiem wiec nie karmie go non stop modyfikowanym lecz dokarmiam go tylko na noc 60 ml lub 120ml w dzień karmiony jest piersią i raz dziennie powoli zaczynamy wcinac marcheweczke narazie jest to kilka łyżeczek

2016-02-09 20:52

Może zamiast dokarmiać mm lepiej je podawać po jedzeniu piersi? Pierś będzie stymulowana do produkcji pokarmu a jak dziecku będzie mało to doje butle? Ja ostatnio tak próbowałam. Miałam wrażenie, że córeczka zjadła za mało z piersi bo była przy niej dosłownie 3-4 minuty ale jak jej podałam butlę to kompletnie nie była zainteresowana dalszym jedzeniem. Pamiętajcie,że każda butla mm to mniejsza ilość naszego pokarmu. Czasem lepiej odciągać pokarm nawet jeśli będzie go malutko bo dzięki temu zawsze coś się zwiększy laktacje. Mnie się zdarza oszukiwać piersi i po karmieniu odciągam jeszcze nawet jak nic nie leci. Tylko po to aby dać im sygnał,że potrzebuje więcej pokarmu

2016-02-09 20:36

E.Machulak połowa sukcesu leży w psychice. Ja byłam bardzo zdeterminowana i przystawiałam kiedy tylko dziecko potrzebowało. Nawet kiedy miałam wrażenie że piersi są puste. Moja córcia na początku miała problem z efektywnym ssaniem i nie mogła się najeść, wisiała na piersi całe dnie, ale nie poddawałyśmy się i wszystko się unormowało. Mielone siemie lniane korzystnie wpływa na laktację, mnie pomogło. Łyżeczkę zalewałam połową szklanki wrzątku po wymieszaniu odstawiałam do ostygnięcia. Można też zalewać mlekiem. Samo w sobie nie jest zbyt smaczne ale można jeść z jogurtem :) Dasz radę!

2016-02-09 13:35

E.Machulak, to może być skok rozwojowy - synek po prostu potrzebuje więcej uwagi, przytulenia, w ten sposób zaspokaja nie tylko głód, ale i potrzeby emocjonalne. Trzeba cierpliwości i relaksu. A jak czujesz, że może masz mało pokarmu, strzel sobie femaltiker rano i wieczorkiem - taki koktailik ze słodem jęczmiennym dobrze Ci zrobi :)

2016-02-09 09:25

Może źle się określiłam z tym mało wartościowym pokarmem chodzi mi głównie o to ze synek je ostatnio bardzo często ,zdaża się ze nawet co 30 min w nocy jest podobnie mały co chwile się budzi i łapie cyca i zaraz zabiera się za drugiego. Córkę karmiłam 4 lub 5 miesięcy pokarm sam zniknął całkowicie. .. zależy mi by jak najdłużej karmić

2016-02-08 14:10

Dziewczyny, i tutaj właśnie pojawia sie ważna sprawa, czyli edukacja nas samych, żebyśmy nie dawały sobie wmówić, że mamy mniej wartościowy pokarm bo... To, że piersi sa miękkie, nie oznacza, że jest w nich mniej pokarmu lub że dziecko sie nie najada, tylko że laktacja się unormowała i mleko jest produkowane na bieżąco w ilościach, jakich potrzebuje dziecko. Szkoda, że, zaburzamy laktację mlekiem modyfikowanym, to niepotrzebne. Do konca 6 miesiąca nasze dzieci powinny być wyłącznie na piersi mamy, inne pokarmy można wprowadzać po tym okresie. Zapraszam Was na fanpage Mleko Mamy Rządzi, tam jest specjalista od problemów z laktacją i mnóstwo informacji, które na pewno się wam przydadzą. :)

2016-02-08 13:03

U nas podobnie się zaczęło i maly spadl troche na wadze .. mam mniej wartościowy pokarm jem i odżywiam się zdrowo przyjmuje witaminy dla mam karmiących i niestety od wczoraj zeczlismy się dokarmiać mlekiem modyfikowany, a mowie niestety bo jakoś przykro i smutno mi się zrobiło ze mam mniej pokarmu niż w ostatnich 2 tyg oczywiście karmić z piersią nie zaprzestaje narazie 2x dziennie karmimy się modyfikowanym... reszta to pierś i dziś pierwszy raz zjedliśmy kilka łyżeczek marcheweczki !!!!

2016-02-08 00:47

jak waga dobra to nie ma obaw, u mnie niestety za mało przybiera na wadze, niby norma ale mieści się w dolnej granicy, dlatego też muszę dokarmiać mm. Boję się że stracę pokarm, mam wrażenie że mimo starań mam coraz mniej mleka i mały się nie najada..