Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Ściąganie pokarmu laktatorem

Data utworzenia : 2014-03-07 09:45 | Ostatni komentarz 2014-03-26 11:39

J.Jarapud

7985 Odsłony
37 Komentarze

Witam, jestem początkującą mamą i zmagam się z problemem karmienia piersią od narodzin córki tj. od 5 lutego br. Córka urodziła się dość duża bo ważyła 4100 g., przystawiając do piersi ewidentnie nie najadała się, denerwowała, machała rączkami i nożkami, cała się spinała. Zdecydowałam, że zacznę ściągać pokarm by kontrolować ile ml zjada. Okazało się, że z butelki je bez problemu , a przy piersi nadal jest niespokojna. Z czego to może wynikać? Nie ukrywam , że ściąganie laktatorem parę razy dziennie jest po prostu męczące i uciążliwe. Byłabym wdzięczna za pomoc, co zrobić by córka ssała aktywnie pierś. Pozdrawiam

2014-03-07 15:08

Myślę że jak dalej będziesz tylko ściągała laktatorem to mała odzwyczai się zupełnie od piersi i im wcześniej zaczniesz ja przystawiać ty lepiej. My z Jasiem tez mieliśmy różne kryzysy i je pokonaliśmy choć nie powiem że było łatwo. Wiem że to męczące i mama się denerwuje jak dziecko krzyczy ale trzeba troszkę cierpliwości i może się uda. Proszę daj za jakiś czas odpowiedz co u Was:) Trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki, walczcie z całych sił bo pokarm mamy jest najlepszy dla twojego maleństwa,

2014-03-07 15:01

No wlasnie jedna sprawa ;) to ze dziecko przez pierwsze dwa miesiace sie "nie najada" jest wymyslem wszystkich mlodych mam, tych, ktore nie trafily na forum :p dziecko malutkiw ma malutki brzuszek, i krotkie jelitka wiec szybko robi sie glodne i szybko sie najada, nawet jak wazy 4100g, przy ssaniu piersi musi sie sporo nameczyc zanim jej poleci, najpierw musi pociagnac pocoagnac a pozniej plynie strumien :) a z butelki leci od razu i nie musi sie meczyc... Proponuje jak kolezanka co napisala wczesniej, odstaw butelke calkiem, jak musisz to spedzaj cale dnie w lozku karmiac mala, bo na poczatq tak jest... Mala dobrze przybiera? Ile wazy teraz po miesiacu? Zobacz tez jak wyglada sprawa z wedzidelkiem podjezykowym bo moze jej przeszkadza i nie moze odpowiednio wywijac jezyczkiem... Aha i nie sluchaj mam, tesciowych i babc odnosnie tego,ze dziecko sie nie najada bo to nieprawda, jestesmy tak skontruowane ze wykarmisz kazde dziecko, ale laktacja musi sie unormowac... Pij duzo wody, pij herbatki laktacyjne, jedz co 3 h nawet nieduzo i wszystko bedzie dobrze, wiem co mowie, moje dziecko ma 9 mcy (konczy dzis) karmie piersia i wazy 10kg, a na poczatq tez slyszalam ze soe na pewno ne najada bo ciagle na piersi wisi... Po 3 mcach jest juz lepiej, laktator traktuj tylko doraznie, kiedy juz naprawde nie masz wyjscia...

2014-03-07 14:21

to, że spina się przy piersi, wcale nie musi być oznaką tego, że jest głodna. może np. lecieć za szybko, a ona nie nadąża jeść :) spróbuj zmieniać pozycję - karm na leżąco lub "pod górkę", instrukcję znajdziesz w internecie. z butelki leci łatwo, dlatego jest spokojna. ale im częściej będziesz dawała butelkę, tym mniej młoda będzie chciała jeść pierś. tak małe dziecko ma prawo być niespokojne, to maluszek, który dopiero co został wyrwany z bezpiecznego brzucha mamy. jesteś mamą, jeszcze nie raz napotkasz problemy. ja radziłabym totalnie odstawić butelkę, bo zaburza ssanie piersi. i dużo, dużo cierpliwości. mała czuje, że się stresujesz i denerwuje się. to mija, to wszystko mija, pamiętaj :) jeszcze nie raz będziesz wiedziała, o co chodzi Twojemu dziecku. ach, i to, że urodziła się duża, naprawdę nie ma tu znaczenia :) jeśli nie lubisz ściągać, natychmiast zaprzestań, bo jeśli przyzwyczaisz do butli, to już nie będzie odwrotu.

2014-03-07 13:42

mialam podobnie ,dziecko ja dostanie butelkę to się wycwania :) najlepiej jaknajcześciej dawać do piersi, wiem że to męczące i fizycznie i psychicznie, sama przez to przechodziłam

2014-03-07 09:49

J.Jarapud może w tych wątkach znajdziesz odpowiedź http://lovi.pl/pl/forum/2/2215 i http://lovi.pl/pl/forum/2/757 jeśli nie, napisz - pomożemy :)