Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Ściąganie pokarmu laktatorem

Data utworzenia : 2014-03-07 09:45 | Ostatni komentarz 2014-03-26 11:39

J.Jarapud

7984 Odsłony
37 Komentarze

Witam, jestem początkującą mamą i zmagam się z problemem karmienia piersią od narodzin córki tj. od 5 lutego br. Córka urodziła się dość duża bo ważyła 4100 g., przystawiając do piersi ewidentnie nie najadała się, denerwowała, machała rączkami i nożkami, cała się spinała. Zdecydowałam, że zacznę ściągać pokarm by kontrolować ile ml zjada. Okazało się, że z butelki je bez problemu , a przy piersi nadal jest niespokojna. Z czego to może wynikać? Nie ukrywam , że ściąganie laktatorem parę razy dziennie jest po prostu męczące i uciążliwe. Byłabym wdzięczna za pomoc, co zrobić by córka ssała aktywnie pierś. Pozdrawiam

2014-03-26 11:39

to taki zestaw z medeli butelka i kabelki które przykleja się do piersi a butelkę zakłada na szyję SNS System wspomagający karmienie System wspomagający karmienie wspiera tworzenie wyjątkowej więzi pomiędzy matką a dzieckiem, motywując oboje w dążeniu do doskonalenia karmienia piersią. Można to osiągnąć dzięki zapewnieniu noworodkowi dodatkowego mleka podczas jednoczesnego ssania piersi przy użyciu systemu wspomagającego karmienie. Umożliwia kobietom karmienie piersią nawet wtedy, gdy nie mają wystarczającej ilości pokarmu. Pomaga stymulować laktację u matki. Dla niemowląt o słabym odruchu ssania i braku umiejętności utrzymania próżni. Uczy niemowlę ssać. W celu karmienia adoptowanych niemowląt piersią Spełnia wszystkie potrzeby żywieniowe

2014-03-26 08:52

a co to za metoda? :D

2014-03-26 08:05

to nie działa myślałam o metodzie sns co o tym sądzicie może się sprawdzić?

2014-03-25 22:17

No zacznij najprosciej... Jak bedziesz miala podac butelke to daj piers, nie bedzie dziecko chcialo i sie rozplacze to sprobuj uspokoic i dalej bedzie plakac... Wierz mi,ze mocno sie rozplacze, wiec zacznij usypiac a jak bedzie w pol snie to wtedy podaj piers, powinna pociagnac :)

2014-03-25 19:49

wiem że powrót do karmienia tylko piersią jest możliwy tylko jak to teraz zrobić skoro dziecko je z butelki nie mam na to pomysłu

2014-03-22 15:41

Niedawno przechodziliśmy dokładnie to samo. Denerwowała się przy piersi strasznie, a pokarm dobrze nie przybierał. Piersi były miękkie i wiotkie. Nie chciała takich ssać, więc odciągałam laktatorem i karmiłam z butli. Teraz już wszystko wróciło do normy (piersi miękkie, ale jest więcej pokarmu), a jak mała się zaczyna mocno denerwować to dla mnie sygnał że ma już dość. Niejednokrotnie po takim karmieniu śpi po 3-4h więc się najada, a jak bym ją przystawiła do drugiej piersi to tak czy siak by ssała. Ona ma ogromną potrzebę ssania, mimo że jest najedzona to chce ciągle ssać.

2014-03-14 18:51

Tak jak napisała Lipka powrót zawsze jest możliwy to zależy od determinacji mamy .

2014-03-12 19:23

Samanta dobrze napisałaś ciężka, ale nie jest to rzecz niemożliwa :-) Wszystko da się zrobić tylko potrzebna jest wiara w siebie i determinacja :-)