Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

Karmienie piersią a ząbkowanie

Data utworzenia : 2013-11-07 10:11 | Ostatni komentarz 2013-12-14 17:50

lipka166

9344 Odsłony
33 Komentarze

Moja Amelka ma dopiero 9 miesięcy, a ząbków już 8 i pojawił się malutki problem w karmieniu piersią, ponieważ moje sutki zaczęły odczuwać delikatny ból, który cały szczęście już pomału stał się przyzwyczajeniem. Moje pytanie jest takie jak sobie radzicie z karmieniem podczas ząbkowania Waszych maluchów? Bo 2 ząbki to nie był problem, ale już 8 to nie lada wyczyn, ale szczerze nie poddaje się bo i tak karmienie piersią to czysta przyjemność :)

2014-06-28 13:57

mamavan u mnie Jaś też pije wode z butli i miał czas że testował swoje ząbki zaciskając je na cycusiu jednak po moich reakcjach i tłumaczeniu że nie wolno już tak nie robi , sporadycznie ukąsa ale to czasem jak się zapomni . Jednak jak mówisz że córeczka tak mocno ssie i zaciska szczękę to faktycznie może odruch ssania tu ponosi winę

2014-06-27 13:25

Od czasu do czasu zdarza sie, że mały mnie ugryzie. Zęby zaczęły wychodzić bardzo późno bo w 11 miesiącu, więc do tego czasu mu tłumaczyłam, że nie wolno ściskać piersi dziąsłami i teraz jest ok.

2014-06-27 11:54

a próbowałaś z takimi osłonkami silikonowymi na piersi? tylko nie wiem czy one będą cały sutek chroniły.... ale moze to by pomogło, bo wtedy caly nacisk bylby na skierowany na te osłonki

2014-06-27 11:47

Tak robiłam jak gryzła i działało , ale ona nie gryzie tylko tak mocno pije :( Może trochę zaburzył jej się odruch ssania przez to ze z butelki dużo wody pije . Ale nie mogę jej powiedzieć ze tak nie wolno i jej zabrać bo by wcale nie piła . Oj nie wiem jak to wytłumaczyć .Po prostu wcześniej jak piła to język chronił pierś przed tym by ząbki jej nie dotykały a teraz tak juz nie ma . Nie wiem jak mam to zmienić a chciała bym jeszcze pokarmić . niestety ból coraz gorszy .

2014-06-27 11:22

mamavan w takiej sytuacji najlepiej od razu zabrać pierś, powiedzieć, że nie wolno i że to boli. za każdym razem gdy ugryzie tak rób i z czasem córeczka będzie wiedziała, nauczy się:-)

2014-06-27 10:51

U nas Jaś mma 5 ząbków i też czasem potrafi się tak wgryźć że aż dech zapiera ale na szczęście zdarza się to niezwykle rzadko więc nie robie z tego tragedii ale fakt faktem że czasem za=boli jak diabli .Mamavan nie wiem co Ci poradzić ale może trzeba już tłumaczyć że tak nie wolno i jak tylko wyczujesz że zaciska ząbki na cycusiu to musisz jej go delikatnie wyjąc i wtedy tłumaczyć

2014-06-27 10:29

A ja mam dla was pytanie . Karmie piersią już 14 miesięcy .Od jakiegoś czasu mała jak pije to ma jakoś mocniej zaciśnięte ząbki , ma już ich 10 więc jak by nie było to boli . Najgorzej jest w nocy a gdy odstawie ją od piersi i na nie spojrzę to widze odciśnięte ząbki ( na jednej mam aż do krwi ) .To nie jest to ze ona mnie gryzie ,bo nie gryzie - ona bardzo mocno zaczeła chwytać i tak trzymie . Macie jakiś pomysł co zrobić ?

2014-05-20 22:08

Mój Tomuś nie ma jeszcze ząbków, starszemu wyszły gdy miał 11miesięcy więc nie wiem jak to jest, ale patrząc na mojego synka pewnie będzie sobie używał.