Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Prawdy i mity o karmieniu piersią

Data utworzenia : 2019-01-02 17:35 | Ostatni komentarz 2019-10-11 09:48

Redakcja LOVI

2586 Odsłony
20 Komentarze

Masz wątpliwości czy karmiąc piersią wszystko robisz dobrze? Informacji na temat karmienia naturalnego jest wiele, sprawdź, które są prawdziwe.

Konto usunięte

2019-01-02 22:45

Miałam szczęście spotkać na swojej drodze położną, która na każdym spotkaniu powtarzała mi wielkimi literami JEDZ NORMALNIE, NIE WYDZIWIAJ :) i to była jedyna osoba.. Reszta, ciotki, szwagierki, koleżanki etc. jak mantra: płacze bo sie czegos najadlas, co miałaś na obiad? karm co 4 godziny; masz mało wartościowe mleko, glodzisz dziecko; co sie dziwić małe cycki; Paranoja! W złym stanie psychicznym odstawilam dziecko po 5 miesiacach, bardzo źle to przeszłam... Zero wsparcia w tej kwestii. Niedawno urodziłam drugie cudo i dziewczyny! Nie dajcie sie! Ja juz wiem że moje odczucia są najważniejsze! Że takich rzeczy NIE NALEŻY SŁUCHAĆ. Karmię z powodzeniem trzeci miesiąc, bez dopajania, jem wszystko i najważniejsze, w trakcie ciąży po prostu czytałam takie artykuły jak ten, ze sprawdzonych źródeł. Karmienie siedzi w głowie, a wiedza na ten temat daje możliwość argumentowania i odpierania mitów.. Po pierwszej ciąży te mity zrujnowały moje marzenie o karmieniu, teraz sie nie dam!

2019-01-02 21:57

Zgadzam sie z Wami- niestety starsze pokolenie wmawia mlodszym te rozne mity, a potem one to dalej powielaja i ciagle jest tak samo :( Znam wiele osob w wieku okolo 20 kilku lat, ktore nie zjedza kapusty, bo dziecko bedzie mialo wzdecia. Pamietam tez, ze moja kolezanka bedac jeszcze w ciazy juz mowila, ze na Wigilie nic nie zje, by nie meczyc dziecka.... Co gorsze, nie spotkalam jeszcze na swojej drodze lekarza, ktory by promowal karmienie piersia, a wrecz przeciwnie- pytali mnie czy czegos nie zjadlam (skarzylam sie na bole brzuszka u syna), wmawiali, ze mleko z czasem staje sie bezwartosciowe. No i gdybym nie byla na tym forum to bym wierzyla.

2019-01-02 21:27

Bardzo przydatny artykuł szczególnie dla świeżych mam mity są czssto powtarzane niestety dlatego fajnie by było aby artykuł większość mam przeczytało.

2019-01-02 17:38

Bardzo dobry artykuł. O mitach dotyczących karmienia powinniśmy mówic często, bo niestety są baaardzo często powtarzane, zwłaszcza przez starsze pokolenia, niestety również personel medyczny.