Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Powrót do pracy i karmienie odciaganym mlekiem

Data utworzenia : 2018-11-28 19:49 | Ostatni komentarz 2018-12-06 00:49

K.Ptaszynska

879 Odsłony
22 Komentarze

Witam, dziewczyny potrzebuje pomocy. W styczniu planuje wrócić do pracy a w grudniu czeka mnie w szpitalu zabieg. Moja 4 miesięczna córeczka nie chce za nic w świecie pic mojego mleka z butelki. Przetestowałam już chyba z 6 i dalej nic. Mała bardziej gryzie smoczka zamiast ssać. Dodam , ze smoczka tez odmawia. Czy któraś z Was miała podobny problem? Albo macie jakieś rady jak nauczać dziecko butelki? :/

2018-12-01 21:13

Jeśli sprawdziłaś już butelki i maluszek nie jest nimi zainteresowany (a jeszcze powiedz czy sprawdzałaś żeby to ktoś inny podł Twoje mleko z butelki w sensie tatuś, babcia? Jednak dla takiego Malszka mama kojarzy się jednak z mlekiem i jeśli to Ty próbujesz może nie chce zassać butelki bo wie że mleko ma na wyciągnięcie ręki w piersi? A być może trafił Ci się egzemplarz który nie toleruje butelek ani smoczków) to szukałabym innych alternatyw i dałabym mleko albo z kubeczka dołączonego do butelki, kubeczka niekapka, ze strzykawki takiej dołączonej do leków ale celuj w bok w policzek, żeby Maluszek się nie zakrztusił. A być może musisz troszeczkę odczekać i spróbować jeszcze raz.

2018-12-01 19:24

Nakładki, kubeczek do pojenia, spróbować aby inna osoba np. mąż dał butelkę, niekiedy pierś kojarzy się z mamą i dziecko od niej żąda tylko naturalnego karmienia, a od innych niekoniecznie. Próbować dawać systematycznie butelkę, ale łagodnie, nie na siłę, nakarmić piersią a potem podawać troszkę butelki żeby sobie pociumkało, żeby się do niej przyzwyczaiło. Moja córka nie chciała pić innych napoi niż mleko z butelki, ale powolutku się przekonała. Po 6 miesiącu dobrym rozwiązaniem są kubki niekapki, kubki treningowe, bidony ze słomka.

2018-11-29 13:01

Niektóre dzieci po prostu nie tolerują ani butelek ani smoczków. U nas było tak, że córka za nic w świecie nie chciała smoczka uspokajającego. Tego od butelki tolerowała. Ale wiem że można zrobić tak, żeby dziecko uczyć od razu pić z kubeczka niekapka. Można też poić dziecko albo uczyć pić z rurki, choć nie wiem czy w tak wczesnym miesiącu życia dzidzia zalapie o co chodzi.

2018-11-29 10:51

Są dzieci antybutelkowe i antysmoczkowe mój syn był taki i u nas sprawdziło się pojenie tym poidelkiem co jest zatyczka butelki na pewno lovi nie wiem jak w innych ale u nas to działało później dałam przed 6 miesiącem kubek 360 i pil spokojnie z kubka. Nie ma sensu butelki próbować na sile skoro maluch odmawia jej kategorycznie mozesz speobowac np z bidonem albo niekapkiem są od 4 miesiąca już niektóre.

2018-11-28 23:49

Dzięki. Napewno spróbuje ;)

2018-11-28 21:32

Spróbuj najpierw może karmić z nakładami na piersi. Gdy zaczęłam małego karmić po przez motylki (tak to nazywam) tak się przyzwyczaił że nie chce teraz normalnie gołej piersi ssać. Potem zaczęłam dawać mu z butelki i ssie że łohoho :)). Fajny sposób na przyzwyczajenie dziecka do sztucznego karmienia :)