Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Problemy z KP

Data utworzenia : 2018-05-23 06:35 | Ostatni komentarz 2018-08-23 02:43

Konto usunięte

6459 Odsłony
269 Komentarze

Witam, pozwoliłam sobie utworzyć nowy wątek, gdyż kazdy problem jest indywidualny. Córka ma 13 dni. W szpitalu karmiłam ja piersia jednak ze wzgledu na mala ilosc mleka była takze dokarmiana. Po powrocie do domu rowniez korzystalismy na zmiane z mieszanki i piersi. Dopiero ok. 5 dnia po porodzie było widac znaczny wzrost produkcji pokarmu, wtedy zrezygnowałysmy z butelki i Córcia ładnie spała po piersi, była najedzona. Niestety od 3 dni znow wprowadziłam butelkę, bo Córeczla po podaniu piersi (najpierw jedna, potem druga), okazuje sie nadal głodna. Ponadto zauważylam, ze Córa po zakonczonym jedzeniu robi sobie z piersi smoczek tj. zasypia, od czasu do czasu zassajac, ale bez połykania, po czym gdy wyjmuje z jej ust piers, ona po chwili budzi sie, jest wrzask i uspokaja sie dopiero przy piersi. Mleko scuagam laktatorem recznyn, przy jednej takiej sesji jestem w stanie sciagnac 60 ml (po 30 z kazdej piersi). To zdecydowanie za mało, bo z butli Córka potrafiła zjadac już ok. 90 ml. Teraz też. Obudziła sie o 3:30. Nakarmiłam jedną piersia, bo druga jest juz tak poraniona, ze niecounikam karmienia nią. Do 5:30 spała przy piersi, a ja razem z nią, jak tylko wyjełam piers, od razu sie przebudziła, w portwie rezygnacji znow podałam butelkę :( Jestem załamana, bo tak bardzo chciałam karmic Córke piersią, a okazuje sie, ze nie potrafie :(

2018-07-19 15:52

Aga kryzys czyli powiększanie porcji mleka następuje około 3 miesiaca 6 9 i później roku to tak orientacyjnie. Co do piersi miękkich jesteś około 2 miesiące po porodzie prawda ? to znaczy że laktacja się ustabilizowala już nie będzie tak że ciągle będą wielkie pełne piersi twraz piersi beda juz raczej miekkie a mleko będzie się produkować na potrzeby dziecka czyli w tym czasie co maluch je. więc osobiście np próbowałabym np ciepłych okład ów przed karmieniem i w czasie by lepiej leciało mleko. do tego możesz się wspomagać tzn słód jeczmienny laktator herbatki ale powiem tak jeśli by się nie najadla to opcji nie ma by zasnela na dłużej więc spokojnie karm dziecko to pewnie skok po prostu spróbuj znaleźć jakiś sposób na karmienie mój syn też w tym okresie jadł 3 minuty a nawet nie i najadal się.

Konto usunięte

2018-07-19 14:45

Dziewczyny, odswiezam wątek. POMOCY! Nie wiem co sie dzieje. Jeszcze wczoraj myslałam, ze to skok rozwojowy, ale chyba cos nie tak z moją laktacja. Corka wkurza sie przy piersi, piersi są miekkie, sflaczałe i wygladają jakby nie było w nich mleka. Kiedy scisne brodawke to wyplywają kropelki, a dotychczas mleko w takiej sytuacji wylatywało strużką. Przy odciagnieciu laktatorem wczoraj, z jednej piersi udalo mi sie odciagnac zaledwie 30 ml. Nie wiem co sie dzieje. Dzis po tym jak Corka drzemała ponad 3 godziny w piersi prawie wcale nie nazbierało sie mleka. Piersi miekkie, a dotychczas miedzy dluzszymi drzemkami piersi nieraz az mi pekały i musiałam wspomagac sie laktatorem. Wczoraj Corka w nocy spała 5 godzin, a w piersiach przez ten czas mleka tyle co kot napłakał. Malutka sie wkurza przy piersi, wierci sie itp. Jednak kiedy koncze karmienie z powodu jej wybuchow zlosci ona wydaje sie byc najedzona, jest zadowolona, usmiecha sie. Teraz znow zapadła w sen. Ponadto karmienie dotychczas trwało u nas ok. 20 minut z jednej piersi, a teraz Mała possie 5 minut i na tym sie konczy. Czy to moze byc kryzys laktacyjny? Czytałam, ze kl pojawia sie w 3 i 6 tygodniu zycia oraz w 6 i 9 miesiacu. My obecnie konczymy 10 tydzien..

2018-06-27 10:03

agnieszka.sz masz z pewnością wystarczająco mleka. Taki Maluszek niekoniecznie potrzebuje 90 ml! Zjada tyle, bo jest, a Maluchy uwielbiają ssać, a potem są przejedzone i dlatego tyle śpią (to tak jak z nami przez święta ;) ). Tak w drugim tygodniu życia dziecka zaczynają się bóle brzuszka i różne humory, a dziecko zaczyna mieć dłuższe okresy czuwania i stąd może te ciągłe płacze. Przez jakiś czas przystawiaj częściej dziecko i od razu odkładaj po karmieniu. Nie każdy płacz oznacza głód. Spróbuj na jakiś czas zrezygnować z butelki i np. po tygodniu sprawdź czy przyrost wagi jest prawidłowy - jeśli tak, to dziecku wystarcza Twoje mleczko. Trzymam kciuki za powodzenie kp!

2018-06-20 20:59

desiraya na allegro też są fajne i niedrogie do karmienia https://allegro.pl/listing?string=sukienka%20do%20karmienia&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-fas-1-4-0329

2018-06-20 20:47

Desi jeszcze możesz zerknąć na misimi też mają fajne sukienki.

Konto usunięte

2018-06-20 08:48

Desi, przejrzyj asortyment sklepu happy mum. Sklepy są stacjonarne i online. Czasem są przeceny, można w internecie znaleźć kody rabatowe. Kiedy byłam w ciazy kupiłam u nich sukienkę i miała już zameczek tak aby byłą i ciążowa i do karmienia. Więc jeśli dobrze wybierzesz krój to zatuszujesz to co byś chciała aby zniknęło :)

2018-06-20 08:44

Nie ma za co:-) Kiedyś gdzieś pisałaś (albo może źle pamiętam), że masz większe rozmiary. Ale mniejszych też jest sporo, nawet na allegro. A te kopertowe z elastycznego materiału dopasują się zawsze mniej więcej do każdej figury. :-)

2018-06-20 05:27

Oo dziekuje Agatko! :) Diane II jest swietna, akurat ukryje brzuszek, ale nie wiem czy nie za duze te rozmiary. Musze sie pomierzyc :)