Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Problemy z KP

Data utworzenia : 2018-05-23 06:35 | Ostatni komentarz 2018-08-23 02:43

Konto usunięte

6458 Odsłony
269 Komentarze

Witam, pozwoliłam sobie utworzyć nowy wątek, gdyż kazdy problem jest indywidualny. Córka ma 13 dni. W szpitalu karmiłam ja piersia jednak ze wzgledu na mala ilosc mleka była takze dokarmiana. Po powrocie do domu rowniez korzystalismy na zmiane z mieszanki i piersi. Dopiero ok. 5 dnia po porodzie było widac znaczny wzrost produkcji pokarmu, wtedy zrezygnowałysmy z butelki i Córcia ładnie spała po piersi, była najedzona. Niestety od 3 dni znow wprowadziłam butelkę, bo Córeczla po podaniu piersi (najpierw jedna, potem druga), okazuje sie nadal głodna. Ponadto zauważylam, ze Córa po zakonczonym jedzeniu robi sobie z piersi smoczek tj. zasypia, od czasu do czasu zassajac, ale bez połykania, po czym gdy wyjmuje z jej ust piers, ona po chwili budzi sie, jest wrzask i uspokaja sie dopiero przy piersi. Mleko scuagam laktatorem recznyn, przy jednej takiej sesji jestem w stanie sciagnac 60 ml (po 30 z kazdej piersi). To zdecydowanie za mało, bo z butli Córka potrafiła zjadac już ok. 90 ml. Teraz też. Obudziła sie o 3:30. Nakarmiłam jedną piersia, bo druga jest juz tak poraniona, ze niecounikam karmienia nią. Do 5:30 spała przy piersi, a ja razem z nią, jak tylko wyjełam piers, od razu sie przebudziła, w portwie rezygnacji znow podałam butelkę :( Jestem załamana, bo tak bardzo chciałam karmic Córke piersią, a okazuje sie, ze nie potrafie :(

2018-08-23 02:43

Nie wmawiaj sobie że nie potrafisz bo potrafisz jak każda z nas. Początki zawsze są trudne coś na ten temat wiem bo też jestem mama dopiero od 5 miesięcy. Dziecko nie dość że uczy się ssać to potrzebuje Twojej bliskości. Moja córka robiła tak samo przez pierwsze miesiąc dlatego musisz być cierpliwa w końcu to jej przejdzie. Jak chodzi o ściąganie pokarmu to sie tym nie sugeruj że tak mało. Na swoim doświadczeniu wiem że mleka masz tyle ile Twój maluszek potrzebuje żeby się najeść. Poza tym jeśli to Ciebie męczy to sama możesz sprawdzić czy dalej posiadasz mleko po ściągnięciu laktatorem. Jak sobie ściągniesz mleko laktatorem to przyduś sobie sutek i sprawć czy leci mleko. U mnie bylo tak że jak ja chciałam ściągnąć mleko przy pomocy laktatora, gdzie robiłam to przy położnej to prawie nic nie ściągnęłam. A gdy sobie przydusiłam sutka to mleko aż tryskalo. Wiec sama widzisz nie ma się czym sugerować.

2018-08-22 13:34

Dodatkowa stymulacja laktatorem, to naprawdę chyba najlepszy kopniak dla laktacji. Jak troszkę poodciągam, to tak samo w nocy zaczynam przeciekać i wtedy można działać z zapasami :-)

2018-08-21 11:09

Nie zle Magros :). Rób zapasy jak mozesz. Ja mam po nawale jeszcze woreczki zamrozone, już małej nie podam, ale pewnie spożytkujemy inaczej :)

2018-08-18 12:20

Magros jeśli będzie potrzeba by było to warto porobić zapasy :)

Konto usunięte

2018-08-18 10:59

Magros, to dobry pomysł. Ja zawsze zamrażam w woreczkach - zajmują mniej miejsca niż pojemniki. Oprócz daty mrożenia i ilosci puszę też godzinę odciągania i jeśli mam możliwość to staram się pisać córce mleko z konkretnej godziny o danej porze

2018-08-18 10:08

Spokojnie możesz się napić, tam właśnie są takie ilości, że nie powinno zaszkodzić, moja córcia w ogóle nie zareagowała. Ja wczoraj odciągnęłam 90 ml córci, żebym mogła wyskoczyć na zakupy i od razu laktacja mi się tak rozbujała, że w nocy musiałam wstawać i odciągać, bo aż pierś bolała, a córcia spała w najlepsze. Myślę właśnie czy by nie porobić zapasów.

2018-08-16 14:22

Agata ma rację tam cytrusów praktycznie nie ma są śladowe ilości tylko by nabrało smaku i tyle więc można wypić ale obserwować dla pewności:)

Konto usunięte

2018-08-15 20:55

Własnie pije. Pychotka :-)