Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2271 Wątki)

Ćwiczenia po cc.

Data utworzenia : 2014-04-14 18:13 | Ostatni komentarz 2019-09-24 13:56

A.Sosnowska

4137 Odsłony
18 Komentarze

Dziewczyny , szukałam podobnego wątku, jeśli nie znalazłam proszę o przekierowanie. Chciałam zapytać jak to jest z ćwiczeniami na zrzucenie brzuszka po cc. Ponieważ od mojego cięcia minęło 3 tygodnie i chciałabym zacząć wykonywać chociaż jakieś lekkie ćwiczenia, wiadomo jeszcze tak bardzo nie obciążające mięśni brzuszka, tylko nie bardzo wiem jakie, może jakaś mamusia doradzi ? :) Pozdrawiam.

2019-09-24 13:56

Ja mam czas wieczorem ćwiczyć i lepiej się czuję wtedy :)

2019-08-05 21:26

Megg ja też nie mam czasu żeby ćwiczyć teraz jest ciężko z czasem jak dziecko potrzebuje jeszcze więcej uwagi . 

 

Angie zgodzę się z Tobą na pewno ćwiczenia na własną rękę nie wskazane . Ja się wybieram do fizjoterapeuty i jakoś nie mogę się wybrać . Jeżeli chodzi o ćwiczenia to boje się sama zaczac ćwiczyć właśnie ze względu powikłań . Mimo że wcześniej przed ciążą ćwiczyłam dużo i lekkie treningi to nie były . 

 

 

2019-08-05 20:48

Ja nie ćwiczę żeby pozbyć się brzuszka bo go dawno się pozbyłam nie ćwicząc. Ale ćwiczę bo lubię. Kiedyś przed ciążą ćwiczyłam i teraz wróciłam do ćwiczeń. Wcześniej ćwiczyłam z Chodakowską a teraz z Sportsmama. Jestem 7 miesięcy po CC

2019-08-05 10:04

Cześć dziewczyny! Post napisany dość dawno ale może trafią tu nowe dziewczyny, które będą zadawały sobie to samo pytanie. Po pierwsze i najważniejsze - zanim zaczniecie ćwiczyć na własną rękę skontaktuje Cię z fizjoterapeutą uroginekologicznym. Jest to osoba, która oceni wasz stan, zarówno pod względem struktury tkanek jak i funkcji. Ćwiczenie na własną rękę bez wcześniejszego sprawdzenia stanu waszego ciała po porodzie grozi wieloma powikłaniami m.in. obniżaniem narządów rodnych, nietrzymaniem moczu, pojawieniem się czy nasileniem już istniejących dolegliwości bólowych kręgosłupa. Ciało po porodzie musi być odpowiednio przygotowane by wejść w mocniejsze treningi. Fizjoterapeuta uroginekologiczny przygotuje Was do treningu oraz powie, od jakich ćwiczeń można zacząć i co najważniejsze - nauczy jak poprawnie je wykonywać. Metodyka wykonywania ćwiczeń jest niezwykle ważna by nie zrobić sobie krzywdy. Co do zaczynania ćwiczeń po porodzie C.C. - pierwsze ćwiczenia poleca się rozpoczynać od ok. 2-3 doby po CC (jeśli nie ma powikłań). Czas to ok 15 minut, najlepiej 2 razy dziennie jeśli nie jest to zbyt męczące i tempo oczywiście umiarkowane. Bardzo ważne by unikać leżenia na brzuchu oraz rozciągania i napinania go (głównie ze względu na blizne). Zaczyna się od ćwiczeń, których zadaniem jest pobudzenie krążenia, wyprowadzenie środków znieczulających, profilaktyka zakrzepowego zapalenia żył i ze strony układu oddechowego. Nie będę tutaj pisać konkretnych ćwiczeń bo zawsze to kwestia indywidualna ale podpowiem Wam, że już teraz zazwyczaj w szpitalach są zatrudnieni Fizjoterapeuci uroginekologiczni, którzy w ramach pracy robią takie instruktaże kobietom po porodzie. Zachęcam do odwiedzenia specjalistów zanim zrobicie coś na "własną rękę". 

2019-08-04 20:34

Ja zaczęłam ćwiczyć wcześniej bo jakoś po 6-7tyg i bardzo delikatne pozwolił mi lekarz co teraz wiem że za mądre nie było ale ba szczęście nic się nie stało. Natomiast wcześniej po cięciu napewno nie 

2019-08-04 20:31

Nie podejmowałabym prób ćwiczeń wcześniej niż po 6 tygodniach od porodu. U mnie minęło 7tygodni, ale przy Maluszku jest tyle roboty, że nie ćwiczę. Wykonuję codzienne obowiązki domowe (nie dźwigam nic ciężkiego) i ważę 7 kg  mniej niż przed ciążą. Natomiast trochę brzuszka jeszcze mi zostało.

2019-08-03 11:39

Najważniejsze to żeby uzyskała zgodę od ginekologa. Wtedy możesz zacząć. Ja co prawda po urodzeniu nie ćwiczyłam wogole. Karmiłam piersią tylko miesiąc ale waga i forma wierciła do normy jaka była przed ciążą.. jednak teraz kiedy moja córeczka ma 7 miesięcy o 20 idzie spać insoi cała noc to nie ma co robić więc z nudów zaczęłam ćwiczyć hehe. Ćwiczę ze Sportsmama 

2014-04-17 17:58

Poczekaj do wizyty u gin, wtedy dopytasz. Nie rob nic na wlasna reke, bo jak sie zacznie paprac to nedziesz czekac znacznie dluzej.