Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Córka chce mleko tylko i wyłącznie z piersi

Data utworzenia : 2018-08-04 23:26 | Ostatni komentarz 2018-08-10 11:25

Justyna.Muller

1291 Odsłony
27 Komentarze

Witajcie mamusie. Jestem mamą 9cio letniego Filipa. Jako że byłam młodą mamą i tylko 2 miesiące karmilam go ściągając mleko do butelki ( źle robiłam bo bałam się że dziecko się nie najada i nie potrafiłam go przystawic do piersi, po prostu się poddalam) szybko przeszłam na mleko modyfikowane. Teraz mam córeczkę Oliwie 9 miesięcy i od samego początku karmię ja piersią. W szpitalu i pierwszego dnia w domu dostała tylko mleko modyfikowane A tak to cały czas cycus. Nie używa smoczka. Chciała bym móc zostawić ja i z czystym sumieniem wyjść gdzieś wieczorem. Ale nie mogę. Jeżeli chodzi o mleko to nie ruszy za nic w świecie. Czy to moje mleko czy modyfikowane po prostu nie ruszy. Picie i herbatkę trochę wypije ale mało wręcz bardzo mało. Chciała bym żeby w nocy chociaż raz na jakiś czas wypiła z butli. Mam różne butelki z przeróżnymi smoczkami ale ona nie i koniec.... W ciągu dnia je obiadki i różne rarytaski ale w nocy co mogę jej dac jak budzi się 2/3 razy dziennie. Też za 3 miesiące wracam do pracy. Pracuje na 3 zmiany i nie wyobrażam sobie jak to będzie. Próbowałam nawet kakałko jej dac ale nie smakuje jej. Jak u Was to wygląda z takimi uparciuchami? Z drugiej strony boję się że mleko stracę jak w ciągu dnia ona przestaje pić mleczko tylko je normalne jedzonko. Za to w nocy nie odmówi. Podpowiedzcie mi jak sobie sądzicie. Pozdrawiam Justyna

2018-08-05 09:03

Justyna z własnego doświadczenia powiem Ci tyle, że dziecko śpi inaczej gdy nie ma obok siebie mamy. Tak samo w dzień gdy nie będzie Cię blisko na pewno będzie nadrabiała innym jedzonkiem. Nie wiem czy problem bardziej leży w smoczkach i butelkach, czy samym smaku mleka, które jednak prosto z piersi zwykle smakuje najlepiej ;) w końcu do tego dziecko przywykło. Moim zdaniem szkoda inwestować w tym wieku w butelki, bo córeczka jest na tyle duża że warto spróbować już doroslejszych form podawania formy płynnej. Ja polecam bidon taki zwykły, wcześniej możesz sprawdzić czy córcia zechce pić zwykłą słomką. Najprostsza nauka picia przez słomkę jeśli nie złapie od razu ( wiele dzieci dostaje bidon i od razu wie co robić, zwyczajnie intuicyjnie zaczynają ssać) to niezbyt długą słomkę zanurzyć w wodzie, zatkac palcem u góry i włożyć do buzi dziecka po czym delikatnie palcem popuszczać wodę, żeby zauważyła że coś leci i zaczęła ssać aktywnie. Co do bidonow niektórzy polecają bidony niekapki, z nich trzeba się bardziej nameczyc aby dziecko zassało dlatego ja wolałam kupować zwykłe. Są też kubeczki 360 m.in Lovi mniejsze i większe. Skośny kubek, zwykły kubek, butelka z dziubkiem, do butelek Lovi dolaczana jest zatyczka która jest też kubeczkiem i z niego można podawać mleczko nawet noworodkom. Jest wiele form z których możesz podawać płynne pokarmy. Aby nie stracić pokarmu karm piersią za dnia na żądanie, posiłek stały inny niż mleko podaj po ok 30min i do popicica po tym stalym podaj pierś. Nie.podawaj herbatek, lepiej podać pierś tym bardziej jeśli zależy Ci na dalszym kp. Dziecko nie powinno odstawić się od piersi przed roczkiem a niektórzy mówią nawet o dwóch latach. Wcześniejsze odrzucenie piersi może być efektem np zbyt gwałtownego wprowadzania innych pokarmów. Poza kp najzdrowsza i polecana jest woda. Soczki, herbatki itp rekomendowane jest wprowadzać dopiero po ukończeniu roczku. Możesz włączyć też odciaganie laktatorem jeśli obawiasz się o szybkie wygaszenie laktacji. Może córcia zechce pić odciągane mleczko jak będzie z kimś innym a nie z Tobą. Mama blisko=pierś blisko ;) dzieciaki są bardzo mądre. A próbowałaś zostawić córeczkę z kimś innym na karmienie Twoim mlekiem? Może sprobujcie zrobić taki eksperyment. Jeśli zostanie Wam osiągnięte mleko, to nie wylewaj go. Możesz zrobić bezmleczną kaszke na wodzie albo płatki (np jaglane czy owsiane) i do gotowych już dodać swoje mleko(jako że kobiecego mleka się nie gotuje, lepiej dodać do gotowego.posilku. Rozrzedzi ono kaszę nawet jeśli zrobisz na gęsto, to przez zawarte w mleku kobiecym enzymy, ale na pewno będzie lepsze dla córeczki niż z dodatkiem innych mlek) . Jeśli mleko będzie już odstałe w temp pokojowej na tyle długo , że nie będzie można podać do jedzenia to np dolej do kąpieli córci albo nawet sobie :)

2018-08-05 07:55

Justyna mój synek miał tak samo żadna butelka, żaden smoczek. Ja miałam zabieg pod narkozą jak miał 8 miesięcy nie mogłam go karmić 12 h to zjadł słoiczek kaszki żadnego mleka nie ruszył ani butelką, ani łyżeczką ani kubkiem. Wrzeszczał i robił się cały czerwony. Nauczył się pić ze słomki podpatrując inne dzieci może tego spróbuj. Dzieci lubią powtarzać warto poprosić jakieś dziecko by pokazało. Potem wprowadziliśmy ten pochyły kubek.

2018-08-05 00:24

Moja siostra miała taki problem z córką. Ona wogole chciała przestać dawać cycka i wysuszala pokarm a mała po prostu przestała pić. Mleka modyfikowanego ruszyć nie chciała. Niektóre dzieci nie chcą. Ja ci nie pomogę bo sama karmilam mm. Może inne dziewczyny coś ci doradza.