Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

6 zasad udanego karmienia piersią

Data utworzenia : 2018-08-02 00:21 | Ostatni komentarz 2018-09-09 23:22

Redakcja LOVI

3469 Odsłony
58 Komentarze

Mleko mamy to najkorzystniejszy sposób karmienia dziecka, jednak początki nie zawsze bywają łatwe i przyjemne. Pojawia się wtedy wiele pytań i wątpliwości. Poznaj zasady udanego karmienia piersią.

2018-09-09 23:22

Rewers skąd ja to znam. Ja nie zdążyłam dobrze z domu wyjść tylko drzwi się za mną zamknęły i już krzyk słyszałam. Nic złego córce się nie działo. Ale nie widziała mamy i nie czuła się bezpiecznie. Ja staram się podawać córce jeść mniej więcej o tych samych porach chyba, że pójdzie spać to je jak w stanie. Tak to nie ma rytuału. Gdy córka marudzi to wiem o co jej chodzi siedzę z nią 24 na 24 więc już się nauczyłam jaki dźwięk co oznacza.

Konto usunięte

2018-09-09 09:20

Rewers, rutyna jest kluczowa i nie zaprzeczam. U nas w tygodniu tez mniej więcej trzymam. Wyjątki to są wyjazdy bo raz muszę obudzić córę, raz zadnie w samochodzie, raz jej nie mogę uśpić bo za chwilę wychodzimy więc rutynę mamy 3 dni, przychodzi dzień wyjazdowy, znowu dwa dni i weekend i na nowo. Mało tego, wyjazdy są w różne dni więc jak trafi tak trafi choć bardzo się staram. Choć kąpiel opóźnimy bardzo rzadko w wyjątkowej sytuacji. Zwykle jest z zegarkiem w ręce. Choć martwią mnie ostatnie wieczory bo córa robi się nocnym markiem co nie spełnia moich oczekiwań :)

2018-09-09 08:17

Mama u mnie też weekend różni się od tygodnia . W tygodniu trzymam rytm .a w weekend przeważnie jesteśmy u teściow i już jest zupełnie inaczej . Dzieciaki usypiają w aucie i śpią przez całą drogę a to jednak ponad 20 km więc drzemka dosyć spora . I to już rozwala wszystko bo w tygodniu mam mniej więcej te same pory na spanie a wtedy się już wszystko sypie i to jak dla mnie jest męczące bo muszę zgadywać kiedy chce się Zuzi spać a kiedy po prostu marudzi bo ona wszystko komunikuje płaczem a jak już przesiedzi porę spania to jest tragedia . Wyobraźcie sobie że macie sklep 500 m od domu ,wychodzicie z niego i słyszycie jak wasze dziecko się drze .buty bym pogubiła tak szybko do domu biegłam - takie rzeczy właśnie zdarzają się mi w weekend jak rozwalam rutyne .

Konto usunięte

2018-09-07 08:42

Rewers, to Wy jesteście Ci filmowi :) gdzieś o tym dyskutowalysmy, że my nawet nie mamy czasu o tym pomyśleć. Moja córa zwykle śpi pięknie pierwsza cześć dnia, jak wstanie Ok 14-15 to zdarza suę ze do kąpieli już nie śpi, ale wtedy Ok 18 jest marudna. Staram się ją uśpić najpóźniej 16.30 bo jednak miły wieczór sporo dla mnie znaczy :) Co do rutyny, u nas znacznie różni się przebieg dnia w weekend od tego w tygodniu więc znowu nie jestem zachować tych samych godzin do każdego rytuału

2018-09-07 08:41

U nas od początku mieliśmy dwie drzemki po około 20 min Max 40 min ale zwykle to były 20 min raczej A już teraz jedna tylko A jak nie zrobi drzemki wgl to wtedy mi pada gdzieś koło 19 czasem ciut wcześniej czasem trochę po 19 zależy też o której wstanie.

Konto usunięte

2018-09-07 08:39

My póki co mamy 3-4 drzemki 30-60 min.

2018-09-07 08:29

Mój starszak ma też jeszcze jedna drzemke w ciągu dnia , czasami jak gdzieś pojedziemy to nie idzie wgl spać w dzień ale wtedy pada już o 19 i śpi do rana bez pobudki . Zuzia też mniej więcej tak usypia i budzi się o 22 na mleko i pół godzinki przerwy . ale wtedy mamy z mężem cały wieczór dla siebie .Uwielbiam takie momenty po ciężkim dniu usiąść , włączyć sobie jakiś film i poprzytulac się , pogadać.

2018-09-07 00:25

U mnie córka od początku ma tylko jedną drzemkę w ciągu dnia. Idzie spać jak jest zmęczona. Nie marudzi chyba że idą ząbki. Ze spaniem w nocy też nie ma problemu śpi całą noc spokojnie.