Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Karmienie piersią a nawadnianie podczas upałów

Data utworzenia : 2018-06-02 12:08 | Ostatni komentarz 2018-06-15 20:41

J.Damaszk

1654 Odsłony
40 Komentarze

Witam, moja córka ma 4.5 msc. Karmiona jest wyłącznie piersią. Nie chce pić z butelki. Ostatnie dni są upalne, martwię się bo mała je tak jak zawsze co 3 godziny i nie chce pić wody ani też nie woła częściej o pierś. Czy ktoraś z mam też tak ma? Boję się żeby mała się nie odwodniła. Co robić? Czy to normalne?

2018-06-02 15:02

Agnieszka podanie wody to rozszerzenie diety spokojnie pierś wystarczy jeśli będzie miała pragnienie po prostu częściej będzie żądać więc nie wahaj się i nie daj się przekrzyczec taki maluszek wody nie potrzebuje wręcz mkzna w ten sposób zaszkodzić maluszkowi i później konsekwencje na długie lata. dlatego wodę dopiero podaje się jak maluch owi rozszerzAmy dietę. A co do odwodnienia jak maluszek ma spieszchniete usta to też jest to oznaką że trzeba dać pierś.

2018-06-02 14:29

Też się powoli zaczęłam zastanawiać nad dopajaniem woda przez te upały , moje maleństwo ma tydzień z hakiem, położna stwierdziła, że można podać, moja mama suszy mi też o to głowę i zaczęłam się wahać, ale póki co uważam, że mleko wystarcza, sam daje znać, że chce do piersi i narazie nie chcę dawać dodatkowo wody

2018-06-02 13:32

Jeżeli twoje dziecko moczy do 6 pieluszek na dobę, nie jest apatyczne, jest pogodne, skóra na brzuchu złapana w dwa palce wraca na swoje miejsce to dziecko nie jest odwodnione. Oto najbardziej widoczne objawy odwodnienia: -blada, szara cera -suchosc ust -podkrazone oczy -zapadniete ciemiaczko -apatycznosc -placz bez łez -niepokojacy płacz bez powodu -nadmierna senność -skora na brzuchu ściśnięta między dwoma palcami nie wraca na swoje miejsce, t.j. traci swoją jędrność. Jeśli te objawy się pojawią oznaczać to będzie że dziecko jest odwodnione. Zakłada się, że do 6 miesiąca dziecka nie trzeba dopajac woda, wodę pobiera ono wraz z mlekiem matki. Tak jak wspomniałam jeśli dziecko moczy pieluszki tak jak wcześniej, nie zachowuje się niepokojąco i jest pogodne to nie ma powodu do obaw. Moja córka miała w takie upały niecały miesiąc i ja jej absolutnie nie dopajalam.

2018-06-02 12:59

Pierś wystarczy dzieciątku w tym wieku.:)mój synek też tylko pierś do 5 miesiąca, ja odciągam mleko, więc dolewam mu wody do mleka.

2018-06-02 12:56

Objawami odwodnienia u niemowlaka sa min. zapadniete ciemiaczko, suche śluzówki, płacz bez łez czy zmniejszona częstotliwość siusiania, albo dużo ciemniejszy mocz. Jak ma takie objawy to niedobrze. A jak nie to nie musisz się martwić. Proponujesz wode i pierś, skoro nie chce znaczy że jest ok, moim zdaniem. Możesz zadzwonić do pediatry i zapytać co sądzi, może poda jakiś sposób na zachęcenie do picia.

2018-06-02 12:48

Piersi też nie chce ssać więcej niż normalnie. Sama dużo piję wody i trochę mnie dziwi brak pragnienia u dziecka.

2018-06-02 12:43

Dziecko które jest tylko na piersi nie potrzebuje dopajania wodą. Możesz częściej pierś proponować. Może pociągnie kilka łyczków żeby ugasić pragnienie. A jak nie, znaczy że nie potrzebuje :)

2018-06-02 12:19

spokojnie maluch na pewno da znać jak będzie potrzebować więcej pić z piersi. pamiętaj ze mleko mamy dostosowuje się do potrzeb maluszka.