Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (537 Wątki)

Przeterminowane mleko

Data utworzenia : 2015-03-11 20:40 | Ostatni komentarz 2015-10-06 23:01

rikitikitam

17737 Odsłony
90 Komentarze

Drogie mamy! Po raz kolejny stoję przed pewnym dylematem. Otóż moja córa jest cały czas karmiona piersią, ale staram się mieć w pogotowiu jakieś bebiko czy inne cudo. W sumie ze dwa-trzy razy dostała mieszankę. Ale jak to zwykle bywa przy dokarmianiu, mleko po miesiącu jest niezdatne do użycia i trzeba je wyrzucić. I tutaj właśnie mam dylemat. Gdzie to wyrzucić? Staram się żyć ekologicznie, w moim mieście zresztą jest dosyć duży nacisk na segregację odpadów. Może mój dylemat jest głupi, no ale z czystej ciekawości wolę zapytać. Czy wyrzucić mieszankę do pojemnika z odpadami biodegradowanymi, czy też do kosza z odpadami mieszanymi? A może można to mleko jeszcze jakoś inaczej wykorzystać?

2015-10-06 23:01

U nas od jakiś 4 dni(czego nigdy wcześniej nie było ) synek w dzień dobiera się do cyca. Nigdy nie było tak, że podchodził i podnosił mi bluzkę. Niekoniecznie mi się podoba, że to idzie w tym kierunku. Ale o tyle dobrze, że idę robić mleko i wypija butlę, bez marudzenia.

2015-10-03 15:18

Ah.. skoro chodzi o ząbki to jasna sprawa.

2015-10-03 15:16

Ma 13 miesięcy, wtedy miała 11. Kombinowałam jak mogłam. Wstawałam po kilka razy w nocy żeby dać jej butlę albo pierś. Specjalnie też ją usypiałam za dnia, żeby dać jej butlę przez sen. Początkowo się udawało, ale potem się kapnęła co jest grane i nawet przez sen nie chwytała butli. A za dnia to rozcieńczałam jej wszystkie posiłki i przemycałam po łyżeczce soczki czy jakieś kompociki albo robiłam z nich kisiel. Po 4 dniach powoli zaczęła się przekonywać do piersi a po tygodniu wyszły dwa zabki. Jestem sceptycznie nastawiona do takich mlek, podobnie jak i do kaszek, bo ten dodatkowy smak to tak naprawdę sama chemia, więc już wolę zostać przy piersi. Tak w ogóle to mojego mleka z butli też się nie napije, więc to nie jest kwestia smaku. Butli zresztą też nie, bo mam z 4 różnych firm i żadna jej nie spasowała.

2015-10-03 14:56

Rikitikitam a ile Twoje maleństwo ma miesięcy? ? Jak byl czas że nie pilo ani piersi ani mm to co podawalas?

2015-10-03 14:36

rikitikitam a może spróbowalibyście z mlekami smakowymi. Na przykład Humana ma mleka po 10 miesiącu bananowo-waniliowe i jabłkowe. http://mamosfera.pl/humana/publikacje/dla_rodzicow/dla_niejadka_mleka_i_kaszki_dla_niemowlat

2015-10-03 14:29

No właśnie tak próbowałam. Ba, był czas, kiedy to moje dziecko odstawiło mnie i nie piło mleka ani z butli ani z piersi. To dopiero był jazz. Do piersi wróciła i się w moim mleku ponownie zakochała, a na butlę się calkowicie wypięła. Wcześniej nie było problemu, jak od czasu do czasu dalam jej mm. Nawet na weekend zostawiliśmy ją z moją mamą i pojechaliśmy na wesele. Piła butle jakby nigdy nic. Potem się jej odwidziało i zostaliśmy przy piersi. Mi to nawet nie przeszkadza, bo planuję i tak ją długo karmić, ale jak przyjdzie co do czego to będę uwiązana, bo jak pójdę do pracy, to mi pół dnia będzie siedziała o suchym dziubku?

2015-10-03 14:17

Rikitikitam a może u Was sprawdziłoby się takie stopniowe odstawianie od piersi. Mój synek też nie chciał butelki, gdy odstawiłam go nagle. Na początku stopniowo zmniejszałam ilość karmień piersią na rzecz butelki.

2015-10-03 12:27

Jedyne za czym przepadam z posiłków dziecka to deserki malinowe neste bo smakują jak deser mleczny z owocami dla każdego :) jest tylko bardziej delikatny.