Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Za mało mleka w piersiach

Data utworzenia : 2018-04-06 21:44 | Ostatni komentarz 2018-04-21 23:08

O.Odorowska

5066 Odsłony
35 Komentarze

Witam, bardzo proszę o radę. Moja 4-miesięczna córka urodzona sn 27 listopada 2017 roku od dłuższego czasu miała kłopoty z jedzeniem z piersi, na początku płakała i odrywała się od piersi, jadła spokojnie dopiero gdy mleko zaczynało wypływać ciurkiem. Ale po opróżnieniu dwóch piersi był jeszcze gorszy płacz, wydaje mi się że z głodu, bo rzucała się na piersi, possała kilka sekund i histeria, nie można było jej uspokoić. A od kilku dni jest jeszcze gorzej, krzyczy non stop, calymi dniami, po karmieniu najbardziej, dzisiaj nie wytrzymałam i dałam jej mleko modyfikowane. Wreszcie dziecko jest spokojne i w dzień i po jedzeniu, bawi się, śmieje. Dosłownie jak nie to dziecko, jestem w szoku. Czy to oznacza, że ten ciągły płacz był z głodu? Mam za mało mleka dla niej? Już od dwóch tygodni przystawiałam ją co godzinę, żeby pobudzić laktację, w czasie jej drzemek odciągałam pokarm laktatorem, piłam herbatki laktacyjne i nic. Nie rozumiem, myślałam że jak będę ją przystawiać co "chwilę" i pobudzać piersi laktatorem to będę produkować więcej mleka, a tu klops. Nie mogę przeżyć tego, że nie dałam rady karmić jej dłużej... Na początku tłumaczyłam to skokiem rozwojowym, kryzysem laktacyjnym, ale to trwało już od ponad miesiąca... Dzisiaj moje dziecko wreszcie nie płacze po podaniu mleka modyfikowanego, nie wiem jaka była przyczyna małej ilości pokarmu.

2018-04-08 08:38

Zrob sobie kochana test pokarmu :) odciagnij i wstaw na noc do lodowki, zobacz ile oddzielilo sie wody a ile tluszczu, jesli jest bardzo malo tluszczu a wiekszosc wody to masz malo wartosciiowy pokarm, sprobuj sciagnac mleko i dac jest swoje z butelki i zobacz czy jest roznica w jej zachowaniu. Moja z piersi też nie chciala a z butelki pije slicznie, takze pije moje mleko :) warto sprobowac

2018-04-08 08:08

Ja tam mam z synkiem. Po jedzeniu się okropnie wkurzał, rzucał się na pierś I wypluwał. Dałam MM I spał jak aniołek. Karmiłam swoje + MM ale tak odrobinę, zagęszczałam swój odciągnięty pokarm (np. Jak zalecana porcja dla wagi to 120ml I 4 miarki mm to dawałam swojego 30ml I 2 miarki. Tak by miał kaloryczność ale nie ssał długo I nie przyzwyczaił się do smoka. I tylko 1x dziennie także prawie nic). Do tego ciągle dawałam pierś. W sumie to wisiał na piersi a ja oglądałam tv. Po 7 dniach odstawiłam MM I jest ok. Może rzeczywiście kryzys laktacyjne bo przypadał na 6 tydz.

2018-04-07 15:48

Ostatnio czytalam taki artykul, ze kobieta zaglodzila swoje dziecko bedac pod presja karmienia piersia. Dziecko ssalo piers ladnie, ale wlasnie okazalo sie ze kobieta nie produkowala pokarmu. No i dzidzius zmarl z glodu. Ja nie bede mowic ze masz malo pokarmu, bo o tym nie nam mowic i nie nam to oceniac. Prawda jest taka ze wiele czynnikow moglo wplywac na zachowanie Twojego dziecka. Zabkowanie, skok rozwojowy, za wolny wyplyw mleka, bol brzucha, zapalenie ucha itepe itede, wymieniac mozna bez konca. Podstawowe pytanie czy bylas z tym problemem u certyfikowanego radcy laktacyjnego? Jesli nie a u Ciebie w miescie akurat beda bezplatne porady absolutnie udaj sie na taka wizyte. Po drugie czy dziecko bylo badane przez lekarza? Czy dzielilas sie z pediatra swoimi przemysleniami i wnioskami? Jesli tak to co Ci powiedzial? Bylas u ginekologa zbadac piersi? Czy ginekologowi mowilas o swoich problemach. Jest wiele opcji, wystarczy wybrac jedna badz kilka. Probowalas podawac swoje mleko odciagniete przez butelke? Zawarlas bardzo malo informacji w poscie. Z butelki leci szybciej, dziecko sie nie meczy przez co moze zjesc wiecej. Moze problem jest w tym, ze Twoj pokarm za wolno wyplywa i dziecko sie tym denerwuje. Probowalas przed karmieniem cieplych okladow na piersi lub kapieli i polewania piersi cieplym strumieniem wody? Karmilas z pozycji spod pachy? Czy dziecko dobrze chwyta piers? Laktacje pobudzasz prawidlowo, skoro odciagasz mleko laktatorem to to mleko jest. To moze byc skok rozwojowy, u nas on wygladal tak samo i trwal okolo 1,5 miesiaca. Jezeli jednak mowisz ze dziecko zmienilo sie po podaniu mm to moze byc cos z wyzej wymienionych opcji albo cos zupelnie innego. Najlepiej tak jak wspomnialam udaj sie po porade do doradcy laktacyjnego badz pediatry/ginekologa. Jezeli dziecko moczy do 6 pieluszek na dobe to oznacza ze je i nie jest odwodnione, czyli masz pokarm.