Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Płacz i krzyku przy karmieniu.

Data utworzenia : 2018-03-03 22:16 | Ostatni komentarz 2018-03-05 21:23

Melisa.Kubera

1812 Odsłony
13 Komentarze

Ignacy 6 tygodni, urodzony w terminie z usg o wadze 3.600, na ta chwile 3.800, poród siłami natury. Odkąd Ignas skończył 2 tygodnie zaczął strasznie płakać, krzyczeć i odrywać się od piersi (nie dostawał wcześniej butelki). Z dnia na dzień było i jest coraz gorzej, z początku myslam, ze może to zbyt dużo bodźców wiec ograniczyłam je - nic to nie dało, następnie zaczęłam zmieniać pozycje w karmieniu - tez nic, później spróbował używac nakładek gdyż zaczął tez płytko ssać i mnie ranić - również zero poprawy, usłyszałam o cofaniu się treści żołądka i zmianie pozycji na pionowa - to tez nie przyniosło skutku, odbijam go s trakcie karmienia - tez nic pomaga, pije słód jeczmieny żeby wspomóc laktację i więcej pije, bo może chodzić o zbyt wolny wypływ pokarmu - ale to również nic nie daje. To nie jest tak, ze płacze przy każdym karmieniu ale 7/10 (przykładowo) karmien kończy się krzykiem nie do opanowania - prxyznam szczerze ze po około 2 tyg odkąd to się zaczęło muszę podawać mm, ze względu na to, ze nie jestem w stanie odciągać tak żeby mieć na bierząco mleko i ratować się nim przy wrzasku - mały byłby po prostu ciagle głodny No bo nie jestem w stanie go karmić w takich momentach... czasem płacze i krzyczy od razu przy przystawieniu a czasem po chwili. Moje pytanie brzmi czym to może być spowodowane? Jak temu zaradzić? Bardzo chce karmić piersią ale już nie wiem czego próbować, a to wszystko prowadzi do końca laktacji i karmienia :(

2018-03-05 21:23

Z tego co piszesz to problem jest typowo w ssaniu z piersi :) może mały to leniuszek bo przy piersi trzeba sie napracować a z butelki leci samo. a masz twarde piersi przed przystawieniem? rozkręcanie laktacji jest ważne ale spróbuj przed karmieniem ciepły okład na pierś zrobić, możesz przed przystawieniem wykanać kilka ruchów laktatorem i wówczas przystawić dzieciątko. Ważne by próbować go jednak przystawiać zamiast dawać z butli bo jednak ssanie z piersi nieporównywalnie bardziej rozwija niż butla

2018-03-05 12:55

Warto udać się do lekarza z dzieckiem.

2018-03-05 06:23

Czy dziecko bylo badane przez lekarza? Niepokoj przy piersi moze byc tez objawem choroby (np. zapalenie ucha, plesniawki). Moze warto pojsc do lekarza i zbadac dziecko pod tym katem?

2018-03-04 11:20

możesz też oprócz słodu herbatki a w zasadzie lepsze są mieszanki na laktacje z apteki tylko należy pamiętać żeby nie spożywać ich więcej niż 2 filiżanki na dobe bo przedawkowanie może spowodować inny efekt niż chcemy. No i pamiętaj by nie pić ani spożywać mięty szałwi orzecha czarnego tymianku oregano pietruszki bo działają hamująco na laktacje.

2018-03-04 10:52

Czyli będę próbować i robić wszystko tak samo jak teraz. Zobaczymy co z tego będzie :)

2018-03-04 09:43

Jesli wykluczasz wszystko i faktycznie przychodzi Ci na myśl, to że maluch się denerwuje, bo mleko za wolno płynie, jest go za mało, to rozkręcaj laktację. Jak Aisa Ci napisała, w dzień między karmieniami i w nocy. Z mlekiem powinno byc tak, ze im więcej jest z piersi pobierane, tym szybciej i więcej organizm produkuje. Potrzeba na to kilka tygodni, może wszystko sie unormuje, także spokojnie. Przystawiaj kiedy się da, może nawet kiedy nie jest jeszcze bardzo głodny, to się tak nie będzie denerwował, no i odciągaj laktatorem.

2018-03-04 09:11

Na bank nie chodzi o zasnę kolki, nietolerancję itd bo moje mleko odciągnięte pochłania wręcz

2018-03-04 08:47

A jak wygląda Twoja dieta ? może jest coś jakiś alergen który powoduje bóle brzuszka u nas mały tak się zachowywał jak zjadłam kukurydziane rzeczy zaraz reagował bólem brzucha na alergie ale jeśli brzuch nie jest jakos twardszy itd to raczej też nie to. może być też problem z wędzidełkiem czy maluch miał sprawdzane wędzidełko ? bo przy za krótkim dzieci wlansie robią czssto historie przy jedzeniu z piersi. może być tak że maluch się denerwuje że za wolno leci można np wziąć lecytyne ona powoduje że pokarm wypływa łatwiej możesz spróbować wcześniej np przed karmieniem i w czasie zrobić na pierś ciepły okład dzięki czemu też pokarm łatwiej będzie wypływal. możesz np używać zestawu do karmienia zastepczego sns dzięki temu dziecko będzie pilo mm czy odciąganiete mleko ale też będzie pobudzać piersi bo ssanie dziecka najlepiej pobudza laktacje możesz też po karmieniu używać laktatora tzn odciągać metoda 7 5 3 czyli 7 min jedna pierś potem 7 druga i zaraz 5 min ta pierwsza potem ta druga i 3 pierwsza i 3 druga ważne by w nocy choć raz zrobić też taki cykl trwa około 30 min jeśli nie wyrabiasz się w przerwie między karmieniami to możesz działać metoda 5 3 2 na tej samej zasadzie co wyżej ale cykl trwa 20 min. nie przejmuj się jeśli nie będzie lecieć tyle ile chcesz bo dopiero po czasie będa efekty ważne by piersi były stymulowane. może być tak że dziecko nie tyle nie toleruje laktozy a po prostu nie radzi sobie z jej trawieniem wtedy warto po prostu użyć kropelek np delicol. No i laktacja siedzi w głowie trzeba wierzyć się że uda być cierpliwym i walczyć. A powiedz mi czy dziecko używa smoczka i jeśli tak to od kiedy ? słód dalej sobie pij możesz go znaleźć w kawie zbożowej caro z nestle w piwie bezalkoholowym bavaria warka radler 0.0 proc. karmi nie polecam bo zawiera alkohol a alkohol źle działa na laktacje tak samo jak stres jak już magnoliam wspomniała.