Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1166 Wątki)

Jak pobudzić laktację?

Data utworzenia : 2018-02-27 10:08 | Ostatni komentarz 2022-11-06 17:35

Marlena-88

5843 Odsłony
12 Komentarze

Witam chciałam zadać pytanie do eksperta ponieważ w poprzedniej ciąży miałam problem z karmieniem piersią, ale zacznę od początku. Po pierwsze długo staraliśmy się o pierwsze dziecko. Zaczynaliśmy robić sobie wszystkie badania czy są jakieś przeciwwskazania do zajścia w ciążę, w tym test na Toxoplazmoze i okazało się że jestem chora na Tico a 2 dni później że jestem w ciąży. Gdy udałam się do lekarza okazało się że mam 3 zarodki z czego tylko w jednym bije serduszko. Chodziłam do specjalistów leczyłam się na Toxoplazmoze i niestety musiałam leżeć bo szyjka bardzo mi się skracala. Do tego w 30 tyg ciąży trafiłam z ostrym wielowodziem, obrzękiem płodu, płynem w płucach dziecka, brakiem szyjki i skurczami na porodówkę. Skurcze udało się powstrzymać i odciągnąć płyn z brzucha. W konsekwencji tego spędziłam 7 tygodni podpięta pod kroplówki, leżąca i nakłówana w brzuch raz w tyg w celu zredukowania płynu owodniowego. Urodzilam w 37 ty przez cc. Córka okazała się być w miarę zdrowym dzieckiem ale w związku z pozostałościami po odciąganiu płynu z płuc i pozostałościami tego płynu w jej płucach musiała zostać na neonatologii. Dziecko zobaczyłam dopiero prawie dobę po CC ponieważ byłam tak słaba że nie mogłam wstać z łóżka aby do niej pojechać. Zaraz po porodzie przyszła do mnie Pani od laktacji masowała mi piersi i próbowała wycisnąć siarę. Niestety nie było nawet kropleki. Później sama próbowałam to robić a gdy już dotarłam do córki to przystawiałam ją do piesi. Do tego stosowałam laktator elektryczny i herbatki na laktację. Bardzo chciałam karmić piersią lecz po 2 tyg prób zaprzestałam tego ponieważ w dalszym ciągu nie miałam pokarmu a małą karmiłam z butelki. Teraz jestem w drugiej ciąży w której też leżę i która będzie rozwiązana przez CC z tym wyjątkiem że dziecko będzie odrazu ze mną. W związku z tym mam pytanie co zrobić aby móc karmić naturalnie. Czy to że pierwsze dziecko nie udało mi się karmić to z drugim będzie tak samo? I czy są jakieś sposoby na pobudzenie laktacji np. tuż przed samym porodem bądź zaraz po nim.

2022-11-06 17:35

ja tez mam laktator z lovi, który juz na mnie czeka. Az nie moge sie doczekac kiedy pierwszy raz go użyję :D 

2022-11-05 12:07

Zgadzam się z Tobą 

2022-11-04 12:08

Konto stworzone tylko po to aby robić reklamę, ale każda z nas wie że laktator lovi jest najlepszy więc mnie te opinie nie przekonują 

2022-11-04 11:21

Teraz do testowania będzie najlepszy laktator LOVI - zawsze polecam tą markę wszystkim!

2022-11-03 21:04

Jeszcze jaki tupet na forum lovi5 gdzie są świetne laktatory promować inne marki w taki sposób 

2022-11-03 20:02

No szkoda że nikt nie jest w stanie tego zgłosić bo wtedy by zablokowali taki post i ta osoba by już nie mogła dodawać :)

2022-11-03 19:56

W każdym wątkun reklama laktatora..

2018-02-27 12:41

https://lovi.pl/pl/forum/2/10735 Zerknij prosze w ten watek, dotyczy tego samego pytania, ktore ty zadalas. :)